Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

We wtorek Polki zmierzą się ze Szwajcarią

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 września 2017 r. o 12:18 Powrót do artykułu
NIE MA SŁOWA SĘDZINA - nauczcie się dziennikarze hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż, takie mamy dziennikarstwo. Pozwolę sobie przytoczyć cytat na ten temat, ze strony PWN: "Forma sędzina jest dopuszczalna tylko w potocznej odmianie języka. W sytuacjach nieoficjalnych, takich jak rozmowa ze znajomymi, można więc użyć sformułowania typu: sędzinę Ptasińską znam od dawna. W sytuacjach oficjalnych, kiedy na przykład rozmawiamy z panią sędzią w sądzie czy piszemy do niej pismo, należy używać wyłącznie form pani sędzia, Szanowna Pani Sędzio itp. Forma sędzina oznaczała tradycyjnie żonę sędziego. Jeżeli mówimy dziś o kobiecie będącej sędzią, a nie o żonie sędziego, lepiej jest użyć wyrazistszej znaczeniowo formy, np. pani sędzia, ta sędzia, sędzia Ewa Nowacka. Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego nie zmieściło się wszystko w mojej poprzedniej wypowiedzi, więc przytaczam końcówkę: "Jeżeli mówimy dziś o kobiecie będącej sędzią, a nie o żonie sędziego, lepiej jest użyć wyrazistszej znaczeniowo formy, np. pani sędzia, ta sędzia, sędzia Ewa Nowacka. Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...