Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ogrzewanie pelletem

Utworzony przez urol, 25 sierpnia 2017 r. o 12:07
moja pierwsza zasada co do pelletu to zawsze kupuje pellet w workach wtedy wiem że jest suchy ma swoje parametry które są określone na worku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Igor napisał:
Nie czeka się długo a nie znam lepszego pelletu na rynku, zastanawiam sie jak poznać gorszej jakości?
Witam! Igorze, pellet gorszej jakości z pewnością nie bedzie posiadał odpowiednich certyfikatów. O jego słabej jakości może także świadczyć materiał, z którego został wykonany (np. słoma). Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no a ten certyfikat firmy Stelemt to jest dołączony podczas dostawy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaco napisał:
no a ten certyfikat firmy Stelemt to jest dołączony podczas dostawy ?
  Jaco nie jest on dołączony do dostawy pelletu Olimp oraz Lava. Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak najbardziej plecam-najbardziej oszczędna forma palenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oszczędna i wygodna jak wiem ze swojego doświadczenia to pellet wyparł inne paliwa do tego dochodzi możliwość zamawiania go przez internet .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pellet to alternatywny opał do węgla. Sporym atutem jest czystość kotłowni i otoczenia domu. Jest to mój wkład w ekologie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ile wam pelletu wychodzi na sezon grzewczy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem dobry pellet jest w workach  foliowych i ma certyfikaty takie np jak pellet Olimp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem dobry pellet jest w workach  foliowych i ma certyfikaty takie np jak pellet Olimp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na stronie Stelmetu jest kalkulator zużycia paliw min. jest i pellet który możesz porównać z innymi paliwami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciężko jest jednoznacznie powiedzieć ile pelletu się będzie zużywać bo np dla jednego 22 stopnie w domu to dużo a dla innego to mało. Warto wybrać jednak o dobrej kaloryczności pellet. Znajomi używają ze Stelmetu a próbowali kilku ten dla nich jest najlepszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawsze możesz sprawdzić ogłoszenia producentów pelletu na gielda-paliw.com masz tam min 30 ogłoszeń z pelletem od 300zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najważniejsze by opał miał odpowiednie parametry i by był suchy. Mokry to dobrze się nie pali a przy okazji więcej z niego dymu i problemów w przyszłości niż to jest warte. Lepiej trochę dolożyć do jakości. Kiedyś kupiliśmy taki bez żadnych certyfikatów i mieliśmy w pełno dymu. Jakoś dziwnie sie palił. Dobrze że w kotłowni przy piecu mamy czujke dymu JBP-101L to ostrzegła nas, że dzieje sie coś niedobrego i cały dym poszedł oknami a nie do wnętrza domu. Taka czujka to kazdemu kto pali się przyda, bo to nigdy nie wiadomo, co się w kotłowni dzieje. A że można je łaczyć pomiędzy sobą to czujki mogą być w różnych miejscach a i tak nas poinformują o pojawieniu sie dymu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgrabna ustawka stelmetu same achy i ochy niestety lava z każdym rokiem jest coraz gorszej jakości wiem, bo palę od 5 lat obecnie nie ma różnicy w spalaniu lavy i najtańszego pelletu na rynku wybór należy do Was a ta piękna ustawiona wymiana uprzejmości powyżej to ściema marketingowa stelmetu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
palę pelletem , mamy nowy kocioł od Witkowskiego Toret Pellet, z tych eko. Ma rewelacyjny obrotowy palnik Kipi, na prawde trafił nam się kocioł super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Sobianek zamawialismy pellet, w dobrej cenie ale i jakośc dobra, z resztą mają tu i węgiel wysokiej jakości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drugi rok z rzędu kupiłem pellet stelmetu Lava i w tamtym roku było wiele lepszy sam wygląd był jaśniejszy było o wiele mniej luźnych trocin w worku waga ważenia była o ok 0.8 kg/h większa niż w tym roku. Czytałem że w ciemniejszym pellecie jest więcej kory. Czy po uzyskaniu certyfikatów do Stelmetu wróciła polska rzeczywistość?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tu w skłądzie Sobianek mają dobrej jakości pellet, spoko opcja bo wozą w całym kraju , z certyfikatami każdy rodzaj opału
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tym składzie Sobianek kupicie dobry pellet, my u nich zamawialiśmy. Spoko bo zamawia się przez internet i dowożżą do domu. Także minimum złatwiania. I jakość bardzo dobra, z certyfiakatami opał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...