Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Problem z zajściem w ciążę

Utworzony przez Reniaa, 22 sierpnia 2012 r. o 09:38
Po jakim czasie starań pora na leczenie waszym zdaniem? czy wcześniej można sobie jakoś pomóc i zwiększyć szanse na poczęcie? Staram się z mężem 7 miesięcy, lekarz na razie nie kieruje mnie na żadne badania (chyba muszę iść prywatnie) i nie wiem już co robić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki okres czasu to za wcześnie na jakiekolwiek badania, każdy lekarz ci to powie. O ewentualnej bezpłodności można mówić po 2 latach starań. Dużą rolę odgrywa psychika i odpowiednie nastawienie, zero stresu i nacisku na ciążę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siedem miesięcy to nie jest długo i na pewno nie jest to jeszcze czas na podejmowanie radykalnych kroków. Mi udało się w 3 cyklu, więc nie miałam tego typu dylematów, ale moja siostra starała się półtorej roku i w końcu się udało. Wiem, że w aptece można kupić specjalne żele, które ułatwiają zajście w ciążę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem albo przejdź się po prostu do apteki i zapytaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziewczyno 7 miesięcy to mało.. nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale niektórzy się męczą latami aby zajść w ciążę. Moja kuzynka ma już 35 lat i nie może zajsć w ciążę. Ona ostatnio zaczęła stosować jakiś żel, może Ty również spróbuj takiej metody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
7mcy dla niektórych to niedużo, a dla niektórych długi okres czasu. wiem o czym mówisz, ja po roku starań odchodziłam już od zmysłów, bałam się że oboje z mężem jesteśmy niepłodni. zrobiliśmy szereg badań i pod względem medycznym wszystko było ok, jednak miałam problem z suchością pochwy.zaczeliśmy używać żelu PreSeed i za trzecim razem udało mi się zajść w ciąże. nie wiem czy to zasługa żelu, ale wiem że nam akurat pomógł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej od razu gruntownie się przebadać i zidentyfikować źródło problemu, ja mogę Wam polecić świetną klinikę Invicta - na ich stronie znajdziesz wszystkie informacjęhttp://www.invicta.pl/ . Mam znajomych którzy tam się leczą i bardzo ich sobie chwalą za profesjonalizm. Swoje placówki mają w Gdańsku i w Warszawie - powodzenia!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktem jest, że 7 miesięcy to raczej niedługo. Jeżeli porobiliście wszystkie badania i wszystko wyszło OK to jeszcze musicie trochę popracować, aby myśleć o innej metodzie zajścia w ciążę. Sądzę, że nawet żaden lekarz nie podjąłby żadnego innego leczenia tak wcześnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda ze suchosc pochwy moze utrudniac starania o dziecko: http://kobiecosc.info/suchefakty/baza-wiedzy/suchy-alarm-dla-przyszlych-rodzicow/  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponoć po roku bezowocnych starań można powoli zacząć się martwić, ale zwykle dopiero po 2 latach podejmuje się bardziej radykalne kroki. Często niemożność zajścia w ciążę spowodowana jest psychiczną blokadą, gdy kobieta tak bardzo chce mieć dziecko, że aż z tego pragnienia się psychicznie blokuje i się nie udaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponoć po roku bezowocnych starań można powoli zacząć się martwić, ale zwykle dopiero po 2 latach podejmuje się bardziej radykalne kroki. Często niemożność zajścia w ciążę spowodowana jest psychiczną blokadą, gdy kobieta tak bardzo chce mieć dziecko, że aż z tego pragnienia się psychicznie blokuje i się nie udaje.
  też czytałam, że po roku powinno się zgłosic do lekarza, tutaj krótki artykuł: http://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/problemy-z-zajsciem-w-ciaze/kiedy-powinnam-zglosic-sie-do-lekarza-przy-przedluzajacych-staraniach-sie-o-dziecko,125.html   ale mysle, że jak kobieta a przypuszczenia wcześniej to nie ma co zwlekac, tylko od razu udac się do lekarza... i nie zgodzę się z tym, że dopiero po dwóch latach podejmuje się bardziej radykalne kroki! Chyba, że co innego rozumiemy pod pojęciem "radykalne kroki" :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mega aplikacja, takiego ułatwienie życia jeszcze nie było. Kopiuj do przeglądarki i sam się przekonaj: plurl.pw/maps    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My z żoną staraliśmy się 1.5 roku i w końcu się udało. 7 miesięcy to naprawdę niedużo, ale pamiętam, że Ania też się denerwowała strasznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesli do 2 lat nie uda ci sie zajśc w ciąże to sa to wtedy podstawy do dalszych badan...nawet zdrowe pary staraja sie o maluszka długo  także 7 miesiecy do starndard wbrew pozorom nie ejst to takie łatwe   ================ Tylko u nas  audioprzewodnik turystyczny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak, 2 lata i wtedy trzeba przeprowadzić badania, ale podobno można zablokować się psychicznie i pomimo, że kobiet i mężczyzna są zdrowi to po ciąży nie ma śladu, na początek warto określić dni płodne np. tutaj http://dniplodne.schorzenia.info/ warto też zmienić nieco sposób odżywiania i unikać szkodliwych używek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam,    Za krótko się staracie:)       Poczekaj spokojnie jeszcze trochę.     Ps.  Czy wiesz że  problemy z zajściem w ciąże mogą również powodować za ciasne slipy twojego Faceta.     Kiedyś czytałam fajny artykuł na obcasowych   podlinkuję     http://obcasywsieci.pl/chcemy-byc-rodzicami/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także siedem miesięcy się starałam. lekarz mówił mi, że bezskuteczne starania powyżej roku dopiero powinno się leczyć. spróbuj podejść do tego na luzie:) u nas się sprawdziło i jestem właśnie w 5 miesiącu ciązy. Wam też się uda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znajoma stara się o dzidziusia juz ponad 2 lata. Po wielu wizytach u specjalistów, podstawowych badaniach chyba zdecydują się z mężem na bardziej szczegółowe. Sa na etapie szukania sprawdzonej kliniki. Mieszkają w Krakowie, więc raczej tam zaczną leczenie (najprawdopodobniej w Macierzyństwie http://macierzynstwo.com.pl z uwagi na wiele pozytywnych opinii i metody leczenia/diagnostyki niepłodności), mam nadzieję, że skuteczne. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych , z punktu medycznego, przeiwskazań i utrudnień, a jednak nie zachodzi w upragnioną ciążę :( Psychicznie juz teraz jest ok - był okres, że płakała na widok każdej ciężąrnej kobiety, lub matki z dzieckiem :( Pomogła troche terapia i sesje (współne z mężem). Trzymam kciuki i za nich, i za wszystkie Panie, które starają się spełniać marzenia o dziecku (Panów też)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też mieliśmy kłopoty z tymi sprawami;/ Ale u nas powodem była impotencja. Na szczęście dzięki tej internetowej aptece- http://erekcja.co, wszystko wróciło do normy bo kupiliśmy odpowiednie tabletki na ten problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka miesięcy starań to za wcześnie, żeby zacząć panikować. Poza tym małżeństwo to nie zakład produkcyjny, nie gonią Was terminy ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...