Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Zakładnie internetu. O czym należy wiedzieć

Utworzony przez fsd, 3 października 2010 r. o 22:52
WARIO napisał:
Kabel, jak internet to tylko kabel chyba ze macie jakas dobra firme radiowa i mieszkacie przy ich nadajnikow. Z Lublina odradzam wspomniana tutaj nowanet i tego calego karolka (pewnie jakis pracownik) . Dlaczego nie nowanet - koszty dodatkowe, jakosc transferu , czeste usterki , i jakosc transferu raz jeszcze, niby mialem 3 mega, ale nigdy takiej przepustowosci moje lacze nie osiagnelo, a wieczorem to juz byla masakra. Szybciej mojemu wspolokatorowi z Playa pliki pobieralo. Teraz sie przeprowadzilem i mam UPC, drogo ale przynajmniej jest stala predkosc i jak mieszkam 4 miesiace w mieszkaniu to nie bylo nigdy awarii.
Jakiego karolka ? Piszesz jak jakiś mazgaj z piaskownicy ? Pierwszy raz słysze o jakimś karolku z NOWANET a mam od nich sieć już 4 rok. Nikt taki nie pracował. Wiem bo podczas studiowania pracowałem u nich przez 2 lata jako monter sieci. Teraz od roku pracuje z ojcem ale z chłopakami z NOWANET mam kontakt. Chyba Ci się popierdziliły firmy kolego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emilio866 napisał:
Jeśli chodzi o firmę NOWANET to osobiście uważam że trzeba baaardzo uważać z podpisywaniem umowy! De facto nie można podpisać z nimi umowy na 12 miesięcy chociaż jest to jedna z ich ofert! Wydaje się to niemożliwe? Proszę bardzo: podpisujecie umowę na 12 miesięcy (&16 punkt 1) a po tym czasie umowa przechodzi na czas nieokreślony (&16 punkt 3). Obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia więc umowa wypowiedziana ostatniego miesiąca będzie trwała 15 miesięcy. Wydawać się może że wypowiadając umowę po 9 miesiącach umowa zakończy się po 12- nic z tego wówczas płaci się karę 450 zł (&16 punkt 4). Wynika więc z tego że zawierając umowę na 12 miesięcy, co nawet jest napisane tłustym drukiem:) umowa będzie trwała minimum 15 miesięcy (lub 450 zł kary). Niestety wszystko zgodnie z prawem, co zrobić taki kraj. Tak ogólnie internet działa ok, do tego nie mogę mieć zastrzeżeń, ale jestem strasznie zawiedziony takim sposobem spisywania umowy, bo gdyby napisali że taka umowa to minimum 12 + 3 miesiące (i to napisali tłustym drukiem:)) to byłaby jakakolwiek jasność, a tak jestem pewien że dużo ludzi się nabiera na to i potem są w plecy. Reasumując uważajcie bardzo z umową!!! Pozdrawiam [/quote] [quote name='emilio866' timestamp='1348150843' post='676145'] Jeśli chodzi o firmę NOWANET to osobiście uważam że trzeba baaardzo uważać z podpisywaniem umowy! De facto nie można podpisać z nimi umowy na 12 miesięcy chociaż jest to jedna z ich ofert! Wydaje się to niemożliwe? Proszę bardzo: podpisujecie umowę na 12 miesięcy (&16 punkt 1) a po tym czasie umowa przechodzi na czas nieokreślony (&16 punkt 3). Obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia więc umowa wypowiedziana ostatniego miesiąca będzie trwała 15 miesięcy. Wydawać się może że wypowiadając umowę po 9 miesiącach umowa zakończy się po 12- nic z tego wówczas płaci się karę 450 zł (&16 punkt 4). Wynika więc z tego że zawierając umowę na 12 miesięcy, co nawet jest napisane tłustym drukiem:) umowa będzie trwała minimum 15 miesięcy (lub 450 zł kary). Niestety wszystko zgodnie z prawem, co zrobić taki kraj. Tak ogólnie internet działa ok, do tego nie mogę mieć zastrzeżeń, ale jestem strasznie zawiedziony takim sposobem spisywania umowy, bo gdyby napisali że taka umowa to minimum 12 + 3 miesiące (i to napisali tłustym drukiem:)) to byłaby jakakolwiek jasność, a tak jestem pewien że dużo ludzi się nabiera na to i potem są w plecy. Reasumując uważajcie bardzo z umową!!! Pozdrawiam
Ktoś tu już pisał o takich co podpisują umowę na pałę. Żal mi Ciebie. Kiedyś sprzedasz niechcący komuś swoje mieszkanie bo nie przeczytasz punktu 15. Umowy sobie każdy pisze jak mu pasuje. Cyfra zawiera umowy na 14 lub 18 miesięcy .. inni operatorzy mają różne systemy wypowiadania umowy lub jej przedłużania automatem. Ja akurat pracuję w branży GSM i z NOWANET zwiazany nie jestem ale i tak jak czytam takie stęki to śmiać mi się chce. Skoro działa bezproblemowo to poco ci umowa temrinowa ?! Ja to bym się cieszył z bezterminówki i porządnego netu z umową na czas nieokreślony nawet po 15 miesiącach. Znajdz sobie łącze symetryczne za 50 zł ?! Powodzenia życze w dalszym byciu dupą wołową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
smutny marian napisał:
Uciekłem od netii ponad 100zł 4Mbs/0,64Mbps do nowanetu właśnie. Teoretycznie w umowie mam prędkość 10Mbs/10Mbs a praktycznie trochę ponad 10/8 za 50zł. Moim zdaniem warto bo szybko, tanio niski ping ok.15ms po kablu i prawie symetrycznie. Abonenci DSL czy Multimedia mogą tylko pomarzyć o 10/8 za 50zł/m-c.
No tak. mam w multimedi 20mbit za 60pln. i te 20mbit jest. youtube, pliki, leci 2.5MB/s
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dalej powiem mam to 20mbit już od ponad roku, a sugerujesz w lutym 2013 że klienci mm mogą pomarzyć o marnych 10 za 50. ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem stronę novanet.. ceny mają z innej rzeczywistości chyba. łącze 9 mbit za 85zł ?! wolne żarty. obecnie nie dałbym więcej niż 30zł/msc za łącze 10mbit, pomijając że nic poniżej 20mbit bym nawet nie brał, a oni nawet nie oferują takiej prędkości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A dalej powiem mam to 20mbit już od ponad roku, a sugerujesz w lutym 2013 że klienci mm mogą pomarzyć o marnych 10 za 50. ok.
W blokowiskach to jest trochę co innego nawet za 30zł im się opłaci dać te 20/2, w kamienicy nie jest tak "wesoło". Odnośnie prędkości ja mam możliwość nawet 100/100 za 150zł ale 10/10 bez lagów i stałe IP mi wystarcza. A jak działa net z multimendy miałem się okazje przekonać, ping od 30 do NaN częste resetowanie modemu, zmienne IP i "wspaniały" kontakt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko pacan porównuje cenę łącze radiowego z ceną łącza kablowego w blokowisku. Do szkoły kałamaże. Jak wam tpsa albo inne gówno powie za wykonanie przyłącza do domu jednorodzinnego 6 tysięcy to inaczej bedziecie śpiewać. Sprawdzajcie cenniki i nie odpowiadajcie po roku na posty przywołując aktualne ceny bo to jakaś bzdura jest. Ma sie to tak do rzeczywistości jak moja wczorajsza zupa do mojej jutrzejszej flaszki ze szwagrem. Ruszajcie głowami i przestańcie pieprzyć od rzeczy jeśli nie macie za wiele do powiedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem stronę novanet.. ceny mają z innej rzeczywistości chyba. łącze 9 mbit za 85zł ?! wolne żarty. obecnie nie dałbym więcej niż 30zł/msc za łącze 10mbit, pomijając że nic poniżej 20mbit bym nawet nie brał, a oni nawet nie oferują takiej prędkości.
