Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Brawo Kryłów!!! To wspaniale, że są ludzie... którym się chce coś zrobić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka lat temu zamek w Krylowie był po stronie ukraińskiej.Graniczna rzeka Bug zmieniła koryto pewnej wiosny pozostawiając zamek po polskiej stronie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem tam! Magiczne miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba jeszcze raz odwiedzić to miejsce. Najlepiej rowerem! A potem przez przejście graniczne w Dołhobyczowie na Ukrainę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 ZAROZUMIAŁA! Do Kryłowa Lubelszczyzna nie sięga, a Pani Agnieszka z historii ciemięga. Wyjaśnienie naukowców dobrze zna i udowodniła, że prawdy nie uznała, bo Lubelszczyzna rozumek odebrała. Pani Agusia siebie i historię ośmiesza i Dziennik Wschodni także ośmiesza, a więc krótko mówiąc hopla dostała, albo jest nade wszystko zarozumiała! Morał: upór na wiedzę nie wskazany choć w życiu niekiedy jest pożądany!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co komentujecie, skoro nie macie zielonego pojęcia? Zamek zawsze był po polskiej stroni i nigdy nie należał do Ukrainy. Ciekawe jakby rzeka mogła w kilka lat zmienić bieg! Takie procesy zajmują setki lat. Trzeba być niespełna rozumu, żeby pisać i wierzyć w takie bzdury. A najbardziej szkoda mi Chełmianina, który nawet nie wie jakie są regiony w Polsce i to tak blisko niego... Wstyd i hańba! A jeszcze przed czytelnikami chwali się swoją niewiedzą... A Kryłów piękne miejsce, tylko po co nastawiali tam tych tandetnych plastikowych zwierzaków? I ta wisząca kładka nie nad wodą, a nad pustym rowem... I to wyjście na zakręcie drogi - "genialny" pomysł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka lat temu zamek w Kryłowie był po stronie ukraińskiej.Graniczna rzeka Bug zmieniła koryto pewnej wiosny pozostawiając zamek po polskiej stronie!
Też o tym słyszałam... ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  WSTYD I HAŃBA! Chełmianin swój region zna,  a Twoja wiedza urojenia ma. Naukowcy się wypowiedzieli, żeby tacy jak Ty zrozumieli, a teraz czytaj co powiedzieli. Wstydem i hańbą jesteś sam, bo nie uznajesz pismo z PAN oraz mądrzejszych od siebie, którzy ośmieszyli też i Ciebie! Morał: jak się czytać nie umie to niewiele wiedzy w rozumie. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia  2011(CET) >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny    PS Jeżeli znasz regiony, to wskaż na której widnieją na mapie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSTYD I HAŃBA! Chełmianin swój region zna, a Twoja wiedza urojenia ma. Naukowcy się wypowiedzieli, żeby tacy jak Ty zrozumieli, a teraz czytaj co powiedzieli. Wstydem i hańbą jesteś sam, bo nie uznajesz pismo z PAN oraz mądrzejszych od siebie, którzy ośmieszyli też i Ciebie! Morał: jak się czytać nie umie to niewiele wiedzy w rozumie. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o kwestię przynależności zamku, to wątpliwości pojawiają się stąd, że owszem kiedyś rzeka płynęła innym korytem, po zmianie koryta wydzieliła się wyspa, na której znajduje się zamek. W okresie wojennym i powojennym toczono spory o wyspę i o to, do kogo powinna ostatecznie należeć czy do Polski czy do Ukrainy. Jednak nigdy nie przeszła w ukraińskie ręce. Co do wypowiedzi Chełmianina, który strasznie się oburzył, jak ktoś zwrócił mu uwagę. To, co piszesz nie zmienia faktu, że Kryłów leżał i leży na Lubelszczyźnie. Proponuję rzucić okiem na opracowania geograficzne, bo definicja słowa "Lubelszczyzna" i "województwo lubelskie" niewiele ma tu do rzeczy. I zanim zaczniesz obrażać innych popracuj nad własną kulturą osobistą. Krzyczenie CapsLockiem nie oznacza, że ma się rację. Jak widać nawet tytuł naukowy nie gwarantuje w dzisiejszych czasach kultury wypowiedzi i umiejętności panowania na emocjami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UPÓR BREDZI! Gościu manię wielkości w mózgownicy masz. a co do Lubelszczyzny to na mapie ją wskaż. Wiedzę uczonych i historię Polski podważasz a to potwierdza, że mądrzejszych znieważasz i opętanym trzeba być, żeby w urojeniu tkwić. a może to jest wścik, który prawdę chce zbyć! Jeśli dowody naukowe na Lubelszczyznę masz, to dlaczego się boisz napisać, że prawdę znasz? Morał: Chełmianin wiele pism od mądrych ma i dlatego maniactwo dzięki nauce sięgnęło dna, a zatem uznaj prawdę, bo zaparcie długo trwa, który głowie szkodzi jeśli rozum brednie płodzi! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny Dziennika Wschodniego/MM Lublin WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do wypowiedzi Chełmianina, który strasznie się oburzył, jak ktoś zwrócił mu uwagę. To, co piszesz nie zmienia faktu, że Kryłów leżał i leży na Lubelszczyźnie. Proponuję rzucić okiem na opracowania geograficzne, bo definicja słowa "Lubelszczyzna" i "województwo lubelskie" niewiele ma tu do rzeczy. I zanim zaczniesz obrażać innych popracuj nad własną kulturą osobistą. Krzyczenie CapsLockiem nie oznacza, że ma się rację. Jak widać nawet tytuł naukowy nie gwarantuje w dzisiejszych czasach kultury wypowiedzi i umiejętności panowania na emocjami.
  Sprostowanie! Kryłów z Lubelszczyzną nie ma nic wspólnego, bo kiedyś leżał na Chełmszczyźnie, a teraz leży na... Zamojszczyźnie :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprostowanie! Kryłów z Lubelszczyzną nie ma nic wspólnego, bo kiedyś leżał na Chełmszczyźnie, a teraz leży na... Zamojszczyźnie :D
Województwo Lubelskie, nie Lubelszczyzna- Lubelska Ziemia,  a gdzie w Lubelskiem leży Zamojszczyzna- Zamojska Ziemia? Zaś kto inaczej, uważa niech udowodni, że istnieje ta ziemia? Dla przypomnienia Zamość od zarania, to Chełmska Ziemia, a poprawnie to: Lubelskie, Zamojskie, i to historii nie zmienia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chełmianinie, to przykre, jak ktoś jest tak ograniczony, a sili się na bycie mądrym. Dałeś już taki popis swojej "wiedzy" i "inteligencji", że każdy normalny człowiek spłonąłby ze wstydu... Ale ty brniesz dalej w swoje złudne teoryjki... Współczuć należy wszystkim, którzy muszą na co dzień znosić twoje "mądrości". Nie ma nic gorszego jak osoba uparcie przekonująca do swoich błędnych racji i to nie merytorycznie, a ad personam. Ludzi takich nazywają potocznie "inteligentnymi inaczej".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 NIE SPŁONĄŁ! Ograniczonego myślącego inaczej mądrzy poparli, pismami wsparli  i merytorycznie rację przyznali, a Ty gościu porażki przeżyć nie potrafisz i tak jest bo dużo mądry, to by wskazał gdzie ta ziemia jest.                     >>>>>>>>>>> Twoja wiedza  powiada, że z nauką się nie zgadza, to dlaczego nie napisze tam, gdzie napisać wypada i przekonać profesorów, że złudną teorię wymyślili, w wyniku której Lubelszczyznę do ziemi ograniczyli.                     >>>>>>>>>>> Morał: normalny odwagę miał i dostał to co chciał, że wstydu się nie spalił, bo w sobie cel prawdy miał, a szanowny Guest niech do mądrzejszych się zwróci, gdzie się dowie, że historii Polski już się nie odwróci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W okresie wojennym i powojennym toczono spory o wyspę i o to, do kogo powinna ostatecznie należeć czy do Polski czy do Ukrainy. 
Co to za bzdury ? W okresie wojennym (1939 - 1945) nie istniała zarówno Polska, jak i Ukraina, to kto z kim miał te spory przeprowadzać ?  :wacko: Po wojnie na Bugu graniczyła Polska z ZSRR - tam też Ukraińcy nie mogli być stroną sporu ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...