Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku smiertelnym ...

Utworzony przez Ingenio, 17 kwietnia 2017 o 11:08
  • 11/04/2017 Przedwczesna śmierć ojca to ogromna tragedia dla dzieci. Tak bolesne i trudne przeżycie niesie liczne konsekwencje dla zdrowia i psychiki osieroconego potomstwa. Powstała krzywda zgodnie z literą prawa podlega rekompensacie w postaci świadczeń odszkodowawczych. Żadne środki pieniężne nie zwrócą nam ukochanego ojca, jednak mogą zagwarantować spokojną przyszłość bez strachu o sferę finansową. Kto wypłaci odszkodowanie za śmierć bliskiego? Dzieci, które straciły na skutek tragicznego wypadku ojca na mocy przepisów prawa mają możliwość dochodzenia szerokiego katalogu odszkodowawczego. Podmiotem, który wypłaci dzieciom zmarłego należne świadczenia jest ubezpieczyciel, u którego sprawca wypadku zakupił polisę OC. Kiedy winny zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku lub nie posiadał ważnego ubezpieczenia podmiotem, na którym spoczywa obowiązek wypłaty rekompensat jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. O jakie roszczenia mogą ubiegać się dzieci po stracie ojca? Przepisy Kodeksu cywilnego regulują zasady przyznawania świadczeń odszkodowawczych. Zgodnie z literą prawa dzieci po śmierci ojca mogą dochodzić: [ul] [li]zwrot kosztów pochówku i innych kosztów związanych z wypadkiem (leczenie powypadkowe, koszty organizacji pogrzebu)
  • odszkodowanie z tytułu pogorszonej sytuacji życiowej (rekompensata za obecne i przyszłe straty o charakterze materialnym i niematerialnym)
  • zadośćuczynienie za śmierć ojca (świadczenie jednorazowe rekompensujące krzywdę moralną, ból, cierpienie, problemy psychiczne, utratę więzi emocjonalnej)
  • renta (świadczenie regularne wypłacane zazwyczaj co miesiąc, które ma na celu zrekompensowanie uszczerbku finansowego)
Jak uzyskać należne środki pieniężne po śmierci ojca? W celu uzyskania świadczeń poszkodowany musi wystąpić do właściwego ubezpieczyciela z wnioskiem odszkodowawczym. W przypadku małoletnich dzieci o roszczenia może wystąpić opiekun prawny. W dokumencie należy opisać wszystkie świadczenia, których wypłaty żądamy wraz z konkretnymi kwotami. Wniosek musi zawierać rzetelne uzasadnienia poparte zgromadzoną dokumentacją w sprawie. Niestety dochodzenie wysokich rekompensat po śmierci ojca jest niezwykle trudne. Ubezpieczyciele nagminnie zaniżają świadczenie należne dzieciom zmarłych w wypadkach. Sposobem na wywalczenie godnej rekompensaty jest współpraca z doświadczoną firmą odszkodowawczą. Kancelarie uzyskują zdecydowanie najwyższe zadośćuczynienie i  odszkodowanie za śmierć ojca . Jak pokazuje praktyka dochodzą nawet o 70% wyższe rekompensaty, niż poszkodowani walczący z ubezpieczycielem samodzielnie. Nie warto skazywać się na zaniżone świadczenia powypadkowe. Odpowiednio poprowadzone negocjacje mogą zagwarantować dzieciom spokojną przyszłość bez strachu o środki pieniężne. Kancelaria Adwokacka Ingenio - Andrzej Frontczak tel. 798201032 , e-mail afrontczak@ingenio.pl [/li] [/ul]
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najlepiej to pisać na ten adres a.kita@euco.pl .Mogę polecić agenta z EuCO. Ma naimię Adam. Prowadizł naszą sprawę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Faktycznie EuCO to bardzo dobra firma. U nas się sprawdziła. Jakieś 3 lata temu zgłosiliśmy się do nich o pomoc i wszystko zakończyło się ok.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Moja koleżanka była w podobnej sytuacji i zgłosiła się do Auxilii. Wyjasniono jej całą procedurę- jak długo może potrwać wypłacenie odszkodowania i na jaką sumę może liczyć. Ostatecznie zdecydowała się na skorzystanie z pomocy doradcy Auxilii i dobrze zrobiła- po kilku miesiącach dostała spora sumę pieniężną. Sama nie dalaby rady zając się formalnościami i doprowadzić do pozytywnego zakończenia całej sprawy. Czasem lepiej zdać się na profesjonalistów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak dla mnie to najlepej zgłsić się do euco. Oni mają ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o odzyskiwanie odszkodowań. Są przede wszystkim profesjonalistami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: