Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Które powiaty najlepsze na maturze? Duże różnice między liceami a technikami

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 lipca 2017 r. o 13:26 Powrót do artykułu
a ja bym nauczycieli wynagradzał proporcjonalnie do efektów ich pracy. Po pierwsze od razu 60 % rzuciłoby robotę, a po drugie ci co by zostali zarabialiby lepiej !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki Starosta takie wyniki. Na chełmskiego wystarczy popatrzeć i wynik sam się drukuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...to jeszcze zrób to samo z rodzicami! Tam się zaczyna stosunek do obowiązków i przyzwolenie na "tumiwisizm"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
a ja bym nauczycieli wynagradzał proporcjonalnie do efektów ich pracy. Po pierwsze od razu 60 % rzuciłoby robotę, a po drugie ci co by zostali zarabialiby lepiej !
 A jak byś zmierzył te efekty? Procentami na maturze? Inaczej uczy się uczniów zdolnych a inaczej miernotę. Większość słabeuszy niestety trafia do techników i stąd takie dysproporcje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 KIM TRZEBA BYĆ??? Tępa Kasperska!! Odróżniać pojęć nie umie, i potwierdza, że zaburzenia ma w rozumie! Wie, iż województwo, to nie lubelska ziemia, i zawzięcie, Lubelszczyznę ludziom wmawia, to kim trzeba być, żeby w kłamstwie tkwić? Człek uparty, jak nie mądrzeje, to głupieje i zachowanie Pani Agnieszki na to wskazuje, a więc niech dla siebie określenie dopasuje! Morał!!! Polscy uczeni z PAN Wam wyjaśnili i Lubelszczyznę, do lubelskiej ziemi zawęzili!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. > WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Chełmianin N z lubelszczyzny... zmień dawkę lub tabletki, bo przestały działać ;) Co do chełmskiego technikum "elektryka". Ja po II Liceum dostalem się na politechnikę. Pierwszy rok był pieruńsko strudny. Odrzucono 40% naboru. Za rok pojawili się moi koledzy z podstawowki po technikum. Było ich czterech. Pierwszy nawet do egzaminów nie został dopuszczony. Brak zaliczeń. Drugi odpadł w pierwszym trymestrze, a z dwoma kolejnymi pożegnałem się po drugim trymestrze. Jeżeli ktoś myśli o tytule inżyniera, to w Chełmie musi iść do Liceum. Szokująca prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  DAWKA!!! Niby uczony głos zabiera i tępaka wspiera, a że główka byle jaka, wyszedł na frajera, czyli frajer i tępawa ptasie móżdżki mają, pojęć nie pojmują, no i niskie IQ posiadają fisia bzika mają i za mądrych się uważają!                     >>>>>>> Jeżeli historię znacie, to napiszcie do PAN, żeby znawcy historii, zmienili obecny stan, gdyż przeszłość, dzisiaj nie ma znaczenia, i że Chełmska Ziemia - to lubelska ziemia, Lubelszczyzna, której na mapach nie ma!                    >>>>>>> Morał!! Tępaki pofikajcie z mądrzejszymi i pokażcie, iż jesteście znawcami lepszymi! Historii nie zmienicie, PAN nie przekupicie bo Wasze myślenie, to Lubelskie złudzenie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś w USA próbowali nagradzać nauczycieli za wyniki, to okazało się, że nauczyciele sami poprawiali uczniom testy egzaminacyjne... (patrz książka Fraekonomia). Nie ma się co podniecać statystykami ogólnymi, bo nie oznaczają one, że w LBN wszyscy są masonami, nawet kibole Motoru :D ), a w Chełmie same półgłówki. Jak dla mnie te statystyki to przede wszystkim argument za podniesieniem jakości kształcenia, wyposażeniem szkół itd na prowincji chełmskiej, janowskiej itd.Poza tym dziś rządzi PiS, więc nie matura lecz szczera miłość do Jarka i znajomość programu partii zrobi z ludzi "elitę"... :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie przejmujcie się wynikami matur w powiecie chełmskim bo my mamy za to najlepsze drogi. A asfalt kosztuje i nie na wszystko może wystarczyć... Słuszną linię ma nasza partia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie same pół główki, a kozi gród z ćwierć główka słynie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wszyscy tutaj obecni to geniusze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Półgłówki są, ale głównie w komentarzach. W Powiecie chełmskim jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, dlatego statystyka dla powiatu świadczy w zasadzie o pojedynczych szkołach, a nie o powiecie jako takim. Te 40 osób to, poprawcie mnie, zapewne 2 klasy liceum w Siedliszczu, które, umówmy się, z wysokiego poziomu nie słynie. Młodzież z powiatu woli się uczyć w samym Chełmie, dlatego padło m.in liceum w Rudzie-Hucie. Ze statystyki wynika, że zdawalność wśród uczniów LO jest w Chełmie wyższa niż w Lublinie, Zamościu i Bialej. Interesujące, zważywszy że w ostatnich latach chełmskie licea lecą w rankingach. Ogólną statystykę w mieście zaburzają słabsze wyniki wśród uczniów techników, co nie dziwi, bo w mieście chyba tylko w ZST walczy się o jakiś wynik. Tak czy siak, chełmscy licealiści nie mają się czego wstydzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do gościa z 1.53.. miło, że zacząłeś od przedstawienia się i tezy a później już trzymałeś poziom dowodząc wspomnianą tezę! Jeśli już starasz się o bycie autorytetem to sparwdź o czym piszesz. W powiecie chełmskim są dwa licea ogólnokształcące- w Siedliszczu jak piszesz i Dubience, o czym nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć. Porównaj wyniki tych dwóch szkół i wypowiadaj się dopiero wtedy. W jednym więc zgodzę się z Tobą, "półgłówki są, ale głównie w komentarzach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakaś humanistka z Wygody pisze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież napisałem, że w powiecie jest b. mało szkół ponadgimnazjalnych. Przecież prosiłem, żeby mnie poprawić, jeśli nie chodziło tylko o 2 klasy liceum w Siedliszczu. Olaboga! Faktycznie, istnieje jeszcze liceum w Dubience. Więc nie jedno, a dwa licea na cały powiat! To faktycznie wywraca do góry nogami sens tego, co napisałem! Przy okazji, pomóż mi, bo nie potrafię dojść, co Ci dolega: zwykłe buractwo czy braki umysłowe? Czy może kombinacja powyższych połączona z tym, że zupełnie przypadkiem mieszkasz w Dubience?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...