Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wszystko pięknie, ale nasuwa się jedno pytanie - każdy człowiek, aby żyć musi mieć na to pieniądze, więc skąd ma je Proboszcz? Wynika z tego, że Proboszcza utrzymuje jego rodzina, skoro wszystkim na parafii pomaga, sprzedaje swoje rzeczy, aby pomóc innym, a nawet remontuje Kościół za swoje pieniądze. Wy parafianie nie macie wyrzutów sumienia, że tak wykorzystujecie ponoć tak kochanego przez Was Księdza? Oczywiście życie na plebanii o kilkunastu pokojach i zamykanie się przed ludźmi jest złe, ale tu jakby jest druga skrajność. Człowiek jest bardzo dobry, więc trzeba go zatrzymać, aby inny nie kazał utrzymywać Kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Księża mają normalnie wypłaty z kurii. To jest ich praca 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjątek potwierdzający regułę. Ale chwała temu księdzu, że jest i niech dalej pełni swoja misję, bo tacy własnie powinni być księża.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwny jakiś ten ksiądz.Nie wyciąga ręki po kasę od wiernych,sam inwestuje w remont wyposażenia kościoła...Jest wielkim społecznikiem.Aż dziw bierze,że przez tyle lat uchował się jako proboszcz.Mam wielkie uznanie dla tego księdza... Znałem księdza,to było bardzo dawno.Ksiądz ten na wiejskiej parafii nie miał gosposi ani kucharki,sam sobie łatał sutannę,na obiad gotował sobie kaszę jaglaną..... Czytałem również w tygodniku nieklerykalnym,że nie tak dawno był proboszcz (złośliwie przeniesiony przez biskupa bo za mało dawał odsypu do kurii) w bardzo biednej parafii,który również sam się utrzymywał (również i kościół).Sam jeździł w pole orać,hodował pszczoły i w miarę możliwości pomagał biednym ludziom ze wsi (a w której był biskupim banitą)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tacy księża biskupom się nie podobają bo nie przynosza dochodów, przeciez rzym to jest najbogatsze państwo świata, takze w nim nie ma miejsca na księży dzielących się z ubogimi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram w całej rozciągłości! Dodam tylko, że wstydem dla parafian powinien być fakt, iż ksiądz zmuszony był sprzedać samochód, by dokończyć remont ołtarza. Ktoś inny by się wstydził o tym mówić, ale nie ci parafianie! Przypomnę więc tylko, że kościół należy do wszystkich parafian, więc troska o jego wygląd i stan techniczny powinna być powinnością WSZYSTKICH parafian. Ksiądz dziś z wami jest, jutro przyjdzie inny, a wy tu zostaniecie. Ze swym kościołem. Czujcie się zatem zobowiązani do osobistej odpowiedzialności za jego stan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli był za dobry dla parafian i za mało było zysku do funduszu kościelnego czy jak tam zwą ten skarbiec mafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No a w podlubelskiej Konopnicy dla przykładu "opłata kancelaryjna" za slub wynosi 800 zl a za chrzest 400 zl. cale 60 minut roboty. Tez bym chcial tak zarabiać..... Tutaj możnaby zmienic proboszcza. Moze by sie w koncu cos zmienilo!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksieza. ktorzy nie zarabiaja...musza odejść. Podpisano: bank vaticano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generaknie do dupy z tą sektą czrnych ale i wsród nich zdarzaja sie LUDZIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Popieram w całej rozciągłości! Dodam tylko, że wstydem dla parafian powinien być fakt, iż ksiądz zmuszony był sprzedać samochód, by dokończyć remont ołtarza. Ktoś inny by się wstydził o tym mówić, ale nie ci parafianie! Przypomnę więc tylko, że kościół należy do wszystkich parafian, więc troska o jego wygląd i stan techniczny powinna być powinnością WSZYSTKICH parafian. Ksiądz dziś z wami jest, jutro przyjdzie inny, a wy tu zostaniecie. Ze swym kościołem. Czujcie się zatem zobowiązani do osobistej odpowiedzialności za jego stan.
 a tobie to chyba coś walnęło na mózg. Do tego Pan Jezus chodził pieszo i nauczał ludzi. Ja też nie mam samochodu i żyję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale średniowiecze. Po co bozi remont ołtarza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ale średniowiecze. Po co bozi remont ołtarza?
Masz 1000% RACJI .Idąc dalej w rozważaniach to pośrednicy też nie są wcale potrzebni .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tu nie chodzi skąd pochodzą pieniądze a o to, że to jeden z nielicznych księży, który nie zdziera z ludzi za powinności i pełnienie posługi kapłańskiej, a wręcz podobnie jak to czyni papież Franciszek jest skromny, pomaga biednym. Taka postawa nie podoba się tym, którzy już nie wiedzą ile zedrzeć z ludzi bezrobotnych ( a takich u nas wiele). Jak tak dalej pójdzie to niewiele ludzi będzie uczęszczać na msze święte i przyjmować sakramenty bo ich po prostu nie będzie stać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tu nie chodzi skąd pochodzą pieniądze a o to, że to jeden z nielicznych księży, który nie zdziera z ludzi za powinności i pełnienie posługi kapłańskiej, a wręcz podobnie jak to czyni papież Franciszek jest skromny, pomaga biednym. Taka postawa nie podoba się tym, którzy już nie wiedzą ile zedrzeć z ludzi bezrobotnych ( a takich u nas wiele). Jak tak dalej pójdzie to niewiele ludzi będzie uczęszczać na msze święte i przyjmować sakramenty bo ich po prostu nie będzie stać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zablokujcie tego wyżej patafiana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to dobrego księdza nie mogą mieć inni parafianie,którzy wspomogą i docenią wysiłek ? Musicie pogodzić się z faktem przeniesienia na inną parafię.Mojego...księdza przeniesiono to i innych mogą.:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może ludzie w tej parafi są biedni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czlowieku z tym swoim Popieram i popieram a może podpieram nie wrzucaj tekstu non stop tylko idź się lecz, po co to robisz dla draki????? Ja uważam, ze księża powinni sami wykonywać ruchy kadrowe wg własnego uznania a nie czyjegoś widzimisię, biskup nie przejednany a co to kogo obchodzi??? on ma być dla ludzi i ludziom służyć i pomagać a nie ważniaka zgrywać nie jego taka rola. Wstyd!!!!!!!!!! Trafi się taki jeden z drugim i ludzie przestają wierzyć i do kościoła chodzić, ZMIEŃCIE NASTAWIENIE WAŻNIACY DLA LUDZI. Bo to wy jesteście dla ludzi a nie ludzie dla was. Ksiądz już w wieku 60 lat powinien zostać tam gdzie jest a nie go ciągać, wg widzimisię Biskupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fert napisał:
zablokujcie tego wyżej patafiana
Patafian powyżej ma zadanie zniechęcać do czytania i pisania komentarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...