Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pranie w tej samej wodzie

Utworzony przez lte, 10 września 2012 r. o 11:08
Słyszałem o pralkch, które wykorzystują wodę z płukania do kolejnego prania. Jak miałem awarie pralki to na drugi już dzień woda strasznie się zaśmierdła nie wiem jak ta sama woda może być wykorzystywana ale nie wnikam...Przeczytałem to tu Wiem że można zaoszczędzić napewno na energii i tu kupiłem sobie pralkę o klasie energetycznej A-50% czyli 50% bardziej oszczędna niż klasa A, a model beko WMB 81045 LA A wy co sadzicie o tych nowych energooszczędnych pralkach czy ktoś posiada już taką? Czy jest już wogóle w ofertach producentów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja polecam innego rodzaju oszczędzanie. Na przykład zainwestowanie w nowoczesne, inteligentne baterie. Wyobraźcie sobie, że są takie, które przypominają nam o tym, ze woda zbyt długo się leje lub zużyliśmy jej zbyt dużo. To są baterie z przyciskiem EcoLed, do łazienki lub do kuchni. Przycisk działa jak przypominacz - gdy kąpiemy się dłużej niż 2 min., to zapala się czerwone światelko. takie baterie produkuje firma Oras Polska, moi sąsiedzi mają, a ja zbieram kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbierasz kasę więc taka bateria musi byc droga, pytanie po jakim czasie zwróci się koszt inwestycji w baterię ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prościej kupić minutnik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O dokładnie - prościej jest kupić minutnik. A jeśli chodzi o używanie wody z prania, to chyba idealnie byłoby nią spłukiwać w toalecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja widziałam takie rozwiązanie że woda z pralki, zmywarki, czy wanny była wykorzystywana do ubikacji ale chyba przechodizła przez jakieś filtry bo była tak samo przezroczysta jak z kranu, taki cwany system dla domu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie rozwiązania są już gdzieś sosowane - to marmotrastwo spłukiwać w toalecie czytsą wodą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mamuska.b napisał:
ja widziałam takie rozwiązanie że woda z pralki, zmywarki, czy wanny była wykorzystywana do ubikacji ale chyba przechodizła przez jakieś filtry bo była tak samo przezroczysta jak z kranu, taki cwany system dla domu
Niektórzy wodą z wanny spłukują w "kiblu", w sumie oszczęność a woda ta sama
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wolę spłukiwać"normalnie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duska napisał:
Takie rozwiązania są już gdzieś sosowane - to marmotrastwo spłukiwać w toalecie czytsą wodą.
Dokładnie, my używamy wody do spłukiwania, a ludzie nie mają jej do picia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...