Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sondaż: PO wygrywa w wyborach samorządowych w Lublinie

Utworzony przez Tips, 15 listopada 2010 r. o 14:22
Mam nadzieję, że sondaż będzie miał potwierdzenie w rzeczywistości, PIS już dawno powinno być zdelegalizowane, a na gębę Pana Jarosława Kaczyńskiego już nie mogę się patrzeć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem PIS ale na synów żydowskich z PO też już patrzeć nie mogę. Sepleniąca guma do żucia (płemieł) i jego poplecznicy z budującym zgodę narodową Niesiołowskim na czele to banda nic nierobiących dla tego kraju obiboków, którzy teraz swoimi kolesiami chcą obsadzić samorządy. Co Platforma Oszustów zrobiła dla tego kraju oprócz wpędzania nas w coraz większą biedę? Nic! Nieliczni się bogacą (pewnie tylko ci z żydowskim rodowodem) a reszta coraz bardziej biednieje! Oto cała prawda o PełO. Najpierw zniszczyła nas żydokomuna a teraz dobija żydodemokratyczna władza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO chce wygrać wybory ale jakim kosztem ? skoro już wiadomo że stosowne ustawy w sprawie emerytów ze stopniem umiarkowanym wprowadza w życie od nowego roku większość emerytów ma 800złotych emerytury a dorabiają tylko drugie tyle na pokrycie leków brak pracy to zwykła eutanazja BANDA 36mln złotych wyda na kampanię LUDZIE OPAMIETAJCIE się będzie jeszcze gorzej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli PO w Lublinie wybierze takich pajaców jak Palikota, to żal mi mieszkańców tak ładnego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIS zostanie ocenione przy wyborach i wszystkie dyskusje się skończą..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AJ WAJ GAZETA TO CI MA DOPIERO BADACZY ,WSZAK NAJMĘDRSZY SĄ NA ŚWIECIEM AJ ONE POLICZO TO WSZYSTKO BEDZIE GIT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głosujmy na Lecha Sprawkę kandydata prawdziwych Polaków i Jarosława Kaczyńskiego, tylko PIS!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Edward napisał:
Głosujmy na Lecha Sprawkę kandydata prawdziwych Polaków i Jarosława Kaczyńskiego, tylko PIS!!
Tylko PiS,PiS,PiS! Głosujmy na PiS, Cała Lubelszczyzna za PiSem. Jesteśmy najmądrzejszą częścią Polski, co widać doskonale po naszych osiągnięciach i poparciem dla tej jedynej dla nas partii. Niech żyje Jarosław Kłamczyński!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płatforma, pod rządami Wasyla, "rządziła" całą kadencję i co... . Teraz p. Żuk czaruje, iż będą miejsca pracy, tylko dla kogo ? Wszyscy, tylko nie PO. Wszyscy w Polsce kopią piłkę, ale Polaków kiwa Tusek i jego ekipa, nieprawdaż...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż po niedzielnej konferencji Sierakowskiej kiedy to Żukowi delikatnie powiedziano, że mija się z prawdą ( tłumaczył się skrótem myślowym) GW nie miała wyjścia musiała ratować swojego już namaszczonego prezydenta jakimś sondażem na "reprezentatywnej" grupie 500 respondentów. Przypominam iż to sonda telefoniczna (jak sms, lun kupony) Wasilewski = Żuk = Palikot do tej trojki doliczcie bezpartyjnego członka PO Pana Wojciechowskiego, który odziedziczy mandat poselski 6 grudnia po Panu Palikocie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie dwóch sie bije tam PSL korzysta... Andrzej Bieńko na prezydenta, Mariusz Jęczała do Rady Miasta. 3mam kciuki. A jak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O JANKU SOKOLE ULUBINYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE PSL DO RADY MIASTA Pani Genowefa Tokarska Wojewoda Lubelski L i s t o t w a r t y Szanowna Pani Wojewodo, Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu. Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem. Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób i rzeczy. Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie. Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ). Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę. Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe i wynosiły 3,4 mln złotych. Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego. Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół. Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą. Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy. Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informowana w formie pisemnej. Zachowanie mojego zastępcy wskazywało, iż najwyraźniej chciał z WITD w Lublinie zrobić swój prywatny „ folwark”. O zagadnieniach merytorycznych jak i pracy w tego typu placówce nie miał żadnego poj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PODLEGŁA NIEPODLEGŁOŚĆ: felieton Jana Pietrzaka – warto obejrzeć ----- http://www.youtube.com/user/egida1#p/a/u/0/5qmWdLAOLRo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tips napisał:
Mam nadzieję, że sondaż będzie miał potwierdzenie w rzeczywistości, PIS już dawno powinno być zdelegalizowane, a na gębę Pana Jarosława Kaczyńskiego już nie mogę się patrzeć.
widzisz kolego/ koleżanko j kaczynski nie rządzi w Lublinie tylko prezydent z PO - najgorszy od 89 roku większośc ,,stołków zagarneła też PO KOLEJNE CZTERY LATA STRACONE!!!!!!!! ale samopoczucie elektoratu PO SZAMPAŃSKIE cóż demokracje szkoda tylko że z całkowitym brakiem odpowiedzialności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te wszystkie sondaże są do "luftu"na pewno prowadzi pani Izabela Sierakowska , tylko wszyscy z PO,PiS SLD,PSL boją się Jej jak ognia, bo Sierakowska mówi prawdę i ludzie Lubliniacy powinni na nią głosować.Jej nie chodzi o stołek i nie obiecuje,a pieniądze ma i nie idzie się dorabiać.ja będę głosował na p.Izę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emeryt napisał:
Te wszystkie sondaże są do "luftu"na pewno prowadzi pani Izabela Sierakowska , tylko wszyscy z PO,PiS SLD,PSL boją się Jej jak ognia, bo Sierakowska mówi prawdę i ludzie Lubliniacy powinni na nią głosować.Jej nie chodzi o stołek i nie obiecuje,a pieniądze ma i nie idzie się dorabiać.ja będę głosował na p.Izę.
emeryt to już nie komuna,żyjesz przeszłością a Pani SIERAKOWSKA W jakiej partii byla za komuny?,a skąd wiesz że ma pieniądze jak do emerytury pracowała jako nauczycielka j, rosyjskiego p,S,SWOJE pięć minut już miała jak jej towarzysze koledzy przez dziesiątki lat rzadzili i wiadomo jak bylo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak sobie dłużej w korkach postoicie, ceny wydrenują Wam portfele a paru złodziejaszków obrobi chałupy i ujdzie im to bezkarnie to się Wam odechce rządów PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie przez takie oszołomstwo PiS traci. Co niektórzy to wszędzie kuźwa Żydów widzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Wasilewski = Pan Żuk = Palikot. Dodajcie sobie Wojciechowskiego biorącego mandat po Panu Palikocie. A tu ku pamięci co odchodzący prezydent naobiecywał i co do tego jeszcze dopisał Pan Żuk Lublin miasto z perspektywami W Lublinie nie ma pracy. Ceny podstawowych produktów zbliżone są | do warszawskich, a płace dużo niższe. Młodzi ludzie uciekają z naszego miasta. Trzeba to zmienić! Moim priorytetem jako Prezydenta Lublina będzie tworzenie miejsc pracy. W tym celu: •nawiąże współpracę z renomowanymi agencjami zajmującymi sic | poszukiwaniem inwestorów, • wyznaczę tereny pod inwestycje i doprowadzę do ich uzbrojenia, - przyłącze Lublin do specjalnej strefy ekonomicznej z preferencyjnymi warunkami dla inwestorów, Lublin miasto nauki i nowoczesnej Potencjał naukowo - badawczy Lublina może i powinien być lepiej wykorzystywany. Nasze miasto powinno stać sic centrum nowoczesnych technologii. W tym celu będę dążył ścisłej współpracy władz miejskich jaj środowiskiem akademickim. Akademickość Lublina to tez ważny element promocji miasta. Infrastruktura komunikacyjna LublinaNowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny. W tym celu należy szybko dokończyć budowę małej obwodnicy. Trzeba utworzyć zespól bezpłatnych parkingów w dolinie Czechówki i okolicach Rusałki. Jako Prezydent chce zbudować trasę