Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Wołyń". Pary polsko-ukraińskie dzielą się wrażeniami po seansie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 września 2016 r. o 13:12 Powrót do artykułu
jestem dumny że swoją darowizną wspomogłem ten film
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma takiego czegoś jak ukraina, są POLSKIE kresy wschodnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jestem dumny że swoją darowizną wspomogłem ten film
- i słusznie ! ! !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Smolensk nigdy! Na Wolyn zawsze! Sfalszowany gniot i prawdziwy film!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nic nie znaczy. Jak to jedna z osób powiedziała o osobistych relacjach....mieszane związki itd... To już było. Były mieszane rodziny, dzieci, wspólne obchodzenie świąt najpierw jednego wyznania potem drugiego itp itd... . Potem było wyrzynanie Polaków z polskich rodzin i z tych mieszanych. Słowa nic nie znaczą, bo nic nie kosztują. Śmieszy mnie gdy o miłości mówią ludzie, których rodacy, a kto wie czy i nie krewni krzyczą "smert woroham", stawiają pomniki mordercom i uważają że ci degeneraci to ich "bohaterowie narodowi". Nie wiem czemu ma służyć ten tani i kiepski filmik propagandowy ? Chyba tylko mydleniu oczu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
użytkownik niezarejestrowany napisał:
stawiają pomniki mordercom i uważają że ci degeneraci to ich "bohaterowie narodowi". nie wiem czemu ma służyć ten tani i kiepski filmik propagandowy ? chyba tylko mydleniu oczu.
nie rozumiem takiego ograniczonego pojmowania świata, jak prezentujesz. np. zdarza się, że Polacy salutują, jak Hitler. to znaczy, że wszyscy jesteśmy nazistami? w każdym społeczeństwie znajdzie się grupa po***eńców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
były . i nie zawsze polskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wzruszyłam się... Ten film jest potrzebny, ale mam nadzieję, że faktycznie raczej bedzie mostem a nie murem. Ale na filmy Smarzowskiego chodzi mądra widownia, więc będzie dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To nic nie znaczy. Jak to jedna z osób powiedziała o osobistych relacjach....mieszane związki itd... To już było. Były mieszane rodziny, dzieci, wspólne obchodzenie świąt najpierw jednego wyznania potem drugiego itp itd... . Potem było wyrzynanie Polaków z polskich rodzin i z tych mieszanych. Słowa nic nie znaczą, bo nic nie kosztują. Śmieszy mnie gdy o miłości mówią ludzie, których rodacy, a kto wie czy i nie krewni krzyczą "smert woroham", stawiają pomniki mordercom i uważają że ci degeneraci to ich "bohaterowie narodowi". Nie wiem czemu ma służyć ten tani i kiepski filmik propagandowy ? Chyba tylko mydleniu oczu.
Ten komentarz to "tylko słowa" na forum, a ci ludzie żyją naprawdę i tworzą rodziny. Powinniśmy o nich pamiętać nie tylko, kiedy w historii dzieje się coś złego, ale też w innych momentach. KAŻDY naród w swojej historii znajdzie jakąś ciemną stronę - gdybyśmy mieli się mścić za każde zdarzenie historii, to na świecie musiałaby panować permanentna wojna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że będą puszczać ten filmik przed lub po wołyniu. Niesamowicie poruszające, kiedy słyszy się realnych ludzi, bez scenariusza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dwqew napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
stawiają pomniki mordercom i uważają że ci degeneraci to ich "bohaterowie narodowi". nie wiem czemu ma służyć ten tani i kiepski filmik propagandowy ? chyba tylko mydleniu oczu.
nie rozumiem takiego ograniczonego pojmowania świata, jak prezentujesz. np. zdarza się, że Polacy salutują, jak Hitler. to znaczy, że wszyscy jesteśmy nazistami? w każdym społeczeństwie znajdzie się grupa po***eńców.
Idioci odwołujący się do Hitlera itd to wśród Polaków margines. Na Ukrainie zbrodniarze i ludobójcy w tym ci z SS-Galizien, Nachtigall itd to bohaterowie narodowi. Ukraińcy stawiają im pomniki i nazywają ku ich "czci" ulice. To są FAKTY. Na cały ukraiński parlament -tylko jedna partia polityczna ukraińska jest antybanderowska  czyli "Blok Opozycyjny". Wszystkie inne w mniejszym lub większym stopniu odwołują się do banderyzmu, UPA itd, włącznie z prezydentem. Tych ludzi do władzy wybrało ukraińskie społeczeństwo. Tak więc kto tu jest ograniczony w postrzeganiu świata i po prostu naiwny ? Ty żyjesz złudzeniami, dla mnie liczą się tylko i wyłącznie fakty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agusia napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To nic nie znaczy. Jak to jedna z osób powiedziała o osobistych relacjach....mieszane związki itd... To już było. Były mieszane rodziny, dzieci, wspólne obchodzenie świąt najpierw jednego wyznania potem drugiego itp itd... . Potem było wyrzynanie Polaków z polskich rodzin i z tych mieszanych. Słowa nic nie znaczą, bo nic nie kosztują. Śmieszy mnie gdy o miłości mówią ludzie, których rodacy, a kto wie czy i nie krewni krzyczą "smert woroham", stawiają pomniki mordercom i uważają że ci degeneraci to ich "bohaterowie narodowi". Nie wiem czemu ma służyć ten tani i kiepski filmik propagandowy ? Chyba tylko mydleniu oczu.
Ten komentarz to "tylko słowa" na forum, a ci ludzie żyją naprawdę i tworzą rodziny. Powinniśmy o nich pamiętać nie tylko, kiedy w historii dzieje się coś złego, ale też w innych momentach. KAŻDY naród w swojej historii znajdzie jakąś ciemną stronę - gdybyśmy mieli się mścić za każde zdarzenie historii, to na świecie musiałaby panować permanentna wojna.
TEN komentarz to smutna ale prawda. Tak ci ludzie żyją i tworzą rodziny. Zanim Ukraińcy wymordowali w bestialski sposób Polaków na Wołyniu, Małopolsce wschodniej takich rodzin było o wiele więcej i co ? Zostały albo wymordowane w całości albo ukraiński małżonek zamordował polską żonę czy Ukrainka polskiego męża i własne dzieci. To już przerabialiśmy. Ludzie się przecież nie zmieniają jak powiedziała o ironio jedna z bohaterek tego reportażyku. Właśnie...otóż to... ludzie się nie zmieniają. Polacy nie mordowali nikogo w historii narodu z takim bestialstwem więc nie sugeruj, że "każdy naród jest taki sam" bo każdy ma coś na sumieniu. Chyba jednak nie masz pojęcia jakie piekło Ukraińcy zgotowali Polakom, bo takiego lania wody byś tu nie uprawiała. Ukraińcy co innego mówią co innego myślą i robią. Z jednej strony mówią o miłości i pojednaniu, z drugiej wysuwają pretensje terytorialne (najzupełniej zresztą bezzasadne), stawiają pomniki mordercom, a na wypomnienie tego co zrobili ich ojcowie i dziadkowie reagują chamską agresją i bezczelnymi kłamstwami. Staruszkowie, kórzy przeżyli "ukraińską miłość i przyjaźń" powtarzali jedno - "pamiętaj, nigdy ale to przenigdy nie wierz Ukraińcowi". Ja z tymi staruszkami rozmawiałem osobiście i do końca życia będę pamiętał ich twarze i wzrok kiedy te słowa wypowiadali. Takie rzeczy się zapamiętuje do śmierci. Wierzę tym staruszkom, a nie taniej propagandzie nastawionej na rozmydlanie efektu szoku który wystąpi po obejrzeniu filmu "Wołyń". Mimo iż żaden film nie jest w stanie oddać tego co się tam wydarzyło. Ty bądź nadal naiwna, jeżeli tak łatwiej ci żyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...