Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy stać mnie na kredyt hipoteczny?

Utworzony przez kajek, 12 października 2014 r. o 17:09
Ja zarabiam 1,6 zł/mc. Mój mąż 2,2 zł/mc. Ja mam umowę zlecenie, mąż o pracę na czas nieokreślny. Czy stać nas na kredyt hipoteczny w wysokości 200k zł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy macie jeszcze jakieś zobowiązania? Bo po kolejnych rekomendacjach z KNF, coraz trudniej o łatwy kredyt hipoteczny. W sensie, trzeba spełniać szereg warunków. Jeżeli chodzi o zdolność kredytową, to w sieci masz sporo kalkulatorów, poza tym najbardziej wiarygodne dane otrzymasz u konsultanta w banku. Odsyłam również do http://marketmoney.pl/kredyty-mieszkaniowe/ - ranking kredytów hipotecznych, masz tam również formularz kontaktowy przy pomocy którego możesz poprosić o kontakt i w ten sposób uzyskasz informacje o zdolności kredytowej i kosztach kredytu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z moich obliczeń wynika, że powinniscie dośtać kredyt hipoteczny, ale tylko na 30 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy to kwoty brutto czy netto ;) ale ogólnie teraz nawet ludzie z umowami cywilno-prawnymi mogą strać się kredyt hipoteczny jeśli tylko mają stałość dochodów. Też zależy od indywidualnego podejści banków. No i należy pamiętać o LtV czyli tak naprawdę o wkładzie własnym. Bo żeby dzisiaj zacianąć kredyt na 200 tys. zł trzeba wyłożyć 20 tys. zł. W przyszłym roku będzie to 15% czyli dla tego przykładu 30 tys. zł. Tutaj więcej szczegółów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie, wszystko zależy od tego jak się porozmawia z bankiem. dlatego w takiej niepewnej sytuacji najlepiej jest skorzystać z usług firmy zajmującej się taki sprawami jak załatwienie kredytu hipotecznego właśnie. Sam korzystam z IPM Kredyty i mogę polecić. Dzięki nim nie tylko kupiłem mieszkanie, ale i samochód i na mniejsze wydatki też się czasami coś przyda. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że możecie spokojnie spróbować - zwłaszcza, jeśli Ty na umowie zlecenie masz systematyczne wpływy na konto bankowe i możesz to udokumentować. Podobna sytuacja była w naszym przypadku, ale ja miałam umowę o pracę na wyższą kwotę, a mąż umowę zlecenie. Jak braliśmy kredyt to korzystaliśmy z pomocy doradcy finansowego Łukasza Mendochy, który ma firmę w Lublinie i on nam wszystko wyjaśnił, rozwiał wszelkie wątpliwości związane z kredytem, a przede wszystkim pomógł nam załatwić wszelkie formalności i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Tobie też polecam pójść do eksperta - zwłaszcza, że konsultacje są bezpłatne. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...