Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Łatwo je zrobić, są tanie i sycące. 7 dań na styczeń z regionalnymi akcentami

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 stycznia 2018 r. o 12:34 Powrót do artykułu
Porcja na zdjęciu mogłaby nasycić co najwyżej przedszkolaka. Dzięki za info, już wiem gdzie nie iść na obiad. Poproszę więcej zdjęć tych, którzy zapraszają nas na obiad, a podają danie degustacyjne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz się nażreć jak świnia, to won do takiej karczmy pod Lublinem, gdzie dają jak świniom. Tam jest twoje miejsce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niekoniecznie nazreć jak swinia,ale nie grzebac na talerzu po pseudo kucharzach którym wydaje sie ze sa mistrzami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej ty od świń dwa komenty niżej, chcesz pójść na obiad, zapłacić jak za 4 obiady i wyjść głodnym to leć tam baranie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakoś dziwnie patrzy ten kucharz na mnie :) Pozdrawiam - Gruba Lola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja w pierwszym momencie myslałem że to SuperZbieracz, tak na nas patrzy ze zdjęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...