Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trafili na czarną listę proboszcza

Utworzony przez mala, 6 października 2008 r. o 01:30 Powrót do artykułu
była parafianka napisał:
nie znam drugiego takiego księdza. to wspaniały człowiek. to dzięki niemu radowało się serce na Mszach które przygotował. oprawa liturgiczna, asysta ministrancka, czegoś takiego u nas nigdy nie było i już nigdy nie będzie. cudowna szopka betlejemska, Grób Pański, itp. to było coś pięknego, każdy był zachwycony, a czyja to była zasługa? naszego proboszcza, którym już nie jest jest w Deszkowicach i tam też znalazły się osoby, które doceniają wszystko to co daje z siebie ten ksiądz. niestety są też i pseudochrześcijanie. nie chodzę do kościoła za często, nie wypowiadam się pod kątem wiary lecz tego jakim ks Piotr jest czlowiekiem. czlowiekiem godnym podziwu. żaden z księży takiego podziwu we mnie nie wzbudził. jeden z najmądrzejszych ludzi jakich znam, oryginalny, pracowity,. uparty i cierpliwy przede wszystkim, wspaniały człowiek!!!! wracaj do nas ;( bo drugiego takiego księdza nie ma!
dodam, że wiele osób doceniło proboszcza dopiero wtedy gdy już odszedł z naszej parafii. napisałam wracaj do nas choć wiem, że takich głupców jak w Deszkowicach u nas w Dzikowie nie brakuje. no cóż.. ludzie.. ślepi i niewdzięczni! pozdrowienia od byłej parafianki, od byłej scholistki Ps. żaden głupi artykuł ani inne takie nie zmienią zdania ludzi którzy księdza znają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to zwykłe sku***syństwo ten kzięzunio co chwila zmienia autka na coraz to lepsze. Teraz tez ma marzenia, i wyciąga ręce po pieniądze. Odrąbać tą brudną łapę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wciąz nowe autka? Chyba kpisz sobie, albo slepy/a jesteś... Po pierwsze nie nowe, a po drugie nie wciąż! Ile znasz ks. Piotra by mówić wciąz? Bo widac że nie znasz za długo. Po za tym skoro nawet w końcu ma to nowsze od poprzedniego auto, to nie martw się, nie jest to auto z parafialnych pieniędzy. Te są przeznaczane tam gdzie trzeba, po za tym kazdy ksiądz jest rozliczany z parafialnych pieniędzy, gdzie i na co poszło wiec nie martw sie, na pewno nie widnieje tam podpis "na auto". Każdy sie w końcu może dorobić auta, Ksiądz równiez pracuje, jako nauczyciel chociażby. Za to śmiało po dłuższym czasie składania i oszczędzania można kupic auto (znam aż za dużo własnych nauczycieli którzy mają często lepsze autka od ks. Piotra i jakos mnie to nie dziwi że mają, pracują!)Dziwne że jesteś tak mało domyślny/a by to stwierdzić! Zazdrość i głupota jak zwykle przemawia. Więc przestań oczerniać, skoro tylko nieprawde portfisz pisać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam sie z "byłą parafianka". I tez jestem była parafianką (tyle że inną) i zapewniam, że Ci co znają Księdza nigdy nie zmienią swojego dobrego zdania o Księdzu po jakimś durnym artykule. Ks. Piotr to na prawde wspaniały Ksiądz. Może kiedys to docenicie. tylko obawiam się że za późno. Parafianka, też scholkowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakieś dziwne te zachwyty na temat tego księdza. Przecież ta zadyma nie wyszła sama z siebie. Ksiądz przecholował i parafianie go przystopowali. Co mieli robić, skoro stanęli przed wyborem: albo kościół, albo przemądrzały, tracący kontakt z rzeczywistością ksiądz. Wybór jest bardzo prosty i ludzie go dokonali. Nad czym tu się zastanawiać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PARAFIANKA napisał:
cała ta afera jest przesadzona! I bardzo dobrze że jest konkretna suma podana jaką trzeba zapłacić (z tego co wiem to nie tylko w tej parafii jest to wprowadzone) bo jak sie ogłasza że np. dach przecieka, parkingu nie ma a ludzie sie o niego upominają, czy że węgiel trzeba kupić to wtedy nie ma tylu chętnych do płacenia ofiar ale wygody to by chcieli mieć. Brak kazań to najbardziej nie odpowiadał starym dewotkom które nie miały okazji się drzemnąć w tym czasie albo pomyśleć o czymś innym. I co z tego że wisi ktoś na liście jeśli go faktycznie nie stać to idzie i tłumaczy swoją sytuację ksiądz też człowiek i wydaje mi się że by zrozumiał. Reszta to cwaniacy co chcą się wywinąć. Płacić nie chcą ale nie zastanowią się skąd ksiądz ma wziąć środki na węgiel żeby im dupy w zimie nie zmarzły. Media rozdmuchały temat na cały kraj, w wydarzeniach wystąpili stali bywalcy sklepów, miłośnicy tanich win i nie tylko- na to akurat mają! Jeśli się nie podobały zachowania księdza to trzeba było zrobić spotkanie i mu to powiedzieć a nie zrobić sensację na cały kraj i jak my teraz wyglądamy w oczach innych. Rozpętano burzę w szklance wody. Mam nadzieję że tych którzy sie do tego przyczynili sumienie będzie dręczyło jeszcze długi okres czasu o ile zrozumieją żę źle zrobili.
NO, choć jeden z niewielu obiektywnych komentarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierujacy kościołem zapomnieli o tym, że moja służyć,a nie żeby im służono,między innymi zapomniał o tym ten ksiadz. Ksiadz niczym Święta Osoba nie powinien sie parać pieniędzmi,bo pieniadze to brudna rzecz.Mogą pochodzić z nierządu, narkotyków,przestępstw"niech sobie Taka Świeta Osoba" nie plami rąk.Takimi sprawami powinna zajać się odważna rada parafialna.Podpisuje sie Dużymi Literami pod wpisem nr.65.Sługa Boży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeczytałem ostatnio artykuł w Tygodniku na temat tego co się stało w Deszkowicach. Sytuacja jest taka, że praktycznie opluwa się tę gazetę, a oni myślą, że deszcz pada. Pogratulować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Także zgadzam się z wpisem 63.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma już listy, nie ma sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tego księdza powinno wrzucić się na czarnalista.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdjęcie czarnej listy to nie rozwiązanie problemu... ten ksiądz powinien nauczać ekonomii a nie głosić kazania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ciekawe z jaką skutecznością jednostki takie jak ten księżulek odstraszają lud od KK. Ale jak by to dotyczyło bezpośrednio mnie, tzn. ja znalazł bym się na tej liście to gogusiowi w sutannie bym nie popuścił. Najpierw pisemko do biskupa z aktem apostazji warunkowej i sądzę ze gogusia by wyprostowali w trymiga. Jeszcze by przepraszał cała wioskę z ambony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ksiądz proboszcz sobie firmę windykacyjną wynajmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż przykro słuchać słuchać że mamy XXI w. a byle proboszcz jest w stanie zatrząść całą wioską, a niektórzy ludzie stoją jeszcze a nim murem. Nie wiem w czym problem. W Polsce buduje się aż nadto kościołów, prosta sprawa proponuję wybrać sobie inny kościół i koniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na miejscu "dłużników" oskarżyłabym "czarnego" o naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych i wnioskowałabym o najwyższe odszkodowanie, żeby DZIADA zrujnowac!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pakudna sprawa. Przecież w tej wsi mieszkają biedni ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...Jeśli to zostanie opisane, zbiorę parafian i przyjadę z nimi do waszej redakcji - zagroził na koniec ks. ... Brawo ten pan ksiądz. Zastrasz jeszcze media. A i koniecznie kosy na sztorc. Przez takich głupków - trudno dopchać się do Boga. Szkoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Paweł II dał przykład także księżom jak powinno wyglądać ich życie. Sam nie miał nic. Ale szły za nim miliony ludzi. Nie straszył ich, nie szykanował, ale kochał. Także media go kochały. Czy nie warto się panowie księża nad tym zastanowaić? Albo nad tym pomilczeć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej! Coś z Wami nie gra. 95% tekstów zawiera ortograficzne i stylistyczne błędy. Przepraszam, ale czy tu naprawdę piszą Polacy!? Tak a'propos, ten ksiądz jest wyjątkowo pazerną świnią, która zapomniała, do czego została wybrana. No tak, powołanie nie zawsze oznacza zrozumienie celu... Heniek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...