Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zastanówcie się co piszecie nie znacie dnia ani godziny .Nie macie pojęcia ludzie co wam przyniesie następny dzień.Nie życzę nikomu takiej sytuacji ,jeśli ktoś pisze takie apelacje pózniej niestety los odwraca role i przychodzi jeden z drugi, żebrać o pomoc .Czy ten kto się wypowiada o tym że nieżyczy sobie dziewczynki w przedszkolu choć raz zainteresowal sie atmosferą w nim. NIE !! pomyślcie troche znam tą dziewczynke i pomimo jej nadpobudliwosci jest madrzej wychowana niż nie jedno niby zdrowe dziecko w przedszkolu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:))) Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie) Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych. Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!! A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Iwona napisał:
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:))) Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie) Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych. Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!! A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Iwona napisał:
Zgadzam się z mamą Wiktorii-typowa dyskryminacja.Pójdę dalej w słowach:wygodnictwo(płaca zawsze ta sama,więc po co się przemęczać z dzieckiem,które wymaga poświęcenia większej uwagi?Po co?I tak idąc tym tokiem,nie dziwi mnie motywacja burmistrza Z.Doleckiego.Nie doznaję szoku(jak niektórzy)czytając jego wypowiedź na ten temat..Cóż..nie po raz pierwszy jego forma wypowiedzi ma na imię:Nienarażamsię.Wszak wybory tuż tuż...Jednak motywacja,że matka nie pracuje...no,naprawdę wstyd.I to osoba,która co niedzielę w Kosciele...Tyle się teraz robi na pokaz..Smutne:((( Współczuję Pani Ani.Zdrowe dziecko to nie sukces życiowy.Często los bywa przewrotny,Pani Aniu..bardzo przewrotny.Współczuję Pani,że Pani dziecko wracało z przedszkola po kontaktach z Wiktorią cyt:,,pogryzione,podrapane,poszczypane,z siniakami na nogach od kopnięć,, itp.Nie wspominając o budzeniu się z krzykiem w nocy...Myślę ,że akurat to dziecko potrzebuje pomocy psychologa.Problemy mogą być w rodzinie,tak często bywa ,a nie w przedszkolu.A w tej sytuacji aerobik z pewnością przydałby się jedynie Pani Ani.Zapraszam na zajecia do hrubieszowskiego Domu Kultury.A pewnie przydałyby się Pani tez zajęcia sztuki walki-wszak one ucza samokontroli Pani Aniu:))) Pani Emilko jestem z całego serca po Pani stronie.Moje dzecko tez 2 lata temu chodziło do przedszkola z dzieckiem w dużo gorszym stanie niz Wiktoria,bo dzieckiem agresywnym,bez kontaktu,nawet-załatwiającym swoje potrzeby wszędzie.Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy,by się temu sprzeciwić,by nawet w myślach wypowiedzieć się,źle,że matka posyła to dziecko do przedszkola(to także w Hrubieszowie) Mój synek jest juz uczniem w szkole.Pamięta tamto dziecko.Naprawdę dużo wyniósł z tych wspólnych lat,zrozumiał.To integracja,nauka o życiu,problemach i sposobach radzenia z nimi.TO ŻYCIE!!! Nie zawsze łatwe,proste,idealne.Dzięki temu dziecko wie,jak radzić sobie w życiu z podobnymi problemami,jak pomagać,a nie chować głowę w piasek lub uciekać od sytuacji trudnych. Pani Emilko,proszę pamiętać ,że Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę Noego amatorzy...Proszę walczyć o prawa Wiktorii!!!Ma prawo chodzić do przedszkola!!!! A pani Ania mimo wszystko powinna skorzystać ze sztuka walki,aerobiku..wszak to doskonale rozładowuje napięcia i uczy samokontroli:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emilka napisał:
Cześć jestem mamą Wiktorii o której jest mowa w tym artykule. I chciałabym od razu sprostować i wyjaśnić parę rzeczy. Dzieci nadpobudliwe i sprawne ruchowo nie kwalifikują się do przedszkola specjalnego, gdyż do takich placówek przyjmowane są jedynie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (dzieci głęboko upośledzone i niepełnosprawne ruchowo). Orzeczenie takie wydaję poradnia psychologiczno-pedagogiczna, a moja córka ma zaświadczenie z tej poradni, że powinna dla swojego rozwoju i kontaktu społecznego przebywać w normalnym przedszkolu wraz z innymi dziećmi. Chciałabym też dodać, że Wiki jest pod stałą opieką logopedy, psychologa i neurologa. Niestety mamy to nieszczęście mieszkać w Hrubieszowie gdzie dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat nie ma ani wspomagania wczesno-przedszkolnego, w mieście nie ma także przedszkola specjalnego ani integracyjnego. Prawie rok jeździłam z dzieckiem do poradni psychologicznej Sanus w Lublinie na zajęcia i terapię, niestety Fundusz Zdrowia przestał refundować zajęcia i musiałam zrezygnować, gdyż wychowuję córkę sama i po prostu nie stać mnie było na płacenia 70 zł za godzinę zajęć ( Wiktoria miała trzy godziny zajęć co dwa tygodnie). Gdybym miała możliwość wyboru ( gdyby takie przedszkole było w mieście) to pewnie zapisałabym dziecko do przedszkola integracyjnego, żeby miała codziennie zajęcia z psychologiem i logopedą. Jednak w sytuacji obecnej uważam, ze moja córka powinna mieć takie same prawo do chodzenia do przedszkola publicznego co inne dzieci. A Pan burmistrz z Panią dyrektor po prostu pozbyli się problemu z przedszkola i umyli ręce. Dla dziecka z takimi problemami jak ma moja córka rok spędzony w domu bez możliwości kontaktu z innymi dziećmi i możliwości rozwoju to rok stracony. Chciałabym dodać także, że rozumiem obawy rodziców, którzy boją się puszczać do przedszkola swoje zdrowe dzieci wraz z chorymi ( gdybym była na ich miejscu pewnie też miałabym takie same odczucia). Ale drodzy rodzice pomyślcie jakbyście się czuli gdyby to wasze dziecko miało takie problemy a władze miasta zamiast wam pomóc i wesprzeć was ( zamiast pozbywać się dziecka z przedszkola Pan Burmistrz mógłby w końcu otworzyć jakiś oddział integracyjny przy którymś z 6 przedszkoli, albo zatrudnić nauczyciela wspomagającego) to po prostu ?wyrzucili wasze dziecko poza nawias? i zamknęli mu drzwi do rozwoju. I jeszcze jedno gdy dzieci nadpobudliwe zachowują się agresywnie to nie wynika to z ich złego wychowania czy charakteru tylko z choroby. A żadne dziecko nie powinno być dyskryminowane, że urodziło się takie a nie inne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Pani Emilko zgadzam się iż w Hrubieszowie powinno powstać przedszkole integracyjne lecz to jednak nie z winy nauczycieli czy dyrektorów ich nie ma, ale szybciej może naszych władz miasta. Ktoś tu już napisał, że pedagogów w Hrubieszowie nie brakuje tych specjalnych również, wielu młodych ludzi czeka na zatrudnienie. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem było by utworzenie chociaż jednego oddziału integracyjnego,nawet przy zwykłym przedszkolu, oczywiście wiąże się to z zatrudnieniem na pewno pedagoga specjalnego oraz osoby wspomagającej na pełny etat.Wiadomo,że nauczycielka, która ma pomoc tylko jednej osoby często jedynie stażystkę z UP, boi się o bezpieczeństwo innych dzieci, nie jest w stanie w odpowiedni sposób zając się dzieckiem chorym i dopilnować, aby innym nie stała się krzywda.Jest przecież odpowiedzialna za całą grupę. Niestety to już nie zależy od nas zwykłych ludzi. Jeśli chodzi o Panią dyrektor, która nie przyjęła Pani dziecka do przedszkola, myślę, że po prostu kierowała się dobrem większości dzieci uczęszczających do przedszkola, nie rozumiem tylko dlaczego Pani zataiła chorobę dziecka w ubiegłym roku. Jeśli bała się Pani odrzucenia z tego powodu dziecka to znaczy że zdawała sobie już Pani sprawę z problemu w naszym Hrubieszowie nie tylko Pani ma takie dziecko i taki problem. Uważam ,że dobrze się stało, że ta sprawa wypłynęła, myślę jednak, że nie ma sensu nikogo oskarżać każdy ma swoje racje. Pani chce jak najlepiej dla córki, rodzice innych dzieci boją się o bezpieczeństwo własnych, a Pani dyrektor dba o swoją placówkę, natomiast Pan burmistrz szuka wszędzie oszczędności... a może jest ktoś jeszcze? To tylko moje zdanie, ale znam przedszkola integracyjne w innych miastach wcale nie większych od Hrubieszowa, więc dlaczego u nas nie może powstać choćby oddział. Wszyscy chcemy dobrze dla swoich dzieci, jesteśmy po tej samej stronie, rodzice nauczyciele czy zwykli ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...