Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Coraz mniej osób chodzi do kościoła

Utworzony przez diakon, 25 stycznia 2009 r. o 16:17 Powrót do artykułu
Czy to oznacza,że lud staje się coraz bardziej światły i realnie patrzy na świat? Kler staje się coraz bardziej chytry,zdziera z ludzi możliwie każdy grosz,chą rządzić wszystkimi i wszystkim,za robotę się nie biorą.Szukają do roboty jeleni (szafarze,kobiety sprzątające kściól za Bóg zapłać,lektorzy...).Ale za to najlepiej księża potrafią molestować młodzież,pić w nadmiarze alkohol i przegrywać w karty majątek parafialny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biedni księża i kogo teraz będą pouczać jak mamy żyć ;p a tak poza tym, za chodzenie do kościoła nikt nie zostanie zbawiony, tylko za dobre uczynki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Az trudno uwierzyc! Narod madrzeje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieszne są tlumaczenia klechów a prawda jak na talerzu: lud mądrzeje i ma dość wodolejstwa i ciemnoty !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MACIE PROBLEM CHLEJA JAK TYLKO MOGA !MAM DWOCH KSIEZY W RODZINIE!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tylko są urzędnicy, a ja nie potrzebuję takich pośredników między mną, a moim Szefem. Niestety na swojej drodze było więcej pazernych cwaniaczków, aniżeli księży z powołania. I wcale mi nie przeszkadzają talerze satelitarne na ich siedliskach( choć nie widzę na nich torunskiego znaku, pięknych samochodów), ale ich podejscie do nas wiernych. Traktują nas jak krowy dojne. Stąd to rozgoryczenie moje i także zauważalna postępująca niechęć społeczna. Zaś bardzo pozytywnie wyrażam się o braciach zakonnych. Imponują mi skromnością bycia, nieprzywiązywaniem wagi do dóbr współczesnych i autentycznym celibatem, głęboką wiarą i przekonaniem w to co czynią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To celna wypowiedz psychologa-gratuluję trafności. Dodam od siebie za dzisiejszą Gazetą Wyborczą "....ponad połowa polskich księży chciałaby mieć żony i dzieci..." A niech mają swoje rodziny, a tak większość z nich przecież i tak czyni to po kryjomu. A parafianie to widzą, to czują... przecież lepiej przez parafian utrzymywać legalny związek jak kochanice i dzieciaki bez tatusków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To celna wypowiedz psychologa-gratuluję trafności. Dodam od siebie za dzisiejszą Gazetą Wyborczą "....ponad połowa polskich księży chciałaby mieć żony i dzieci..." A niech mają swoje rodziny, a tak większość z nich przecież i tak czyni to po kryjomu. A parafianie to widzą, to czują... przecież lepiej przez parafian utrzymywać legalny związek jak kochanice i dzieciaki bez tatusków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy zdarzyło się komuś, by ksiądz będąc po kolędzie NIE PRZYJĄŁ KOPERTY. Przecież ten tylko polski zwyczaj przyjmowania po olędzie ma jeden cel nadrzędny-Kasa do kieszeni. Po to zostały wprowadzone kapowniki. No cóż Dlatego jestem za kolędami pod warunkiem, że bez kopert.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie 2 razy zdarzyło się, że ksiądz odmówił wzięcia pieniędzy na kolędzie. Są różni księża, jak i różni lekarze, policjanci itd. Czytając te posty zastanawiam się skąd w nich tyle nienawiści. Nikt nikomu nie każe chodzić do Kościoła, nikt nikomu nie każe przyjmować kolędy, nikt nikomu nie każe dawać na tacę. Można wprowadzić wynagrodzenia i skończą się wieczne pretensje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Beata' date='26.01.2009, 11:58' post='87782'] ......Czytając te posty zastanawiam się skąd w nich tyle nienawiści. Proszę zacytuj i uzasadnij w czym przejawia się ta nienawiść w powyższych postach?????? Czy - opisanie danej sytuacji, zdarzenia, negatywnego postępowania księdza jest przejawem nienawiści. To właśnie brak reakcji powoduje więcej szkód niż korzyści. Czy te dzieciaczki bez tatusków, kochanice, luksusowe samochody, wyposażenie ponad normalny stan mieszkań, wyciąganie kasy ponad mozliwości za posługi, to są zdarzenia incydentalne, czy raczej powszechne. No, dlaczego ludziska przestają wierzyć nie w Boga, ale w powołanie księży i ich uczciwość??? Przypomnę Ci tytuł- Dlaczego coraz mniej osób chodzi do kościoła. To jest to motto przewodnie!!!! No bez jaj Beatko. I pamiętaj Beatko, że prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwatorka napisał:
A czy zdarzyło się komuś, by ksiądz będąc po kolędzie NIE PRZYJĄŁ KOPERTY. Przecież ten tylko polski zwyczaj przyjmowania po olędzie ma jeden cel nadrzędny-Kasa do kieszeni. Po to zostały wprowadzone kapowniki. No cóż Dlatego jestem za kolędami pod warunkiem, że bez kopert.
I owszwem jak przyjmuja bo narod daje. A jak pan minister Ziobro chcial zrobic pozadek z przekupstwem i temi kopertami,toscie glosu nie oddali tylmo matolow wybrali. PO tesz z ksiedzem na jednym koniu jedzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeszcze trochę pedofilskich afer i będzie pusto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdą jest to, że......ludzie po prostu mądrzeją. Konczą się czasy oparte na przekonaniu, że BÓG-WIARA i ziemski KSIĄDZ to jedność. Autorytet wynikający z sutanny powoli zanika, na rzecz jego postępowania i prezentowanego przez niego wzoru moralnego . I to jest normalne. Bo autorytet nie może wynikać z ubrania się w sutanne, ale z tego, czym TY wewnętrznie człowieku sobą prezentujesz. Po drugie dlaczego budzet koscioła KK jest utajniony? Jeśli utrzymuje go panstwo. Przecież każdy ksiądz pobiera pensję od panstwa, to wszystkie dodatkowe jego dochody powinny być jawne. Każdy ślub, pogrzeb, celebrowanie uroczystości z której pobiera kasę powinno dziać się za pomocą kasy fiskalnej. Jest to normalne postępowanie wszystkich K.K w panstwach o rozwiniętych demokracjach. XXXXXXX A kiedy Ziobro powiedział, że jego walka dotyczy również Kopert kościelnych. Od razu by dostał czerwoną karteczkę z grodu torunskiego.He.he.he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obt tak dalej. Laicyzacja postępuje w całej Europie. Miejmy nadzieję, że szybko rozprzestrzeni się i w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz powinien mieć pobory i wtedy wiedziałby jak wydaje się takie pieniądze.Powinni mieć żony aby świecić przykładem życia.Ludzie mądrzeją.U nas nie raz słyszałam że na tacę za 1-2 zł.nie kupi chleba.Pogrzeb ma też cennik jak i cała reszta.Ludzie muszą zaciągać długi aby pochować,bezrobotnym ślubu gratis nie da a dziecka nie ochrzci bo rodzice są bez ślubu.Jezus mówił idzcie i nauczajcie,uzdrawiając nie brał opłat nie szydził nikim.Ludzie się odwracają bo wreszcie klapki z oczu im spadły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...