Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pociągiem na Zamojszczyznę już nie dojedziesz

Utworzony przez Jack, 18 sierpnia 2009 r. o 07:55 Powrót do artykułu
podobno frekwencji nie ma, a z tego co widze wiekszosc przedziałów w 2 klasie zajeta i na peronie sporo ludzi:).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja cały czas sądzę że ta linia Rejowiec-Bełżec-Rawa Ruska byłaby świetna alternatywa na Euro 2012. oczywiście gdyby ją wyremontowano....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".
To nie ma nic wspólnego z likwidowaniem połączeń kolejowych do Zamoscia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stopień zadowolenia przewoźnika patrząc na IC będzie pewnie wynosił 100%. B o inaczej się nie opłaca w Naszym kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W Zamościu to niech najpierw nauczą się w naszym języku mówić, bo gdy ostatnio byłem to co drugi mówił: "poszłem, wzienem, dyszcz, lynka, dzieci poszli itp".
Co do Twojej wypowiedzi to uważam ze jesteś w błędzie wieśniaku ;/;/ Ty naucz się mówić bo ja akurat jestem z Zamościa i umiem poprawne wymawiać.... lecz się człowieku ;/;/ może poczytaj coś o tej kulturze a nie znalazł sie nauczyciel j. polskiego ;/ gów... wiesz a oceniasz!!! usłyszał dwa słowa od dziadków i już podniecony ;/;/ brak inteligencji ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co ma do tego jak wymawiaja niektóre slowa ;/ tu chodzi o pociagi a nie słownictwo ;/;/ deb*** ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wąskotorowy napisał:
I znowu PKP zacznie żebrać u władz województwa pieniądze na dotacje (czyt.z przeznaczeniem na wyskokie pensje,nagrody,trzynastki i czternastki) I jak zwykle pieniądze otrzyma.I jak zwykle wkrótce po tym znowu zostaną zlikwidowane połączenia "nierentowne" NAjlepiej by było,gdyby kolej zlikwidowała WSZYSTKIE bez wyjątku połaczenia,a na pensje i premie panstwo i tak da.
Pracuję na kolei i pragnę uświadomić Was, że ani pensje nie są wysokie ani nie dostajemy trzynastek a tym bardziej czternastek!!! Co do połączenia z Zamościem to nie ma sie o co martwić!! PKP Przewozy Regionalne uruchamiają połączenia interREGIO z Zamościem, cena biletu będzie wynosiła 10 zł, czyli biorąc pod uwagę zniżki ustawowe to studenci przejadą do Lublina za ok 5 zł. Myślę, że jest to dość atrakcyjna oferta!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu. W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu. Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei. Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu autobusowego)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że wiesz co mówisz. kolejarz: Pracuję na kolei i pragnę uświadomić Was, że ani pensje nie są wysokie ani nie dostajemy trzynastek a tym bardziej czternastek!!! Co do połączenia z Zamościem to nie ma sie o co martwić!! PKP Przewozy Regionalne uruchamiają połączenia interREGIO z Zamościem, cena biletu będzie wynosiła 10 zł, czyli biorąc pod uwagę zniżki ustawowe to studenci przejadą do Lublina za ok 5 zł. Myślę, że jest to dość atrakcyjna oferta!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale jezeli to prawda to bedzie tylko połączenie kolejowe Zamoscia z Lublinem ale co z tego. A co z reszta gdzie połączenia do stalowej woli czy bełżca i dalej do krakowa i wrocławia tego PKP PR nie sa w stanie uruchomic bo moga kursowac najdalej do granicy z woj podkarpackim lub jezeli sie dogadaja z ich samorzadem to np do stalowej woli czy jarosławia. Jezeli chodzi o pociagi miedzywojewodzkie to moze je uruchomic jedynie spółka PKP IC, która poki co jest zainteresowana udupieniem tych połączen. Mam nadzieje ze do grudnia czyli wejscia w zycie nowego rozkładu dogadaja sie z ministerstwem bo będzie naprawde źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jezeli dalej tak pójdzie i PKP IC bedzie tak uwalac pociagi to od grudnia nie zobaczymy zapewne "Sana" i "Soliny" Warszawa Zachodnia - Przemysl - Warszawa Zachodnia bo IC beda sie tlumaczyc ze sa malo rentowne i od Lublina do Rozwadowa ciagniane trakcja spalinowa hehe. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Słyszałem od kolejarzy ze planowano podkreslam planowano w takiej sytuacji nie wiem czy do tego dojdzie od przyszłego rozkładu jazdy od grudnia wyłączac grupe wagonów do Zamoscia w Lublinie ze składu pociągu pospiesznego "SAN". Drugiego połączenia z warszawa miało by nie byc tylko rano "SAN" do warszawy z zamoscia po południu z warszawy do zamoscia. Podejrzewam ze przy takiej chęci PKP IC, nawet jezeli od grudnia cos takiego by ruszyło to tylko do pierwszej korekty rozkładu jazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