Poniatowskiego - Zana (tunel i wiadukt) oraz przedłużyć ulice Muzyczną do ulicy Krochmalnej. W rejonie ulicy Dworcowej zbuduje węzeł komunikacyjny, gdzie powinien znaleźć się nowoczesny dworzec autobusowy. Zrobię wszystko, żeby Lublin uzyskał szybkie połączenie kolejowe / Warszawą oraz lotnisko w Świdniku. Zalew Zemborzycki i Nowoczesny Stadion dla Lublina Przekształcę Zalew Zemborzycki i jego otoczenie w Miejskie Centrum Rekreacji. Wody Zalewu będą oczyszczone. Doprowadzę do budowy i tym terenie zespołu basenów oraz oquaparku. W sąsiedztwie Zalewu znajda się trasy biegowe, ściany do wspinaczki oraz ścieżki rowerowe. Będzie to jeden z elementów zintegrowanego systemu lubelskich dróg rowerowych. Lublin zasługuje na centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Wzorem innych miast powinien zostać zbudowany nowoczesny stadion. Uroda miasta, kultura i architektura O urodzie miasta decydują założenia urbanistyczne, architektura, zabytkowe budowle i ukształtowanie terenu, Uroda miasta to również środowisko artystyczne, koncerty, wystawy i festiwale. Te elementy maja ogromną wartość promocyjną i mogą być magnesem przyciągającym naszych gości. Prestiż miasta zależy od jego urody, więc mecenat nad szeroko rozumianą kulturą będzie dla mnie jednym z najważniejszych zadań, Stare Miasto będzie wizytówką Lublina, - Przeprowadzę renowację Teatru Starego, który stanie się lubelskim centrum artystycznym oraz miejscemspotkań środowisk twórczych. • Wzmocnię międzynarodową rangę lubelskich festiwali teatralnych, - „Zakotwiczę" na stałe w Lublinie ogólnopolski festiwal muzyczny lub filmowy, który wśród telewidzów będzie ściśle liojarzony z naszym miastem. • Będę wspierał wszelkie inicjatywy społeczne, które wzbogacają życie kulturalne lubelskich dzielnic i osiedli. Lublin - Metropolia Planuję ścisłą współpracę z samorządami sąsiednich gmin a zwłaszcza miasta Świdnik, dążąc do realizacji wspólnych projektów Inwestycyjnych, Przekształcenie Lublina w metropolię to nie tylko spełnienie słusznych aspiracji jego mieszkańców, ale również zwiększenie możliwości pozyskiwania środków na rozwój naszego miasta. Miasto sprawnie zarządzane Prezydent to przede wszystkim dobry gospodarz i sprawny menadżer, który ma wizję rozwoju miasta. Nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Lublin miasto znane w świecie Realizowane do tej pory działania promocyjne nie stanowią spójnej całości, a ich natężenie jest zdecydowanie zbyt małe. Aby wypromować Lublin jako miejsce atrakcyjne dla polskich i zagranicznych turystów czy inwestorów, niezbędne jest opracowanie nowoczesnej strategii promocji miasta i jej konsekwentni realizacja. Bezpieczne Miasto Zreorganizuję Straż Miejską tak by przede wszystkim dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina. Rozwinę nowoczesny system monitoringu, który pozwoli skutecznie eliminować wszelkie łamanie prawa. AdamWasilewski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy jedziemy na tym samym wózku... tylko PSL...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...