Chyba czas założyć okulary i nauczyć się czytać oferty. Firma ma 2 rodzaje dostępu radiowy i kablowy. A ty piszesz o radiowym że byś tyle nie dał. Człowieku to nie jest oferta dla blokowiska tylko dla domów wolnostojących w których internet szybki i stabilny to zazwyczaj problem. Może zamieszkaj sobie w domu jednorodzinnym i podepnij internet 10 mega za 30 zł. Powodzenia..... Chyba tylko na papierze ;-).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale konkurencje boli że komuś lepiej się wiedzie oj boli.... co za zawistny naród. Ja mam od nich neta od nowanet w Mętowie od 4 lat umow już dawno przeszła na czas nieokreśłony i nikt mnie nie katuje telefonami jak w gsmach. Internet działa bez zarzutów. Łącze nie jest limitowane, Youtub chula jak trezba i torenty też Publiczny adres IP i router i działają prawie non stop 2 kompy A jak coś nie działa bo np "elektrownia wyłączyła prąd" co się często zdarza w dzielnicach podmiejskich to wystarczy zadzwonić i wszystko powiedzą co i jak, ja nigdy nie miałam z tą firmą problemu. A to co tu czytam to jakiś stek bzdur, widzę że konkurencję boli że firma się rozwija. A wiem to bo mój szwagier ostatnio podłączył sobie od nich neta w BATORZU... bo jak się dowiedziałam firma ma 2 biura obsługi, 5 serwisantów i strasznie ostatnio dużo inwestuje w infrastukturę i sprzęt, może jakieś dofinansowanie dostali z UE.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem stronę novanet.. ceny mają z innej rzeczywistości chyba. łącze 9 mbit za 85zł ?! wolne żarty. obecnie nie dałbym więcej niż 30zł/msc za łącze 10mbit, pomijając że nic poniżej 20mbit bym nawet nie brał, a oni nawet nie oferują takiej prędkości.
  Ty pacanie novanet to firma która zajmuje się serwisem komórek i mieści się na ul. Królewskiej w Lublinie, chyba ci się firmy pomyliły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam od nich neta w Dominowie. Jak szukałem dostwcy Internetu po przeprowadzce z Lublina poza miasto,  to faktycznie okazało się że za dużego wyboru nie mam... upc, i inne molochy nie mają poza miastem infrastruktury i swoich usług nie świadczą, a tepsa krzykneła taką kase za przyłącze że mi gacie spadły. Wybór miałem pomiędzy adampolnetem, nowanetem i jeszcze jednym dostawcą. Adampolnet odpadł w przdbiegach bo do sąsiada do zepsutego rutera jechali kilka miesięcy... Wybrałem nowanet i jestem ich klientam już podad rok. Jestem zadowolony ponieważ internet działa tak jak w umowie i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O czym należy pamiętać? No chyba najważniejsze to sprawdzenie czy taka prędkość jaką się chce obsłuży linia, bo TPsa lubi najpierw wysyłać umowy a potem sprawdzać i wychodzą śmieszne rzeczy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To samo UPC obiecują 100 mega a potem okazuje się że to tylko na paierze... bo do węzła to oni mają max 20 mega ale co tam ludzi można okłamywać,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trezba pamiętać o tym żeby czytać umow, i o wszystko czego nie wiemy pytać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popytać o opinie zufabych znajomych, opinie w Internecie to często reklama albo antyreklama "marketing szeptany" robi swoje, niedługo Internet sam będzie jedną wielką reklamą.... są strony których nie da się normalnie przglądać bo bez przerwy jakieś okienka wyskakują
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiego karolka ? Piszesz jak jakiś mazgaj z piaskownicy ? Pierwszy raz słysze o jakimś karolku z NOWANET a mam od nich sieć już 4 rok. Nikt taki nie pracował. Wiem bo podczas studiowania pracowałem u nich przez 2 lata jako monter sieci. Teraz od roku pracuje z ojcem ale z chłopakami z NOWANET mam kontakt. Chyba Ci się popierdziliły firmy kolego.
  Pisze tak bo mu żal d.... sciska pewno jest z konkurencji to takie polaczkowate
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie polecam DOTnetu to jest dopiero PORAŻKA !!!!!!!!!!!! firma zwineła się z dnia na dzien i ludzie zostali bez neta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam internet z PLAYa i  powiem tak;  Jak ktoś ma możliwość podłączenia neta po kablu, to brać i nie pytać  - jeżeli chodzi o samego PLAYa, to tragedia 10 km od Lublina i zero internetu, działa jak krew z nosa, strony się nie ładują i włsciwie to sam nie wiem za co płace. Może kotś mi poleci jakiegoś zaufanego dostawce w okolicach prawiednik ?    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.adampolnet.com  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest taka firma nette ale nie wiem jaki oni mają zasięg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...