Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biskup tylko zapytał, miasto oddaje mu kamienicę

Utworzony przez jaga, 27 lutego 2009 r. o 16:10 Powrót do artykułu
fiu fiu fiu , też bym chciał za friko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto pisze te komentarze, ale wyglada jakby je pisała przeważnie jedna osoba. Kamienica o której mowa niedługo może się zawalić. Nikt jej nie chciał do tej pory kupić. Uważam że to wspaniałe miejsce na "pałacyk biskupi". Prosze zobaczyc jak sa szanowani duchowni w innych miastach. Jest to powodem do chluby tych miast. Np. pałac biskupi w Kielcach itd. Czy u nas jest to nienawiśc , czy zawiść?. Niech się zawali, najlepiej żeby nie miał nikt, bo ja nie potrafię. Zadnych zmian, niech budynek gnije? Czy taki stan budynku jak widać jest najlepszy?Tak. Czy o to chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Nie wiem kto pisze te komentarze, ale wyglada jakby je pisała przeważnie jedna osoba. Kamienica o której mowa niedługo może się zawalić. Nikt jej nie chciał do tej pory kupić. Uważam że to wspaniałe miejsce na "pałacyk biskupi". Prosze zobaczyc jak sa szanowani duchowni w innych miastach. Jest to powodem do chluby tych miast. Np. pałac biskupi w Kielcach itd. Czy u nas jest to nienawiśc , czy zawiść?. Niech się zawali, najlepiej żeby nie miał nikt, bo ja nie potrafię. Zadnych zmian, niech budynek gnije? Czy taki stan budynku jak widać jest najlepszy?Tak. Czy o to chodzi?
--------------- Widzisz-cała gra polega na tym, żeby miasto ogłosiło przetarg. Jeśli nie będzie chętnych, to za przysłowiową złotówkę kupi sobie Biskup - i nie będzie tego typu postów. Z tego co ja wiem, gdyby była możliwość , to do przetargu stanąłby poważny oferent z WA-WY. A co do palacu biskupiego + nie ma sprawy tylko niech sobie wybuduje.Ahoj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Roman Kidej napisał:
--------------- Widzisz-cała gra polega na tym, żeby miasto ogłosiło przetarg. Jeśli nie będzie chętnych, to za przysłowiową złotówkę kupi sobie Biskup - i nie będzie tego typu postów. Z tego co ja wiem, gdyby była możliwość , to do przetargu stanąłby poważny oferent z WA-WY. A co do palacu biskupiego + nie ma sprawy tylko niech sobie wybuduje.Ahoj.
Uważam, że w tej niby bezstronnej odpowiedzi do mojej wypowiedzi jest coś niepokojącego. Pisze Pan " z tego co ja wiem ... " jakoby dbając o interes jakiegoś prawdopodobnie znanego Panu oferenta w WA-WY. Gdzie jest ten oferent i gdzie był przez lata całe. Nie widzimy by Zamość zalewały inwestycje tych i inych mieszkańców z bogatszych regionów Polski. Pewnie, że za przysłowiową złotówkę wziąłby każdy i poźniej najprawdopodobniej starałby się sprzedac zyskiem. Przykładow takich działań nie brakuje również w Zamosciu. Dlatego cieszę się, ze ktoś wpadł na pomysł by przekazać ten strasznie zaniedbany budynek kościołowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto nie posiada środków na przeprowadzenie remontu.Gdy przejmie je czarna burżuazja środki się znajdą,obiekt będzie zabytkiem i konserwator pokryje koszty remontu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko jest postawione na głowie. Ten budynek zaniedbali miejscy urzędnicy, bo przyjęli teorię, że tam mieszkają takie różne szumowiny (taką opinię słyszałem!) i nie warto dla nich nic robić. To teraz ci urzędnicy za te zaniedbania powinni odpowiedzieć (zapłscić z własnej kieszeni), wyremontować to i dopiero sprzedawać. Czy to nie uczciwe? A tak budynek popadł w ruinę i urzędnik mówi: co robić, tak to już musi być, bo się zawali. Zresztą sam sposób wprowadzenia zmiany w planie jest naprawdę straszny. Gdzie my żyjemy. Pałacyk biskupi? Przecież już jeden stoi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panowie i panie wracamy do sredniowiecza, niedlugo oprocz wszystkich obecnych podatkow zaczniemy placic dziesiecine, a co tam, moze jeszcze dwa dni tygodniowo pracwoac w gospodarstwie biskupa, a tak swoja droga to sami sobie wybieramy do rady miejskiej takich przydupasow, ktore wszystko oddadza klerowi, wiara to wiara, ale sam kosciol zneicheca ludzi do siebie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tekstu wynika, że budynek zostanie przeznaczony na cele sakralne. Nikt inny nie bedzie mógł go kupić, tylko ksiądz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tomek~ napisał:
panowie i panie wracamy do sredniowiecza, niedlugo oprocz wszystkich obecnych podatkow zaczniemy placic dziesiecine, a co tam, moze jeszcze dwa dni tygodniowo pracwoac w gospodarstwie biskupa, a tak swoja droga to sami sobie wybieramy do rady miejskiej takich przydupasow, ktore wszystko oddadza klerowi, wiara to wiara, ale sam kosciol zneicheca ludzi do siebie,
Jak nie będę biadolił. Mój praprapradziadek płacił dziesiecinę nie kosciołowi, ale takim osobnikom co to dogadali się z carem i na długie- długie lata oddali mu kraj we władanie. Zdaje się, ze dzięki kościołowi odzyskaliśmy wolność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten post kieruję do a W przeciwieństwie do > a mydeła< wchodzą w d---ę, przy tym łamią prawo i to właśnie rodzi taką spontaniczną reakcję trzeżwo myślących ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
b napisał:
Jak nie będę biadolił. Mój praprapradziadek płacił dziesiecinę nie kosciołowi, ale takim osobnikom co to dogadali się z carem i na długie- długie lata oddali mu kraj we władanie. Zdaje się, ze dzięki kościołowi odzyskaliśmy wolność.
