Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Według legendy nazwa Lublina pochodzi od ryby. Przepisy na dania z lina i szczupaka

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 listopada 2017 r. o 17:07 Powrót do artykułu
Od Ryby? Zwariowali. Od luba i lubej co sie lubili aż sie znienawidzili pochodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy w tym DW już dawno zdurnieliście.Chcecie coś napisać nowego bo o PIS już wam się puenta wyczerpała to piszcie z logiką - nazwa Lublin pochodzi od nazw ryb: szczupaka lub lina. Można?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słyszałem tę legendę ale wg.mnie jest mocno naciągana-jak można pomylić szczupaka z linem??? Gdyby to był karp i lin to może...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Od Ryby? Zwariowali. Od luba i lubej co sie lubili aż sie znienawidzili pochodzi
 Tego nie słyszałem-możesz rozwinąć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jest to żadna legenda tylko tzw. ludowa etymologia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaa... a chamy są lub artowskie dyskutował lub lub artystyczne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg Wikipedii od właściciela gruntów Lubla
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Herb zmienić i w miejsce koziołka matołka, pływającego w Bystrzycy lina umieścić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...