Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kurkuma: Rak pożre się sam

Utworzony przez Papryczka, 28 października 2009 r. o 18:20 Powrót do artykułu
Do kurczaka z kurkumą możemy podać równie rewelacyjną sałatkę o nazwie "kurkuma", którą można jeszcze zrobić z cukinii ze swojego ogródka. Potrzeba: 3kg żółtej cukinii - obranej i pokrojonej w słupki, 0,5 kg cebuli - pokrojonej w talarki, 3 duże papryki - pokrojonej w słupki, 1,5 szklanki cukru, 2 łyżeczki soli. Pokrojone składniki zasypać solą i cukrem - odstawić na 30 minut. Następnie dodać 1,5 szklanki octu, 4 łyżeczki (płaskie) kurkumy, 2 łyżeczki gorczycy. Wszystko razem wymieszać. Nałożyć do słoiczków, dobrze zakręcić i gotować 10 minut. Pycha!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papryczka napisał:
Do kurczaka z kurkumą możemy podać równie rewelacyjną sałatkę o nazwie "kurkuma", którą można jeszcze zrobić z cukinii ze swojego ogródka. Potrzeba: 3kg żółtej cukinii - obranej i pokrojonej w słupki, 0,5 kg cebuli - pokrojonej w talarki, 3 duże papryki - pokrojonej w słupki, 1,5 szklanki cukru, 2 łyżeczki soli. Pokrojone składniki zasypać solą i cukrem - odstawić na 30 minut. Następnie dodać 1,5 szklanki octu, 4 łyżeczki (płaskie) kurkumy, 2 łyżeczki gorczycy. Wszystko razem wymieszać. Nałożyć do słoiczków, dobrze zakręcić i gotować 10 minut. Pycha!
no to lecę po cukinię i robię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papryczka napisał:
Do kurczaka z kurkumą możemy podać równie rewelacyjną sałatkę o nazwie "kurkuma", którą można jeszcze zrobić z cukinii ze swojego ogródka. Potrzeba: 3kg żółtej cukinii - obranej i pokrojonej w słupki, 0,5 kg cebuli - pokrojonej w talarki, 3 duże papryki - pokrojonej w słupki, 1,5 szklanki cukru, 2 łyżeczki soli. Pokrojone składniki zasypać solą i cukrem - odstawić na 30 minut. Następnie dodać 1,5 szklanki octu, 4 łyżeczki (płaskie) kurkumy, 2 łyżeczki gorczycy. Wszystko razem wymieszać. Nałożyć do słoiczków, dobrze zakręcić i gotować 10 minut. Pycha!
O kurcze a tego nie znałem przepisuję i robię przy najbliższej okazji bo przepis brzmi smakowicie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja czytalam,ze nalezy dodawac pieprz,ktory poprawia dzialanie i przyswajanie kurkumy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe czy to jest prawda z tą kurkumą http://www.tmkserwis.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do kurczaka z kurkumą możemy podać równie rewelacyjną sałatkę o nazwie "kurkuma", którą można jeszcze zrobić z cukinii ze swojego ogródka. Potrzeba: 3kg żółtej cukinii - obranej i pokrojonej w słupki, 0,5 kg cebuli - pokrojonej w talarki, 3 duże papryki - pokrojonej w słupki, 1,5 szklanki cukru, 2 łyżeczki soli. Pokrojone składniki zasypać solą i cukrem - odstawić na 30 minut. Następnie dodać 1,5 szklanki octu, 4 łyżeczki (płaskie) kurkumy, 2 łyżeczki gorczycy. Wszystko razem wymieszać. Nałożyć do słoiczków, dobrze zakręcić i gotować 10 minut. Pycha!
  Moja mama robi taką sałatkę i potwierdzam - jest przepyszna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszek z kurkumy jest tani natomiast ekstrakt jest b. drogi być może dlatego ,że nie ma krajowego producenta któryby ustalił przystępną cenę .Producenta  z konkretnymi ,właściwymi dawkami i dawkowaniem tzn .ilość kurkumy w kurkumie w kapsułce w celu leczniczym a nie produkt słaby lub na granicy placebo . Dlatego myślę ,że producenci wykorzystując "cudowne i medialne " właściwości kurkumy prozdrowotne windują ceny produktów w kapsułkach .Chory który stosuje wiele produktów wydaje więcej pieniędzy a są tacy którzy wspomagają leczenie nieprawidłowo stoując zbyt niskie dawki lub dawkowanie ,rezygnując z dodatkowego preparatu ,biorą zbyt krótko i nie to co trzeba głównie z powodów ekonomicznych lub z niewiedzy . Zasada ,że chory zrobi wszystko aby się ratować winduje ceny różnych produktów naturalnych na raka .Ponadto   niektóre produkty są modne medialnie ,w wypowiedziach , na forach ,blogach być może cena ma z tym związek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@~Kurek Wiem o czym mówisz jak patrzę na te suplemnty które można na chwile obecną kupić , to według mnie bardziej opłaca się kupić 10 kg piasku na to samo wyjdzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znalazłam właśnie informację, że kurkuma jest zalecana w profilaktyce nowotworowe, potem natrafiłam na informację, że jest również w formie kapsułek, ale im więcej czytam o tym że te suplementy się nie wchłaniają, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że znów ktoś chce na nas zarobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurkuma jest pyszna i zdrowa, ale ten przepis na sałatkę niezbyt zdrowy, bo ma ocet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Guest Powiem ci że te kapsułki z kurkumą to kompletny niewypał . O wiele lepiej opłaca się już dodawać normalną kurkumę , niż wydawać krocie na jakiś tam trefny produkt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
doskonałym uzupełnieniem do artykuły jest ten temat ******zdrowyportal.pl/1864/kurkuma-8-imponujacych-wlasciwosci-leczniczych-kurkumy/ ja osobiście nie wiedziałam, że kurkuma posiada, aż tyle właściwości leczniczych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wspierałem leczenie ekstraktem konopnym cbd + cbda 6 % kupionym w konopnej farmacji w poznaniu dzięki temu olejkowi lepiej przechodziłam chemioterapie , nie miałam odruchu wymiotnego i nie byłam tak osłabiona , miałam kłopoty ze spaniem, po spożyciu ekstraktu śpię jak niemowlę, po południu czułem się zmęczona, teraz mimo walki z choroba poziom energii o wiele wyższy i utrzymuje się przez cały dzień.... ekstrakty konopne maja dowiedzione właściwości w blokowaniu oraz rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych widząc lepsze wyniki jestem pełna nadziei można przeczytać o tym produkcie na ***konopiafarmacja.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wspierałem leczenie ekstraktem konopnym cbd + cbda 6 % kupionym w konopnej farmacji w poznaniu dzięki temu olejkowi lepiej przechodziłam chemioterapie , nie miałam odruchu wymiotnego i nie byłam tak osłabiona , miałam kłopoty ze spaniem, po spożyciu ekstraktu śpię jak niemowlę, po południu czułem się zmęczona, teraz mimo walki z choroba poziom energii o wiele wyższy i utrzymuje się przez cały dzień.... ekstrakty konopne maja dowiedzione właściwości w blokowaniu oraz rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych widząc lepsze wyniki jestem pełna nadziei można przeczytać o tym produkcie na ***konopiafarmacja.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...