no to nie biadol i niech kosciół rozliczy się z PRLowskiej przeszłości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, tylu chetnych do zakupu kamienicy - co było gdyby przyszło do wyłożenia pieniędzy na stół?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
c napisał:
Ciekawe, tylu chetnych do zakupu kamienicy - co było gdyby przyszło do wyłożenia pieniędzy na stół?
A skąd biskup weżmie na wyremontowanie tej ruiny???. Hm, bogaty jest kosciół jak cholera, albo liczy, że wyciągnie od miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko pytam kiedy zostaną wprowadzone kasy fiskalne na probostwach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat dobry - diabiełek sie cieszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
b napisał:
Jak nie będę biadolił. Mój praprapradziadek płacił dziesiecinę nie kosciołowi, ale takim osobnikom co to dogadali się z carem i na długie- długie lata oddali mu kraj we władanie. Zdaje się, ze dzięki kościołowi odzyskaliśmy wolność.
CZŁOWIEKU CO TY BREDZISZ KOŚCIÓŁ POLSKĘ MA GDZIEŚ ,ZAJMUJE SIĘ WŁASNYMI SPRAWAMI A CIEMNIAKOM WCISKA GŁUPOTY A CI WYPISUJĄ JE NA FORUM.PRZYPOMINAM CI ŻE DYREKCJA TEJ RELIGII JEST W WTYKANIE I TEN JEST PRAWNYM WŁAŚCICIELEM ROZGRABIANEGO MAJĄTKI POLSKI.OCKNIJ SIĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmiany wpropwadzono podczas przerwy w sesji? Chyba radni powinni wiedzieć o tym kilka dni wcześniej. Czy takie są procedury?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KK napisał:
CZŁOWIEKU CO TY BREDZISZ KOŚCIÓŁ POLSKĘ MA GDZIEŚ ,ZAJMUJE SIĘ WŁASNYMI SPRAWAMI A CIEMNIAKOM WCISKA GŁUPOTY A CI WYPISUJĄ JE NA FORUM.PRZYPOMINAM CI ŻE DYREKCJA TEJ RELIGII JEST W WTYKANIE I TEN JEST PRAWNYM WŁAŚCICIELEM ROZGRABIANEGO MAJĄTKI POLSKI.OCKNIJ SIĘ
Jeżeli kościół rozgrabił majątek Polski - to niech ja pęknę i tamtego. Uważam, ze są inne tematy o których trzeba pisać i wyjaśnić. Dlaczego np.Zamosciowi zabrano 9 mln dotacji do szkół, a Lublinowi tylko 1,5mln. I o co tu chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego to nie ma wszystkich opinii? Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy? No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='sa' date='28.02.2009, 14:41' post='99996'] A dlaczego to nie ma wszystkich opinii? ->a o jakie opinie chodzi?, człeku wyjaśnij, bo nie kapuję? ->Czyżby prawda o komunistach paliła w oczy? Mówiono, że jedynym komunistą był Gomółka, który nie tylko utozsamiał się z ideami komunistycznymi, ale i zył jak prawdziwy komunista. Miał jeden garnitur i do niego 3 krawaty i mieszkał w bloku. Tej oczywistej oczywistości nikt nie podważy. Za to dzisiejsi biskupi chcą mieszkać w pałacach, rezydencjach, czy jakoś tak. Przepych, majątek ma kapać. A jak brzmią w tym temacie nauki JPII, jak z nowobogackich duchownych naśmiewał się ś.p. prof. Tischner??? Warto się wyciszyć i zastanowić. Czy naprawdę potrzebny jest biskupowi generałówka, przecież to z naszych pieniędzy będzie remontowane, ba nieczarujmy się stawiane od podstawach z klimą i pewno z windą. -> No cóż jak jest prawda o waszym brukowcu!!!!!!!!!! Komuniści \dalej mają się dobrze Jeżeli któryś z nich popełnił przestępstwo, kradł, gwałcił, to od tego są sądy. Ukrywanie prawdy to współuczestniczenie w przestępstwie. Pieprzenie, że ktoś tam nie wiadomo zresztą kto jest pomówieniem. Swiadczy też o klasie zawodnika .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...