Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolektory słoneczne

Utworzony przez Gość, 30 września 2013 o 08:36
Ciekaw jestem czy ktoś ma taką instalację i powie ile średnio w stanie jest zaoszczędzić przy kolektorach? Bo cały czas dopłaty jeszcze są z tego co widzę: http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/kolektory-sloneczne-doplaty,30_11226.html  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to chyba oszczędność bardziej długoterminowa i po stosowaniu kolektorów przez rok czy dwa lata to trudno będzie cokolwiek powiedzieć
0
Bez dopłat inwestycja w kolektory się nie zwraca: Dotacje do kolektorów słonecznych Kolektory słoneczne czy warto
Ostatnio edytowany 9 czerwca 2015 o 15:49
0
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są kolektory słoneczne próżniowe. Dzięki temu są one o wiele efektywniejsze niż tradycyjne, a przez to sama inwestycja również szybciej się zwraca.
0
Najlepszym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Może zapewnić zarówno ciepłą wodę jak i prąd :)
0
Ale to chyba we wszystkich częściach Polski nie opłaca się robić, gdyż nie wszędzie to się zwróci.Zestawy solarne się przydają.
0
w ogóle jak wygląda sprawa z dotacjami?
0
Także jestem ciekaw jak wygląda dotacja na ten cel. Bez dodacji nie ma co.
0
Wygląda tak jak wszystko w tym kraju ;) Nie ma co komentować. A poza tym te kolektory tak szybko nie zwracają kosztów jak wszyscy myślą. 
0
To nic nie daje robią cię w butelkę. Lepiej nie kupować paneli słonecznych ani innego dziadostwa takiego jak to. 
0
moi rodzice zamontowali sobie w zeszłym roku kolektory płaskie z makrotermu, i wszyscy jesteśmy zgodni że to była bardzo dobra inwestycja, może starać się o dofinansowania z Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. rewelacja
0
Zanim się to zwróci to minie naprawde dużo lat, chyba, że ma się dużą działkę i można ją całą zabudować takimi urządzeniami.
0
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są  próżniowe.
  Bzdura  ! Próżniowe to barachło ! To chińskie badziewie się szybko rozszczelnia i już po próżni .Wystarczy grad i szlag ich trafia .Tylko płaskie wytrzymują wiele lat.
0
No dokładnie. Zgodzę się z użytkownikiem wyżej. Płaskie są najlepsze. Miałem okazję porównać te dwa rodzaje kolektorów. Płaskie biją na głowę te próżniowe. Sam mam zresztą zamontowane płaskie od roku i rachunki mega zmalały ;)
0
Jak zakładasz kolektory musisz wiedziec,ze inwestycja od razu Ci sie nie zwroci... Jeśli pieniadze zwrca Ci się max do 5 lat to będzie pieknie.Jeśli jednak ten okres sie przedłuży musisz coś z tym zrobić...
0
Tak tylko pamiętajcie o tym,że są dofinansowania...Otrzymujesz ponad 50% kwoty potrzebnej na tą inwestycję a zyski zwracają się szybciej niz 5 lat.
0
Według mnie można nawet samemu zrobić coś podobnego do kolektorów...Wystarczy troche pomyslec.wystarczy miec jakies 2 czarne zbiorniki pokryte szkłem i postawic je na slonce.Gwarantuje wam,ze po 1h nie bedziecie sie mogli wykapac w wodzie.
0
Jak się starać o dofinansowanie kolektorów? Ktoś coś słyszał?
0
Ktoś ma już takie kolektory? Bo ja zastanawiam się nad założeniem systemu solarnego, ale nie wiem, gdzie najlepiej... Znajomy ma od Carbotherm (http://www.carbotherm.pl) i poleca. MIeliście z nimi do czynienia?
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: