Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budowa domu drewnianego

Utworzony przez maciers, 3 lipca 2015 r. o 08:56
Witam,  planuje budowę domku drewnianego. Chciałbym aby był możliwie ekologiczny i przyjazny środowisku. Na dachu planuje zamontować panele solarne i system wyłapywania deszczówki J Nurtuje mnie tylko kwestia zabezpieczenia domku. Podpytywałem firmę u której najprawdopodobniej będę zamawiał konstrukcje i powiedzieli mi, ze mogą zaimpregnować drewno chemią. Nie wiem co o tym myśleć bo trochę kłuci się to z moja wizją tego domku… Możecie polecić jakieś bardziej naturalne metody?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maciers, aby cieszyć się długo swoim drewnianym domem musisz go jednak odpowiednio zaimpregnować, jest to nieuniknione jeśli chcesz się cieszyć jego pięknem i nie odczuwać wilgoci, którą mokre drewno oddaje. Mnie zawsze cieszą ekologiczne inicjatywy, dlatego mam dla Ciebie propozycje J   Jeżeli się uprzesz możesz zastosować Bondex Wood Preserver tylko od zewnętrznej strony, gdyż ma doskonałe właściwości penetracyjne, przez co zapobiega i niszczy grzyby oraz owady. Jeśli chodzi o wnętrze to mogę zaproponować Ci zastosowanie wosku a jako środek który uchroni Twój domek przed wilgocią  do zewnątrz- przyjazną dla środowiska lakierobejcę Premium Wood Design marki Bondex. Powodzenia!Maciers, aby cieszyć się długo swoim drewnianym domem musisz go jednak odpowiednio zaimpregnować, jest to nieuniknione jeśli chcesz się cieszyć jego pięknem i nie odczuwać wilgoci, którą mokre drewno oddaje. Mnie zawsze cieszą ekologiczne inicjatywy, dlatego mam dla Ciebie propozycje J   Jeżeli się uprzesz możesz zastosować Bondex Wood Preserver tylko od zewnętrznej strony, gdyż ma doskonałe właściwości penetracyjne, przez co zapobiega i niszczy grzyby oraz owady. Jeśli chodzi o wnętrze to mogę zaproponować Ci zastosowanie wosku a jako środek który uchroni Twój domek przed wilgocią  do zewnątrz- przyjazną dla środowiska lakierobejcę Premium Wood Design marki Bondex. Powodzenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak rozumiem prace, które opisujesz są na tyle proste że jestem w stanie je wykonać całkowicie samodzielnie, bez pomocy fachowców? Zakładając, że ma to być wykonane na poziomie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli masz doświadczenie to wykonasz, a jeśli nie to raczej średnio. Inna sprawa jest taka, że wymaga to inwestycji w narzędzia, których jak rozumiem nie posiadasz. Jak dla mnie takie prace lepiej zlecać, ewentualnie konsultować się w zakresie jakości środków jakie będą tutaj wykorzystywane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze jedno - dom należy impregnować co rok, czy można rzadziej? Zakładając, że chcemy go oczywiście utrzymać latami w optymalnym stanie... Czy ktoś mi potwierdzi, że właśnie te środki będą tutaj najskuteczniejsze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem co rok, ale najlepiej poczytać informacje o danym środku. Zakładam, że są i takie, które pozwalają robić to rzadziej, ale przyznam że się z nimi nie spotkałem. Np. w sieci często spotykam się z opiniami, że można np. co 3 lata impregnować, ale czy to prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drewniany domek to super sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki. Poczytam/Poszukam jeszcze, ale z tego co widzę, to ten od Bondex często jest chwalony przez ludzi. Akurat tych środków nie jest specjalnie dużo, tzn. przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę te które są chwalone przez klientów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...