Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radni wykurzyli policjanta z posterunku, bo był zbyt surowy

Utworzony przez LBN, 11 października 2009 r. o 22:20 Powrót do artykułu
kiedy pracowal w Mirczu to wieczorami podjezdzal lub przychodzil pod sklep i padal na kolana w obecnosci mlodziezy,ktora przysiadywala pod parasolami aby sprawdzic kto ukryl piwo pod stolem i jezeli cos takiego mialo miejsce to karal wysokim mandatem,a pianych chetnie zabieral na izbe wytrzezwien pomimo,ze nikomu nie wadzili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
kiedy pracowal w Mirczu to wieczorami podjezdzal lub przychodzil pod sklep i padal na kolana w obecnosci mlodziezy,ktora przysiadywala pod parasolami aby sprawdzic kto ukryl piwo pod stolem i jezeli cos takiego mialo miejsce to karal wysokim mandatem,a pianych chetnie zabieral na izbe wytrzezwien pomimo,ze nikomu nie wadzili.
I bardzo dobrze robił. Na każdej wsi pod sklepem stoją zule, walą gaz potem jeżdżą rowerem od krawęznika do krawężnika. Szacunek dla tego policjanta. Jak chcecie wsioki pić,. to idźcie do knajpy albo chlejta w domu. Taki policjant to skarb. A radni i wójtowie, którym on przeszkadza powinni się podać do dymisji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIWNE ludzie mają pretensje do gliniarza, że przestrzega prawa, a do siebie o to, że nie przestrzegają, to już pretensji niema. BRAWO PANIE ASPIRANCIE! Taki ciemnogród to tylko jeba_ć, karać i nie wyróżniać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo interesujący artykuł, tylko jedna rzecz mnie interesuje, jak można mówić o kimś kto wie tylko jak wypisać mandat, że dzięki takiej osobie stało się bezpieczniej na gminie. Przecież ten człowiek nie pracuje sam w komendzie, a z tego co wiem, to on nie wie jak wygląda wykrywalnosć spraw i na czym to polega, co innego gdyby w sprawie trzeba było ukarać kilka osób mandatami. Tak samo jak w Mirczu, nikt nie opisał tego, w jakim stopniu i co zrobił Pan Wawryk, żeby wykrywalność po linii kryminalnej była wysoka, tego nikt nie widzi, nawet przełożeni. To jak można mówić , że to dzięki niemu jest lepsza wykrywalność. Co do łamania przepisów w ruchu drogowym to się zgadzam, wszystkie przepisy są dla wszystkich ludzi bez różnicy i kaażdy musi je przestrzegać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli są to prawda "Musimy się liczyć z opinią wyborców. A oni nie mają dobrego zdania o policjancie – mówi Wiesław Biały, przewodniczący samorządu. – Zbyt rygorystycznie egzekwuje prawo." To co tu komentować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserwator napisał:
Bardzo interesujący artykuł, tylko jedna rzecz mnie interesuje, jak można mówić o kimś kto wie tylko jak wypisać mandat, że dzięki takiej osobie stało się bezpieczniej na gminie. Przecież ten człowiek nie pracuje sam w komendzie, a z tego co wiem, to on nie wie jak wygląda wykrywalnosć spraw i na czym to polega, co innego gdyby w sprawie trzeba było ukarać kilka osób mandatami. Tak samo jak w Mirczu, nikt nie opisał tego, w jakim stopniu i co zrobił Pan Wawryk, żeby wykrywalność po linii kryminalnej była wysoka, tego nikt nie widzi, nawet przełożeni. To jak można mówić , że to dzięki niemu jest lepsza wykrywalność. Co do łamania przepisów w ruchu drogowym to się zgadzam, wszystkie przepisy są dla wszystkich ludzi bez różnicy i kaażdy musi je przestrzegać.
