Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Essential Killing - reż. Jerzy Skolimowski. Recenzja

Utworzony przez bartek, 26 października 2010 o 09:13
SŁABY:byłem na filmie pomysł genialny na(scenariusz)-ale reżyseria kiepska facet się tnie pilarkom która leży na ziemi baba zemdlała jak nakarmiła taliba mlekiem z cycka a na koniec trafia do głuchej baby LEPIEJ ŻEBY SKOLIMOWSKI WRÓCIŁ DO MALOWANIA OBRAZÓW...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bartek napisał:
SŁABY:byłem na filmie pomysł genialny na(scenariusz)-ale reżyseria kiepska facet się tnie pilarkom która leży na ziemi baba zemdlała jak nakarmiła taliba mlekiem z cycka a na koniec trafia do głuchej baby LEPIEJ ŻEBY SKOLIMOWSKI WRÓCIŁ DO MALOWANIA OBRAZÓW...
0
Byłem na tym filmie dzisiaj z Zoną i nie chcę byc złośliwy, ale to najgorszy film jaki oglądałem od 15 lat, a w ostatnim czasie "naciąłęm " sie na kilka fatalnych filmów nawet z najnowszych amerykańskich produkcji. Ten film to kompletny niewypał, nim dłużej trwał tym moje nerwy dochodziły zenity i stukałem żonę wychodzimy. Film banalny, z kiepskimi dialogami, nielogicznymi sytuacjami, kiepsko pracującą kamerą i po propstu bardzo, bardzo nudny. odradzam zdecydowanie niewypał w 100 %
0
A co, "nabrałeś się" na trailer i myślałeś, że idziesz na Rambo nr 15 czy 20 film z Chuckiem Norrisem? No tak, to jak dla ciebie w takim razie w filmie Skolimowskiego powinny być zestrzelone ze dwa helikoptery, jakiś Stryker w scenach pozaeuropejskich zniszczony z RPG, albo chociaż Rosomak w plenerach europejskich (gdzieś w Norwegii) spadający w 100 metrową przepaść po przebiegłym strąceniu go TIRem przez głównego bohatera. O niszczonych seryjnie radiowozach polskiej policji już nie wspominając ... wiesz, także amerykańskich produkcji dotyczy to, że w trailerze jest 90% najbardziej emocjonujących scen z całego filmu, choć zdaje się tego akurat nie zauważyłeś. Poza tym trailer zrobił dystrybutor, nie p. Skolimowski. Zwolnienie tempa w Essential killing daje tez widzowi możliwość refleksji, pod warunkiem, że jest do nich zdolny.
0
wspaniały film. wyszłam z kina, temperatura dużo poniżej zera, dużo śniegu.... szłam ok 30 minut myśląc o tragedii jaką pokazał J.Skolimowski,.Tylko ja się nie bałam, nie cierpiałam, nie byłam głodna, mijałam dekoracje świąteczne na wystawach .... i było mi wstyd za ten świat.
0
Wizja araba pokrzywdzonego przez świat mnie strasznie rozśmieszyła to najgorszy film jaki kiedykolwiek widziałem (przemarznięty ucieka przez las, noga wpada mu w sidła, przygniata go drzewo ale arab dalej ucieka prawie że terminator) nie polecam tego filmu nikomu a tekst typu "wstyd mi za ten świat" mogła napisać tylko mała hippiseczka która myśli że biedne arabki są torturowane bez powodu (amerykańce jadą do azji łapią w siatkę parę arabów i od tak ich podtapiają) chciałbym dodać jeszcze że w prawdziwych warunkach amerykanie złapali by go w mniej niż 5 min
0
LUDZIE !!!!!!!!!!!!!! Król jest NAGI, a film Skolimowskiego to zwykły, przereklamowany BEŁKOT. Miał wzbudzić współczucie dla islamistów, a wywołał współczucie dla zestarzałego reżysera, który cierpi na brak talentu.
0
Oglądanie tego filmu to strata czasu! Totalna pomyłka! Takiego gniota jeszcze nie oglądałem! Zwykłe niskobudżetowe kino. Odradzam, szkoda czasu i pieniędzy.
0
genialny film (wizualnie miazga, kilka scen (czarne jagody, psy, koń) wrecz transcendentnych), jakby na granicy delirium. ale wyłącznie dla koneserów, o czym swiadcza kompromitujące komentarze powyżej.
0
Jeśli już to Wy się kompromitujecie i pokazujecie niski poziom (aby prościej i pełniej z akcją),pochwalam odwagę reżysera by robić film refleksyjny w czasach gdy kultura masowa wytycza zupełnie odwrotne trendy i nas przyzwyczaja do łatwizny na ekranach kin.Osobiście widzę wiele wspólnego z tradycją kina Szwedzkiego.Poetyckie fotografie, choć czasem film kuleje na poziomie technicznym.
0
Wyobraźcie sobie następujący scenariusz: Amerykańscy żołnierze handlujący marihuaną szukający czegoś na pustkowiach z wykrywaczem metali... Mordujący ich Afgańczyk, który następnie zostaje trwale ogłuszony przez pocisk z helikoptera... Element tortur... Transport Afgańczyka do Europy wschodniej na pokładzie samolotu i po wylądowaniu wypadek spowodowany przez dzika... Ucieczka przez zimowy las... Wpadnięcie w sidła...i dalej biegnie. Po drodze kilka morderstw araba...m.in. piłą łańcuchową. Arab rzuca się na kobietę i wysysa z jej piersi mleko... Arab trafia do samotnej kobiety, która widząc, że jest ścigany przez policję i przy tym cały umazany krwią, postanawia się nim zaopiekować... i Arab uciekając dalej umiera.... a teraz wyobraźcie sobie, że takie dno ktoś wyreżyserował. Coś bardziej śmiesznego? To coś zdobyło jakieś nagrody
0
Dobre kino!? Film ten to czysty populizm, zrobiony na sensacyjnych informacjach o więzieniach CIA w Polsce. Męskie kino bez dialogów, ale język polski słychać wyraźnie. Pozbądźmy się złudzeń, że widz w Europie, czy na świecie nie skojarzy, że to Polacy. Aż tacy nieznani przecież nie jesteśmy. Jak ktoś jeszcze Polaków nie poznał, to w tym filmie Pan Skolimowski swoich rodaków pokazał, jako prymitywnny lud gdzieś na północy, w zimowym kraju. Tylko białych niedźwiedzi brak. Faktycznie, to "ambitne kino zasłużyło na wyróżnienia i nagrody". Porażka!!!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: