A tak do wiadomości Grupa Romana w Siennej podobała się publiczności o wiele bardziej niż Fakiry i to chyba w Siennej coś z nie tak z oceniającymi bo jedynym zastrzeżeniem własnie do tej grupy było że jest za głośno. Wcale się nie dziwię bo jury powinno siedzieć na końcu sali a nie tuż przy kolumnach nagłaśniających i po wysłuchaniu kilku kapel nic dziwnego że huczało im w głowie. Kapela występowała jako jedna z ostatnich. I tak wiem co to muzyka podwórkowa , folklor miejski i to na pewno nie to co grają Fakiry choć przyznam że grają dobrze. Sprawdziłam organizację w Krasnymstawie , kapele były powiadomione o zebraniu kierowników kapel na których była ustalana kolejność grania, niestety kierownik Fakirów nie pofatygował się na to zebranie, pomimo to kapela Fakiry miała szansę zagrać póżniej , kiedy już widownia była pełna, wiadomo że najtrudniej jest pierwszej kapeli. a jako pierwsza grała właśnie Grupa Romana i pomimo to zdobyła pierwsza nagrodę. Niestety są dobrzy w tym co robią i dlatego powinniście się pogodzić z tym że będą zwyciężać. I pomimo że w Krasnymstawie ,,były gorsze nagrody'' chyba nie dlatego zwyciężyli ? w Siennej ,,...były leprze nagrody...''czy dlatego zwyciężyły tam Fakiry ? Czy Fakiry grają dla nagród ? Myślę że kapele podwórkowe grają dla podtrzymania tradycji , grają by ocalić od zapomnienia stare piękne melodie,(nawet i te weselne), a tymi utworami które same komponują by promować swoje miasta miasteczka.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz