Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Niezwykła książka o Zamojszczyźnie. Trwa zbiórka na jej wydanie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 lipca 2017 o 14:07 Powrót do artykułu
Książki o Sendlerowej i Korczaku finansował Zdrojewski ale już o Róży Zamojskiej z Żółtowskich trzeba organizować zbiórkę bo tych pieniędzy nie ma. Absurd , trwający dekady- gloryfikowanie jednych i marginalizowanie innych. Panie Gliński napraw ten niedorzeczny błąd .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
" o narastającym antysemityzmie". A niby ten antysemityzm to się brał ot tak niby z widzimisię ? Czy może powodem były łajdactwa jakich dopuszczała się coraz liczniejsza społeczność żydowska wobec Polaków. Moja rodzina która wygrała sprawę sądową z Żydami musiała sprzedać gospodarstwo i uciekać przed żydowską zemstą. Mieli duże gospodarstwo z pasieką na które żydostwo miało ochotę - o takich przypadkach doktor Zygmunt Klukowski nie pisał ? Polacy mają do czynienia wyłącznie z żydowskim lamentem ale jakoś milkną głosy które mówią o niegodziwościach jakich dopuszczała się ta diaspora wobec rdzennych mieszkańców. A kolejne powstania- niedouk Frasyniuk napisał jakoby polski chłop częściej rannym czy zabitym powstańcom ściągał buty niż udzielał pomocy . I takie wieści szybciutko przedostawały się do obiegu ale już nikt nie napisał o tym że najcenniejsze informacje o pozycjach powstańców Kozacy pozyskiwali w żydowskich szynkwasach od Żydów. Tym było wszystko jedno jakim językiem będzie się mówiło na tej ziemi aby tylko ich interes się kręcił i był niezagrożony. Zresztą to się potwierdziło później przed II Wojną Światową kiedy przedstawiciel tej nacji powiedział " Chcieliście Polski bez Żydów to będziecie mieli Żydów bez Polski" Dopiero potem się okazało jak się pomylił . Dlatego bacząc na historyczne zapiski jakoś nie mam ochoty na okazywanie współczucia tym niewdzięcznikom i niedopłacę do brakującej puli.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Możesz nie dopłacać, ale radzę poczytać, bo jest tam nie tylko o antysemityzmie. Na przykład 27 września 1939 r. Autor zanotował m. in.: "Trzeba mieć bardzo mocne nerwy, żeby znieść widok szmatławych, oberwanych wyrostków żydowskich rewidujących żołnierzy polskich, odbierających im nie tylko broń, pasy, czasem konie, lecz nawet ściągających im buty; przejmujących całą władzę w mieście w swoje ręce".
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: