Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mapa przebiegu Sieci Szerokopasmowej w powiecie zamojskim

Utworzony przez CzarnyZajaczek, 25 marca 2012 r. o 20:09
Witam zamieszczam mapki dokładnego przebiegu planowanej Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w powiecie zamojskim http://www.itlublin.pl/node/472
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co z tego ma wynikać, że może za 10 lat będziemy mieli taką sieć? To są plany, a gdzie terminy realizacji. Widzę to w czarnych kolorach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto to będzie taką sieć obsługiwał? Telekomunikacja Polska?, Nie wierzę, że to dla odbiorcy końcowego czyli abonenta będzie darmocha. Jak będzie wyglądało podłączenie np. mieszkam w Białowoli i nie mam linii telefonicznej. Może ktoś mnie oświeci, bo z tego artykułu przynajmniej dla mnie nie wiele wynika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@otello: Z terminami realizacji jest kiepsko, już kilka razy projekt miał opóźnienie. Ale teraz się spieszą bo mogą stracić dotacje z UE, prawdopodobnie na jesieni będą przetargi na budowę sieci. Zapowiadali się że już w czerwcu/lipcu, no ale tych zapowiedzi w tym projekcie to było... ho ho @Gość: obsługiwać będą operatorzy wybrani w przetargu, nie TP. Sieć w tym projekcie to sieć szkieletowa, natomiast od zaznaczonych punktów dostępowych już dostawcy internetu będą mogli podłączać linię do abonentów, tak więc dudaj dużo od samych dostawców zależy. Operatorzy tej sieci szerokopasmowej będą mieli obowiązek zapewnić równy dostęp dla wszystkich lokalnych dostawców. W wielu miejscach obecnie opłaca się podłączyć końcową linię tzn. do domu abonenta tylko od punktu dostępowego jednej firmy posiadającej łącze szerokopasmowe, najczęściej TP, i dlatego nie ma praktycznie konkurencji. Projekt jest dobry i wcale nie będzie drogie późniejsze utrzymanie, przewidują dzierżawę części niewykorzystanych włókien światłowodowych (1 taka linia składa się z minimum 12 włókien) np. dla wspomnianej TP a sam projekt miał niestety w międzyczasie kilka cięć, no ale dzięki temu nie powinien wygenerować jakichś wygórowanych kosztów później w utrzymaniu. Największą wadą SSPW jest duże opóźnienie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czarny Zajączku fajnie wyłuskałeś problem i rozjaśniłeś również i mi niejasności związane z powstającą siecią szerokopasmową. Napiszę tak-cieszę się może na zapas, ale mam nadzieję, że ona powstanie. Dlaczego? bo z TP nie chcę mieć nic wspólnego. W zasadzie od 2003 roku( nie licząc wniosku wcześniej założonego) bez przerwy atakowałem TP o założenie linii telefonicznej i ich szerokopasmóki. Linia przebiega od mojego domu może w odległości 10-15metrów i było na niej wolne łącze. Okazuje się, że telekomunikacja musi wykonać projekt przyłącza, i to się jej nie opłacało. Tak wypełnia ONA swoją misję wobec społeczeństwa przypisaną w zakresie swoich obowiązków. Gdzie ja nie pisałem? Telekomunikacja miała to w nosie. Rzecz dzieje się w XXI wieku w cywilizowanym państwie. Może ta linia spełni w koncu moje nadzieje na porządny internet w domu. Pozdrawiam. Waldi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...