Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pałac w Klemensowie, który zagrał w oskarowej Idzie, wrócił do Zamoyskich

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 marca 2017 r. o 19:34 Powrót do artykułu
gwałcili chłopki, batorzyli w poślady chłopów, grabiąc ich z wytworów ich pracy, mieli tłuste brzuszyska od chlania i żarcia na koniec prze***ali polskę. dzisiaj ich imionami nazywane są szkoły, ulice, wnuki dostają majątki .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Gość Dobrze, że piszesz prawdę o komunistycznych bandytach, sowieckich agentach przeflancowanych do Polski celem zdobycia strefy wpływów dla ZSRR i zainstalowania u nas ustroju komunistycznego. Ale już dzisiaj ie nazywamy szkół ich imionami, bo komuna się skończyła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozostało jeszcze zwrócić poddanych, bo kto będzie jaśniepanu obrabiał włości?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zamian za dziesiecine czyli podatek w wysokosci 10%? Ja bardzo chętnie pójdę na panszczyzne. Teraz płace kilkadziesiąt procent i nie na zasłużonych patriotów Zamoyskich tylko na jakichś głupawych fornali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki zwrot majątku jak teraz musieli za to zapłacić. Zrabowali majątek teraz gdy doprowadzili go do ruiny łaskawie sprzedają właścicielowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak PKWN nie słusznie zabrał to IV RP powinna oddać za darmo. Jak jednak to była legalna własność państwowa to skąd i dlaczego 99% rabatu. Rozumie to ktoś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie spodziewałem się tego po PiSie. Zamiast z "Panami" powinien trzymać z nami "chamami". Elektorat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oooo, widać, że złodziejstwu się nie podoba zwrot własności? Czekam na dalsze posunięcia władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaak. Władza, szczególnie ta z prl, bardzo dbała o zabytki. Te następne, władze, też niewiele robiły, aby zabezpieczyć niby swoją własność, objętą nadzorem konserwatorskim. Lepiej niech zgnije, a chłopi rozbiorą na cegłę na kościół lub dla siebie. To urzędnicze władze RP doprowadziły do zniszczenia, niby swojego a właściwie społecznego. I winnych nie ma. Kiedy ta obłuda i nie karanie urzędasów odpowiedzialnych za swoje decyzje i nic nie robienie się skończy. Kiedy, chyba nigdy. Aż tej Polski znowu nie będzie i śladów materialnych po niej. A wszystko to z winy polskich leniwych, za nic nie ponoszących odpowiedzialności, urzędników państwowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do rolnika do rolnika: niedouczony zabiera głos. dziesięcina to było obciążenie na rzecz Kościoła. teraz też płacimy czy ktoś chce czy nie. o pańszczyźnie pewnie nie słyszałeś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka promocja z 8 mln do 6 mln hahah.Jak cos jest niewygodne to trzeba sie szybko pozbyć..... Swoja drogą ja jestem za tym żeby wyremontowali ten pałac bo jest piękny i brakuje takich w polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli pańszczyzna była taka zła to dlaczego chłopi uciekali z zaborów w których była zniesiona do tych w których jeszcze była? Jeżeli pańszczyzna była taka zła to dlaczego chłopi gonili kijami komunistycznych agitatorów, którzy namawiali ich do rozgrabiania dworów? Tego na szkoleniach w WUML pewnie nie było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pojęcie własności w takich przypadkach jest bardzo enigmatyczne, kiedyś królowie nadawali posiadłości tylko uprzywilejowanej grup[ie społecznej jaka była szlachta, a więc było to rozdawnictwo majatku narodowego, chłop nie dostał od krola nic, najwyżej baty, i mowienie dzisiaj o zwrocie własności i dorobku przodków trąci śmiesznościa i niepowagą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Granda! Za 1% sumy rozsprzedajemy to,co jest wartością historyczna i wraz z tym pozbywamy jakiejkolwiek możliwości zwiedzania takiego zabytku. Nowe bramy a na nich kartki z ostrzeżeniami "własność prywatna wstęp wzbroniony" załatwia sprawę. Kolejny zabytek narodowy utracony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze, że Zamoyscy to odzyskali to w końcu ich pałac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z innego regionu Polski. Czy w pałacu ruszyły prace remontowe? Czy można zwiedzać pałac chociaż w części? Pytam, bo moja mama tam pracowała do wybuchu wojny. Często dobrze wspominała te czasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...