autobusy jadące zamiast pociągów na zamojszczyznie to jest poroniony pomysł ';osoba która układała rozkład jazdy przejechała trasę Zamosc Jarosław chyba rowerem prawie na każdym przystanku autobus stoi 5 do 10 minut .W autobusie nie przewieziemy psa kota ani innych pupili; przesyłek konduktorskich{studiujący na śląsku będą przymierać głodem] roweru;oraz innych większych przedmiotów.AUTOBUS ma 47 miejsc więc będzie żdziwienie gdy ktoś zostanie odesłany z kwitkiem nawet jeżeli będzie miał bilet.Moim zdamiem IC wycofa się z autobusów do końca września z powodu małego zainteresowania przez podróznych co z tego że kierowca i kierownik stoją przed autobusem są mili przystojni i ładnie ubrani.ZAMOŚĆ będzie miejscem gdzie wrony zawracają i nawet pociągi nie jeżdzą.BOŻE OBYM TRAFIŁ 6 W TOTKA POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem z Zamościa ale dziwne jest dla mnie ,że to miasto zostało pozbawione całkowicie połączeń kolejowych - dobrym rozwiązaniem byłyby szynobusy kursujące w ramach Przewozów Regionalnych a ponadto ze 3 połączenia dalekobieżne np. do Wrocławia p.Rzeszów-Kraków-Katowice , do Szczecina p.Lublin-Warszawę- Poznań i dodatkowo do W-wy, ponadto o ile to możliwe może coś po LHS z Ukrainy na Śląsk ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak tylko wladz to nie dziwi ze nia ma pociagow a po co im to??? najblizsze miasto to oddalony 80km Lublin i tam mozna zobaczyc jak wyglada pociag ktory jedzie np do Krakowa lub Wroclawia.jak sie nie zalapie ktos na bus do lublina to niestety pociag nie poczeka.Nie wszyscy maja wlasne auta zeby sie przemieszczac z miasta do miasta nie wyobrazam tez sobie ze jade wlasnym autem do |Lublina np i zostawiam tam auto na parkingu na dwa dni zreszta gdzie te wygodne parkingi.Najbardziej dziwi mnie postawa lokalnych wladz ktore nic nie robia w tym przypadku a takze lokalnych gazet nie bylo nawet wzmianki ze zostala odwolana tzw komunikacja zastepcza.Uwazam ze pociagi do Krakowa, Wroclawia powinny byc wznowione nie musi to byc codziennie,bo faktycznie pociag do Lublina to strata czasu.Na poludnie Polski jezdzi duzo studentow to dla nich tez utrudnienie z dojazdem do domu bywaly juz teraz takie przypadki ze ludzie wyjezdzali do lublina po rodziny>Gdzie my zyjemy ????w jakim swiecie>mowi sie o wschodzie ze to Polska B ja mysle ze to juz trzeci swiat sie zaczyna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziś sprawdzając pociągi do Zamościa zdziwiłem się ogromnie, że stacja Zamość zniknęła z rozkładu. Poszukałem tu i tam i napotkałem wiele pomstujących na to dyskusji. Niestety dopatrujecie się różnych spisków itp i mówicie, że PKP kłamie, ale ja nie rozumiem po co mieliby kłamać ? Gdyby połączenie było opłacalne to na pewno by go nie zlikwidowali, zapewniam Was. Co do mojej przygody z Zamościem i PKP, jechałem raz - tam i z powrotem. Trwało to i trwało, dwa razy lokomotywę przepinali no i rzeczywiście muszę przyznać, że nie opłacalne to w ogóle z punktu widzenia czasu, który w pociągu się spędza (5 godzin z Wawy), no a na końcu w Zamościu wysiadło dwie osoby - ja i ktoś z obsługi tego szacownego pociągu. 3 dni później jak opuszczałem Zamość na peronie też tłoku nie było: wsiedliśmy w 3 osoby chyba. Niestety przyznać trzeba, że połączenie niepopularne i mało opłacalne. Co do innych połączeń - nie wypowiadam się. Być może do Krakowa nie ma takiej straty czasowej i lokomotywy nie trzeba dwa razy przepinać, ale z i do Wawy to kiepska opcja była. Co do mojego wyboru - wiedziałem od początku, że PKP jechać będę znacznie dłużej niż busem, wybrałem jednak pkp, dlatego że nie śpieszyło mi się nigdzie, a w pociągu to wiadomo - nóżki można rozprostować i książki poczytać, nie to co w busie. Rozumiem więc Wasz żal to PKP i sam chętnie znów pozostałbym z wyborem pociąg, czy bus lecz wyboru już nie ma. Rozumiem też jednak PKP. No niestety połączenie nie jest opłacalne i cóż poradzić. Na pocieszenie dodam, że PKP IC zabrało Tarnowowi ekspres do Warszawy, a sprawa jest chyba nie porównywalna, bo żeby do niego wsiąść ludzie przybywali na dworzec nie tylko z Tarnowa, ale i z Rzeszowa czy Nowego Sącza. Też krzyki i płacze nie pomogły. No ale życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że to artykuł archiwalny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...