Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powstał portal poświęcony kulturze ludowej

Utworzony przez Chełmianin N, 14 grudnia 2011 o 20:09
Panie Lasota jak umiesz czytać, to uszanuj prawdę historyczną i prawo obowiązujące w Polsce.Kultura ludowa w Lubelskiem, a nie na Lubelszczyżnie.RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tylko jakiego "ludu" ta kultura bedzie propagowana za budżetowe pieniądze - tego z nad Morza Martwego ?. Pietrasiewicz niech już sobie weźmie tę Bramę Grodzką ,niech tylko pokwituje Żukowi że ja sobie wziął, aby drugi raz się nie dopominał (jak to ci mają w zwyczaju) i niech spada - najlepiej przez Dworzec Gdański.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Studenci jeżeli macie Boga w sercu i byliście ochrzczeni znakiem krzyża to nie słuchajcie tych bredni PO-LIN owskich posłańców i nie pozwólcie rozmieniać na drobne swoich ojcowizn według schematów opracowanych w Bramie Grodzkiej i ŻIH-u Eleonory Bergman.Ta Ojczyzna jest Wasza nie jakiegoś tam Giedrojcia z paryskiej kultury czy Aliny Całej.To Krakowiak i Mazurek ma tu królować a nie jakiś tam Leopold Kozłowski i jego klezmer-bend ,to nie Jankiel ma tu być zapiewajłą a Włościanska Orkiestra Namysłowskiego ma nas porywać do tańca Pamiętajcie że jeżeli będziecie ulegać tej internacjonalistycznej propagandzie to nic nie jest dane na zawsze i historia sie zemści na was i waszych dzieciach a naszych wnukach a Matka Polska Wam tego nie wybaczy. POZDRAWIAM KOCHANĄ MŁDZIEŻ Z O N R-u. Nie uginajcie się
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: