Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kolejny klon Czubaszek, który morduje dzieci. Na starość zeżrą ją wyrzuty sumienia, a i szklanki wody nie będzie komu podać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Były chłopak 20-latki z powiatu hrubieszowskiego zeznał, że jego niedawna sympatia była z nim w ciąży, ale ją usunęła" A były chłopak za współudział w doprowadzeniu dziewczyny do ciąży, co pociągnęło za sobą aborację nic nie dostanie? Chyba kluczowe tu jest: były chłopak. Skoro się rozstali to niech się nie dziwi, że dziewczyna nie chciała zostać samotną matką w wieku 20 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Ruch Palikota!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy wreszcie "ojcowie" też będą pociągani do odpowiedzialności za usunięcie ciąży, w której powstaniu brali udział? Moim zdaniem, jeśli nie zadeklarują jednoznacznie, że chcą tego dziecka i będą się nim opiekować i je wychowywać na równi z matką, to są w pewnym stopniu współwinni tego, że kobieta podejmuje taką a nie inną decyzję. Bo trudno jest wychowywać dziecko, którego nie chce ani matka ani ojciec. Jeśli ojciec zechce uznać swoje dziecko i się nim zająć to wtedy faktycznie może sobie rościć pretensje, że kobieta dokonała aborcji wspólnego potomstwa, którego on pragnął.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ło la Boga - córciu - ludzie we wsi na języki cię wezmą, że w ciąże zaszłaś, toż to wstyd, ksiądz zezwolenia nie dał, byś mamą została, na ambonie będzie się śmiał, jaki wsttyd!, jaki wstyd! córciu trza na ukrainę jechać, tam ci usuną, brzuchata niezamężna - ale zniewaga dla rodziny, co powie wujek, ciotka? .... obraz lubelskiej wsi niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego polskie kobiety mają wyjeżdżać do innego kraju i ryzykować zdrowie albo nawet życie?
O swoje zdrowie to się martwią,ale życie innej istoty to mają w du***. Dlaczego ona ma mieć większe prawo do życia niż jej dziecko.Może by wyrosło na kogoś lepszego niż ona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO PiS ja też jestem za obroną życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pepe napisał:
BRAWO PiS ja też jestem za obroną życia.
PIS niech się nie wypowiada, bo chyba Ci co najwięcej krzyczą dzieci mieć nie mogą lub nigdy nie mieli czyli de facto temat już ich nie dotyczy. No bo widział ktoś dziecko prezia kaczego, czy żeby stary 70letni kruk zaciążył? Tak krzyczą w obronie ale lepiej sie zastanowić nad konsekwencjami bo jaka matką może być pijany kruk? Jakie wartości może przekazać coś tam coś tam matka, hehe.. wojownicy katoliccy, terroryści jedni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
Kolejny klon Czubaszek, który morduje dzieci. Na starość zeżrą ją wyrzuty sumienia, a i szklanki wody nie będzie komu podać.
Ty się lepiej zajmij swoim sumieniem, bo na pewno też tak nieskazitelne nie jest. To kolejny argument za tym, że polskie prawo jest chore a kobiety są traktowane jako istoty niższego gatunku. Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczęśliwe kobiety oczekujące potomka nigdy nie zdecydują się na aborcję poza tym lepiej zapobiegać niż usuwać. W tym przypadku po pierwszej wpadce dziewczyna powinna odwiedzić lekarza żeby wybrał jej metodę antykoncepcji a nie zachodzić w kolejną ciążę i kolejny raz ją usuwać. Nie tędy droga. Za czasów Czubaszkowej ze skutecznością metod antykoncepcyjnych bywało różnie, stąd pewnie te wpadki, teraz mamy nowoczesne leki i inne metody które są skuteczne i niedrogie a przy tym mniej szkodliwe niż aborcja a prawidłowo stosowane chronią przed niepożądaną ciążą. Edukacja a nie zakazywanie i wtedy moze coś z tego będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
PIS niech się nie wypowiada, bo chyba Ci co najwięcej krzyczą dzieci mieć nie mogą lub nigdy nie mieli czyli de facto temat już ich nie dotyczy. No bo widział ktoś dziecko prezia kaczego, czy żeby stary 70letni kruk zaciążył? Tak krzyczą w obronie ale lepiej sie zastanowić nad konsekwencjami bo jaka matką może być pijany kruk? Jakie wartości może przekazać coś tam coś tam matka, hehe.. wojownicy katoliccy, terroryści jedni
ŚCIANA WSCHODNIA-przeprasza za świńskiego ryja i lateksowa pałe i za jego wpisy.Będzie nam wybaczone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziesiejszy świat doszedł do perfekcji w ubieraniu w ladne słowa czynów, stanów, itp. Np. juz nie mówi się że ktoś jest głupi tylko ma niski poziom inteligencji, nie morderstwo dziecka nienarodzonego tylko aborcja, nie wyeliminowanie przez zabójstwo starego człowieka tylko eutanazja... i tak mozna by mnożyć....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lekarz napisał:
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji. Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją. To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń się zwiększy, może wśród patologii ale tam zawsze było dużo dzieci. Trzeba mądrze rozwiązać ten problem a nie tylko zakazami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Pani Minister Kopacz też pomagała "Agacie z Lublina" w zabiciu jej dziecka i nie została skazana. Bo jej dziecko "z czynu zabronionego" było mniej człowiekiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ŚCIANA WSCHODNIA-przeprasza za świńskiego ryja i lateksowa pałe i za jego wpisy.Będzie nam wybaczone.
Idz się pomódl jak chcesz żeby ktoś Ci wybaczy ojcze Mateuszu, haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lekarz napisał:
o zarodku mozna mowic czlowiek po ok 5 tyg do tego czasu to nawet nie przypimina czlowieka to tak jak o żółtku mowic kurczak. Jestem lekarzem. Uważam ze to indywidualna decyzja każdego i państwo nic do tego początkowa faza ciąży jak najbardziej ok.
A Pan "lekarz" [o ile to prawda...] to do "ok 5 tyg" był czym? Krokodylem? Słoniem? A potem dziwnym trafem przekształcił się w człowieka? Bo przecież mógł w "coś" innego ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież z zakresu nowoczesnej antykoncepcji. Każdy normalny człowiek wie, ze zarodek to nie jest jeszcze dziecko tylko fanatycznym durniom się wydaje, że tak jest i że jak wprowadzili zakaz to jest dobrze a jak widać wcale tak nie jest. I co wam dało zakazanie aborcji jak kobiety nadal dokonują przerwania ciąży i nawet kary się nie boją. To nie są metody które doprowadzą do tego, że liczba urodzeń się zwiększy, może wśród patologii ale tam zawsze było dużo dzieci. Trzeba mądrze rozwiązać ten problem a nie tylko zakazami.
A ja uważam, że powinno się edukować młodzież (każdy prawdziwy lekarz wie to doskonale), że zarodek ludzki to nowy, niepowtarzalny człowiek. Naukowcy od genetyki i ginekologii to FANATYCY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polsko je skvrna na tváři Evropy, a začínám si myslet, že Hitler se zachoval správně, když se rozhodl Poláky vyhubit. Škoda že to nedotáhl do konce. Jste zrůdy, naprosté zrůdy. Milující matka a přítel zachránili nevinnou dívku před hrůzami nuceného těhotenství, a vy je za to trestáte? Té skvělé matce a báječnému příteli byste měli lízat boty za to, jak skvěle se zachovali, a vy je ještě trestáte. Jste zrůdy, nestvůry, a nezasloužíte si žít. Jadernou bombu na Varšavu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Aborcja powinna być legalna jednocześnie powinno się edukować młodzież o sposobach nowoczesnej antykoncepcji tak aby dziewczyny nie musiały usuwać niechcianej ciąży. Aborcja nie może być wykorzystywana jako środek antykoncepcyjny ale też nie powinna być zakazana. To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić i zaden religijny fanatyk nie powinien jej potępiać. To jej sumienie i jej decyzja.
"Nowoczesna antykoncepcja"? Ciekawe jaka? Może środki wczesnoporonne, np. RU? [www.biomedical.pl/bioetyka/ru-486-pigulka-aborcyjna-42.html] "To kobieta ma prawo zdecydować czy chce urodzić ..." No pewnie. Idźmy dalej tym tokiem myślenia: pewnie ma prawo decydować także o tym, co zrobi z dzieckiem po urodzeniu? A dlaczego nie? CYTATY: Matka Teresa z Kalkuty (1910–1997) – błogosławiona Kościoła katolickiego, siostra zakonna, prowadząca w Indiach działalność humanitarną, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla. "Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać Ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?" [kplz.pl/nasze-autorytety/119] Wersja obszerniejsza: "Wiele razy powtarzałam - i jestem tego pewna - że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego". [www.pielgrzymka.konin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=791:dziecko-jest-najpikniejszym-darem-dla-rodziny&catid=38:otoczmy-ycie-trosk&Itemid=98] Jan Paweł II "Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Sobór Watykański II określa je wraz z dzieciobójstwem jako "okropne przestępstwa" (...) Przerwanie ciąży jest - niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie dokonane - świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem, a narodzeniem. Ciężar moralny przerwania ciąży ukazuje się w całej prawdzie, jeśli się uzna, że chodzi tu o zabójstwo, a zwłaszcza jeśli rozważy się szczególnie okoliczności, które je określają. Tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika, a tym bardziej za napastnika niesprawiedliwego! Jest ona słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz. Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w swoim łonie." (Evangelium Vitae, 58) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html] "... od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana." (EV 60) [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html] Dr Bernard Nathanson (w przeszłości - gorliwy zwolennik upowszechnienia aborcji, sam dokonał ich 75 000, potem - przodujący obrońca życia) "Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca. ..." [www.o-aborcji.yoyo.pl/html/autorytety.html]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...