Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Erazmus + w zamojskim Ekonomiku

Utworzony przez ekonomikzamosc, 7 października 2015 o 09:56
ERASMUS+ W ZAMOJSKIM EKONOMIKU Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku pracy”-to tytuł projektu realizowanego aktualnie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu (Ekonomik),współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+. W wyniku współpracy z  niemiecką instytucją kształcenia zawodowego WBS TRAINING AG dwudziestu uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk i dwudziestu uczniów w zawodzie technik ekonomista wzięło udział podczas tegorocznych wakacji w dwutygodniowych stażach zawodowych w Dreźnie. Dzięki udziałowi w zagranicznej mobilności edukacyjnej  uczniowie nabyli nowe umiejętności zawodowe,  podnieśli poziom  kompetencji językowych i społecznych. Wszyscy uczniowie ukończyli staże z pozytywnym wynikiemi otrzymali zaświadczenia o osiągniętych efektach uczenia się, wydane przez organizację goszczącą. Podczas dwutygodniowego pobytu Niemczech uczniowie wzięliudział w programie kulturalnym, w ramach którego zapoznali się z głównymi atrakcjami turystycznymi Drezna i okolic oraz uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Berlina. Na podstawie raportu WBS TRAINING AG, raportów złożonych przez uczestników Projektu oraz  ewaluacji wewnętrznej należy z satysfakcją stwierdzić, że cele i rezultaty Projektu w obszarze mobilności w zawodach technik ekonomista i technik informatyk zostały osiągnięte. Ekonomiści nabyli zakładaną wiedzę i umiejętności na temat istotnych zagadnień związanych z reklamą. Informatycy nabyli wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą zagadnień związanych z sieciami komputerowymi oraz projektowaniem stron internetowych. U wszystkich  uczestników nastąpił wzrost kompetencji językowych, organizacyjnych i społecznych. Do istotnych korzyści odniesionych przez uczestników Projektu należy zaliczyć ponadto: podniesienie świadomości na temat konieczności uczenia się przez całe życie, wzrost szans zatrudnienia na europejskim rynku pracy, uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Europass Mobilność, a także uzyskanie kieszonkowego oraz możliwość skorzystania z dodatkowej pomocy materialnej przez uczniów będących w trudnej sytuacji finansowej.  Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16 stażyści otrzymali zaświadczenia o uczestnictwie w Projekcie wystawione przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Zamościu. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
3 letnią handlówkę lepiej uruchomcie. Od lat nie wypuszczacie na rynek pracy sprzedawców. Nie każdy w końcu musi mieć maturę. To samo z krawcowymi. Ok, kiedyś tego było za dużo szkoły kształciły na rzecz dużych zakładów odzieżowych, których obecnie w mieście nie ma. Ale od kilkunastu lat wogóle krawcowe nie są wypuszczane na rynek pracy. Myślę, że osoby w zawodach krawiec, sprzedawca bez problemu znalazłyby zatrudnienie (krawcowe nawet jeśli nie w zawodzie to np. w sklepie odzieżowym). A tak wypuszczacie na rynek pracy techników, którzy i tak w większości ch*** z tego mają...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.