Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wysyp skarbów na Lubelszczyźnie. 500 metalowych zabytków trafiło do muzeum

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 czerwca 2016 o 17:40 Powrót do artykułu
będzie na wypłatę 500+
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ile takich cennych znalezisk znajdowano 200 czy 300 lat temu i ile z nich poszło się zmarnować....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
obawiam się że podanie do publicznej wiadomości informacji o współpracy z poszukiwaczach może się nieciekawie skończyć dla nich. Polskie prawo tych ludzi uznaje za złodziei, rabusiów, przestępców.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PAP i dr Sadowski najpierw Lubelszczyznę znajdźcie, gdzie ona w Lubelskiem leży i bredni nie wciskajcie. Latami się tłumaczy, żeby tacy historii nie fałszowali, a cwaniacy z tytułami, po wykopkach hopla dostali i okolice Perespy, Komarowa Lubelszczyzną nazwali. Archeolodzy! Do Tyszowiec lubelska ziemia nie sięga, bo obecne woj. Lubelskie, lubelska ziemia
Zaloguj się, aby oddać głos
0
UCZENI-NIEDOUCZENI? PAP i dr Sadowski najpierw Lubelszczyznę znajdźcie, gdzie ona w Lubelskiem leży i bredni nie wciskajcie. Latami się tłumaczy, żeby tacy historii nie fałszowali, a Lubliniacy z tytułami, po wykopkach hopla dostali i okolice Perespy, Komarowa Lubelszczyzną nazwali. Archeolodzy! Do Tyszowiec lubelska ziemia nie sięga, gdyż dzisiejsze woj. Lubelskie, to nie lubelska ziemia i nie Lubelszczyzna, a ten kto tak myśli, to niedołęga a więc douczeni, Wasza wyobraźnia historię zmienia! Morał: Lubelaki prawdy historycznej nie zatuszujecie, bo urojona Lubelszczyzna- leży w lubelskim powiecie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przeciętnemu czytelnikowi serwisów internetowych Lubelszczyzna kojarzy się z obecnym woj. lubelskim. Wdawanie się przy tym w szczegóły zabrałoby tyle miejsca, że zabrakłoby go na właściwą część artykułu. A jeśli Pan (?) taki wrażliwy, to proponuję także pouczać i prostować słownictwo w mediach o szerszym zasięgu. Dajmy na to w TVP, które określenia Lubelszczyzna używa nagminnie i wcale nie w znaczeniu ziemi lubelskiej. Pozdrawiam
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: