Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

lodówka do kuchni

Utworzony przez kazik, 27 listopada 2012 r. o 14:05
Właśnie stoję przed wyborem lodówki i potrzebuje informacji na temat tych urządzeń bo nie mam pojęcia jak do tego się zabrać. Jaki rodzaj wybrać? Jakie klasy energetyczne? W jakiej najlepiej przechowuje się żywność? Jaki producent?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lodówki dostępne są w kilku rodzajach z zamrażalnikiem u góry lub dołu, w wersji side by side oraz lodówki do zabudowy zależy jak mamy zaaranżowaną kuchnię. Wybór odpowiedniej dla nas przeważnie uzależniony jest od ilości miejsca, od ilości domowników no i od zasobów finansowych. Przy zakupie lodówki na pewno warto wybrać dobrą klasę energetyczną. Klasa A to jak dla mnie standard. Są modele o klasie energetycznej A+, A++ oraz A+++, które zużywają o 20%, 40% czy 60% mniej energii niż A. Jeżeli chodzi o przechowywanie żywności to jest kilka systemów np. No Frost, który osusza komorę podczas wymiany powietrza co zapobiega osadzaniu się szronu na produktach. Lodówki bezszronowe nie wymagają rozmrażania. System Fresh Frost Free przeciwdziała wysuszaniu produktów oraz przenikaniu się zapachów. Powłoka antybakteryjna zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My też chcemy kupić lodówkę. Wahania cenowe są olbrzymie, my wolelibyśmy jednak nie wydawać za dużo. Czy z tych tańszych opcji też można wybrać coś solidnego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko zależy do czego będziecie używać lodówki oraz jaki przedział cenowy was interesuje. Ja mam w domu lodówkę z zamrażalnikiem. Mam lodówkę za 1500 zł i wystarcza na 3-osobową rodzinę. Nawet nie jest cała zapełniona. Klasa energetyczna jak najwyższa: A+, A++ lub A+++ innych nie kupuj bo nie warto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panuje opinia, że za dobrą lodówkę trzeba dać minimum 2000 zł. Jeśli klasa energetyczna - to warto szukać takiej z A++ lub z A+++, no i praktyczniejsza jest chłodziarko-zamrażarka. Za 1500 zł raczej ciężko coś znaleźć. jeśli nie oczekujesz bajerów w stylu "powłoka antybakteryjna, no frost" itd. to za 1500 coś znajdziesz, ale to z polskich marek raczej. Użytkuję lodówki Indesit już ponad 10 lat i jak na razie przydałaby sie tylko wymiana gumy w drzwiach. Poczytaj opinie w sieci o róznych lodówkach, czasm można znaleźć przydatne informacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My też chcemy kupić lodówkę. Wahania cenowe są olbrzymie, my wolelibyśmy jednak nie wydawać za dużo. Czy z tych tańszych opcji też można wybrać coś solidnego?
  Jasne, bez bajerów można kupić. I będzie solidna. U nas jest amica i dobrze działa, a nie daliśmy za nią dużo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...