Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budowa domu będzie dużo droższa

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 stycznia 2018 r. o 16:53 Powrót do artykułu
340tys podziel przez 140 m2 = 24285 zł/m2 domu pod klucz. LOL biere trzy takie domy ! Kto pisze takie bzdury ? Dom 220 m2 ukończyłem w 2015 roku, nie będę pisał ile mnie wyniosło bo to moja sprawa ale ma się to nijak do tego co tu napisane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Przyszli Właściciele Domów - Ten Gość poprzedni ma rację. Do budowy domu trzeba się przygotować. Materiały budowlane kupuje się w grudniu i styczniu (są co najmniej 20% tańsze) jak w sezonie. Ponadto Polak ma Głowę na Karku i umie sobie niektóre prace zorganizować. Położenie instalacji (ogrzewanie, prąd, kanalizacja) można zrobić w 70 % samemu pod nadzorem fachowca - a to będą kolosalne oszczędności. I tak za 350 tysięcy - to mamy dom 190 mkw. z pełnym wykończeniem i meblami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bzdury, dewelopery to sponsorowały, wiecznie im mało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowe technologie obniżą koszty (eksploatacji).... he he.... tylko kogo stać na te nowe technologie??? Najlepsze jest to w tym kraju, że płace nie idą w parze z tymi wzrostami kosztów, jakie trzeba ponieść na zakup materiałów. Czy to dotyczących budowy domu, czy nawet zwykłego jedzenia..... kuźwa, wszystko w górę, ale za to pensyjka jak była h.....a tak jest h.....a....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Bzdury, dewelopery to sponsorowały, wiecznie im mało.
 Zgadzam się. Weź byle fachmana, nawet takiego kominiarza do odbioru instalacji kominowej/wentylacyjnej. Przyjdzie ci taki, podpisze papier (to cała jego robota) i weźmie 100-150zł.... To samo ci cali inspektorzy nadzoru...... nic kuźwa nie nadzorują (po łebkach, oby tylko za często nie jeździć na budowę) i też cię skasują jak za zboże, to samo ci cali "adaptatorzy" projektów budowlanych. Liczą sobie po 2000zł - 3000zł za to, że gotowy projekt wrysują w działkę. Zrobią to w dwa dni.... i poszło w pizdu 2000zł..... żyć się da? Da....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
340tys podziel przez 140 m2 = 24285 zł/m2 domu pod klucz. LOL biere trzy takie domy ! Kto pisze takie bzdury ? Dom 220 m2 ukończyłem w 2015 roku, nie będę pisał ile mnie wyniosło bo to moja sprawa ale ma się to nijak do tego co tu napisane.
 Ja za 130metrowy dom (budowa i wykończenie) zapłaciłem 320 000zł. Jedyne czego nie mam, to łazienki na górze zrobionej jeszcze. Dom w stanie surowym kosztował 120 000. Reszta to wykończenie (tynki, ocieplenia, podłogi, instalacje, sachody wewnętrzne, barierki balkonowe, drzwi garażowe i wszelkie innem stolarka okienna, itd...)...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się o robocniznę nie martwię bo kumpel ma firmę budowlaną i obiecał, że coś tam opuści mi jak będzie trzeba. Zbaczymy ile materiały na dom będą kosztowały przyznam, że jeszcze w cenach się nie orientowałem. Najpierw czekam aż żonka się zdecyduje w końcu na konkretny projekt. Progres jest bo wie, że z homekoncept dom wybierze. tylko teraz dylemat czy piętrowy czy parterowy. Ja szczerze wolałbym parterowy wydaje mi się zdecydowanie bardziej praktyczny. I na stare lata nie będzie trzeba się wspinać po schodach do sypialni tylko wszytko na dole będize
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie szukacie oszczędności. Zamawiał ktoś z Was może beton on-line? jak wygląda kwestia transportu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[ol] Dzień dobry,[/ol] warto zapoznać się ze stroną eBeton.pl gdzie mają Państwo możliwość zamówić beton online. Forma transportu oraz jego cena zależna jest od typu betonu i odległości miejsca docelowego od najbliższej betoniarni. Beton ciekły dostarczamy my, za pomocą betonomieszarki, natomiast w kwestii przewozu betonu suchego klient ma dwie opcje - zamówić nasz transport wywrotką lub zorganizować transport we własnym zakresie.  W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zespół Portalu eBeton ***ebeton.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mogę polecić ekipę prawdziwych fachowców z lubelskiej firmy RS-DOM. Prawdziwi eksperci w dziedzinie budowy domów od podstaw, którzy potrafią dobrze doradzić i zrobić praktycznie wszystko. Dzięki nim możemy dziś cieszyć się naszym wymarzonym domem bez obaw, że coś poszło nie tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...