Do obserwatora - slyszales o zasadzie "zero tolerancji" jesli ludzie sa karani za niby drobiazgi typu przepalona postojówka, czy piwko pod sklepem to boja się nawet myśleć co by było gdyby odwalili jakaś większa aferę i zamiast rozrabiać siedzą spokojnie i przestępczość spada. Pamiętaj, ze najbardziej zniechęca do przestępstwa świadomość nieuchronność kary a nie jej wysokość. Tylko szkoda ze zostanie ukarany za to ze dobrze pracuje. W ten sposob nasi "możnowładcy" wysyłają w eter jasny sygnał. POLICJANCI NIE PRACUJCIE ZA CIEZKO BO INACZEJ OBERWIECIE. A potem ludzie zdziwieni ze policja woli się obijać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a u nas na wsi, to gdy nietrzeźwe ludziska widząc radiowóz podnoszą rower i niosą go na ramieniu, gdyż zarzuty wg nomenklatury kodeksu karnego brzmią " kto prowadzi rower znajdując się w stanie nietrzeźwości ......".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wykrywalność 96 procent??? Hahahahahahaha....Nieźle kolo musi fałszować statystykę....A ciekawe jak podjęcia po umorzeniu w trybie rejestrowym....hm...też 96 promili???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To po co prawo....? Trzymaj się i pracuj normalnie. Siła naszego Państwa w poszanowaniu prawa. Najpierw niech przestrzegają przepisów a później niech się żalą na Ciebie. Pozdrowienia i jeszcze raz trzymaj się !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie, to sprawa ta ma dwie strony medalu. Pierwsza strona, to policjant, który musi mieć coś ze swoją psychiką, chyba był nielubiany w przeszłości i dlatego teraz sie odgrywa. I to jest kolejny przykład, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Druga strona, to ci radni, którzy nie chcą, aby u nich obowiązujące prawo było przestrzegane. Dziwne, może sami są stałymi bywalcami przedsklepowych libacji. Tak czy inaczej d*** z tyłu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czubek i tyle. kiedys bedzie emerytem któremu ktos spali auto albo zniszczy działke a na klatce po scianach będą go ładnie nazywać. Tyle dostanie za swoją pracę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest własnie logika społeczeństwa: jak policja zlewa to głosy oburzenia: nygusy, darmozjady.... jak staraja się nauczyć społeczeństwo przestrzegania przepisów to gadki: był nielubiany w dzieciństwie, ma coś z głową... Ludzie czego wy chcecie? ja widzę jedno - problemem jest SPOŁECZEŃSTWO!!! Jeżeli ktoś wkurza obywatela to najlepiej dolac pala i na dozywocie ale jak już obywatel cos przeskrobie to najlepiej żeby policja nie reagowala albo ukrecila leb sprawie.... i gadki trzeba byc czlowiekiem - tylko czy ludzie na ogół sami są tacy dobrzy? otóż nie, bo oni chcą widzieć człowieczeństwo tylko u innych a od siebie cos dać - nie co to to nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem gminy Mircze i miałem do czynienia z tym panem, śmiało muszę powiedzieć że gorszej świni nigdy nie spotkałem. Praca tego pana zaczyna i kończy się na wypisywaniu beznadziejnych mandatów np za brak dzwonka w rowerze, brak jednego hamulca itp. Pamiętam sytuacje jak radiowóz stał niedaleko kościoła i pan Wawryk zatrzymywał starsze osoby które jechały lub wracały z niedzielnej mszy. Ten policjant zaczął łapać świra u nas w Mirczu zarażając tym resztę funkcjonariuszy którzy wcale nie są lepsi. Mandaty za wyrzucenie peta, łuskanie słonecznika,przeklinanie, spożywanie alkoholu są wlepiane bez mrugnięcia, czasami mamy wrażenie ze to jest ich hobby. Pewien znajomy dostał mandat za zbyt wolne przechodzenie przez pasy na wsi gdzie nie ma sygnalizacji, czy ktoś kiedyś słyszał o czymś podobnym? Przejść spokojnie nie można bo albo spisują albo jakiś beznadziejny mandat, później się dziwią ze jak ktoś zobaczy radiowóz to ucieka. Przyjechałem kiedyś w odwiedziny do kolegi i natknąłem się na funkcjonariuszy Loda i Skurski czy Górski jakoś tak i wychodząc ze swojego auta kiedy już dochodziłem do klatki schodowej panowie poprosili mnie o dowód, no i zaczęły się pytania: do kogo i po co pan idzie... to ja zapytałem ich czy jestem o coś podejrzany, i któryś z panów powiedział żebym nie pyskował, że tu oni zadają pytania. Spisali mnie i któryś z nich zapytał czy nie chce mandatu, zdziwiłem się i zapytałem o co chodzi, policjant sypnął paragrafem i chodziło niby o obrazę munduru czy funkcjonariusza na służbie. Nie pamiętam dokładnie jak to było w każdym bądź razie maiłem ręce w kieszeni i kaptur na głowie i to ich tak wkurzyło (była zima miedzy 15:00-16:00). Niestety takich przypadków jest u nas o wiele więcej, wcześniej to tylko pan Wawryk taki był, ale wraz ze znajomymi zauważyliśmy że reszta funkcjonariuszy podąża tym samym śladem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I do tej pory naczalstwo nie zrobiło z nimi porządku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...