Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PROTEST PRZECIWKO WYZYSKOWI POPRZEZ KONCERN PKN ORLEN

Utworzony przez DO WIADOMOŚCI REDAKCJI, 27 stycznia 2012 r. o 13:13
PROTEST PRZECIWKO WYZYSKOWI POPRZEZ KONCERN PKN ORLEN My pracujący na stacjach paliw PKN ORLEN jako sprzedawcy i pracownicy podjazdu uważamy że metody jakie są stosowane przez ORLEN względem nas uwłaczają naszej godności . Ciągły nacisk ze strony koncernu na sprzedaż i obsługę przy jednorazowym ciągłym wzroście cen paliw doprowadza do stosowania mobbingu zaczynając od dyrektorów regionalnych poprzez menadżerów przypisanych do poszczególnych stacji w danym rejonie. Metody jakie są stosowane między innymi , to zastraszanie zwolnieniem z pracy , kary finansowe za nieprzestrzeganie czystości np.:toalet w ciągu dnia gdy pracownik musi poddawać się obsłudze klienta i nie ma czasu ,brudny dystrybutor na wysokości 2m podczas gdy pracownik podjazdu wykonuje inne obowiązki i nie może podjąć się wyczyszczeniu dokładnie dystrybutorów , kara nagany z zagrożeniem zwolnienia dyscyplinarnego za zastosowanie stanowczego sprzeciwu i reakcji ze strony pracownika względem klienta którego słowa naruszają godność drugiego człowieka . MY PRACOWNICY STACJI PALIW ORLEN ŻĄDAMY I : Zmiany formy zatrudnienia z obecnej gdzie podlegamy prowadzącemu stacje paliw , czym ORLEN pozbywa się wprowadzeń jakichkolwiek protestów ze strony załogi danej stacji ,gdyż tylko prowadzący jest pracownikiem PKN ORLEN , a załoga podlega prowadzącemu. II : Możliwości założenia Pracowniczych Związków Zawodowych , gdyż obecne wprowadzenie jakiejkolwiek formy protestu jest równoznaczna z natychmiastowym zwolnieniem z pracy. III : Chociaż jednego ustawowo wolnego dnia od pracy , ponieważ jako nieliczna z wielu branż handlu pracujemy non stop IV : Dodatkowej zapłaty za pracę w dni wolne , (niedziele , święta i inne dni objęte ustawą ) V : Wprowadzenia na podstawie wniosków urlopowych dni wypoczynkowych , należących się każdemu pracownikowi nie poprzez odrobienie sobie wcześniej u współpracowników (kolegów) , a objętych kodeksem pracy . VI : Adekwatnej zapłaty za wykonywaną pracę , gdyż obecne zarobki w większości stacji paliw sięgają progu najniższej krajowej , poniżającej nas wszystkich pracowników stacji paliw . PRACOWNICY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEDNA WIELKA MAFIA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A KIEROWNICY STACJI ZACHOWUJĄ SIĘ JAK W OBOZIE KONCENTRACYJNYM . NIE SZANUJĄ PRACOWNIKÓW. TO ONI NAKRĘCAJĄ TEN WIELKI BIZNES.A TAK W ZASADZIE NIC NIE ROBIĄ!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZRÓBCIE Z TYM COŚ W KOŃCU. Z TYM WIELKIM SYFEM JAKI PANUJE NA STACJACH. BYŁA AFERA Z BIEDRONKĄ I POMOGŁO MOŻE TUTAJ W KOŃCU KTOŚ TEŻ SIĘ ZA TO WEZMIE. !!!!!!!!!! LUDZIE SĄ JUŻ NA SKRAJU WYTRZYMAŁOŚCI!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko tak jest w Orlenie. W mojej firmie też tak jest ma coś być zrobione na jetro i nikogo nie obchodzi czym, jak i kiedy. Rozliczenie godzin to jedna wielka ściema papier przyjmie wszystko, Zapłata w myślach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka że nie da rady nic z tym zrobić, po prostu ludzi jest za dużo i do puki znajdzie się ktoś kto będzie chciał pracować na takich warunkach to one beda istniały i nic się z tym nie zrobi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE PRACUJĄ W TAKICH WARUNKACH ,BO MUSZĄ ..... A NA RYNKU PRACY TEŻ NIE JEST ZA CIEKAWIE! A TAK MIĘDZY NAMI TO WSZYSTKO ZALEŻY OD PROWADZĄCEGO STACJĘ. NIESTETY WIEKSZOŚC Z NICH PROWADZI JUŻ JAWNY MOBBING!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem Waszego narzekania. W naszym kraju z pracą jest bardzo ciężko. Wszystkie firmy koncernowe, a tym bardziej sprzedażowe kładą bardzo duży nacisk na sprzedaż. To nie tylko w PKN ORLEN jest taka sytuacja. Cieszcie się, że macie pracę. Ja na stacji ORLEN pracuję 3 lata. Zarobek, rożnie, zależy od wykonanego planu stacji. W granicach 1500-1700 netto. Umowa o pracę. Żadnych nadgodzin. Pracuję średnio 168 godzin w miesiącu. Urlop tak jak trzeba. Szef bardzo wymagający ale coś za coś. A że trzeba pracować w święta? Trudno. Inne branże też muszą w dni świąteczne pracować. Stacje paliw nie zostały zakwalifikowane do tej samej grupy co hipermarkety, więc nic nie zrobimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIDZISZ ALDONA MOŻE TY MASZ UCZCIWEGO PROWADZĄCEGO. JA PRACUJĘ 5 LAT MOJE ZAROBKI TO 1400  W DOBRYCH POLOTACH 1500. PROWADZĄCY ZAMIAST ZAPEWNIĆ NAM MINIMUM SOCJALNE BIERZE LEWE FAKTURY NA KAWĘ,WODĘ , CUKIER ITP. NIBY NAM TO DAJE. NA ŚWIĘTA ŻADNYCH BONÓW ANI PREZENTÓW.MA NAS W D.....JA DOSKONALE WIEM ILE DOSTAJE KASY NA STACJĘ. CZŁOWIEK CICHO SIEDZI, BO WIADOMO JAKI JEST RYNEK PRACY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w odpowiedzi na żądania: I. Nie chcesz być pracownikiem prowadzącego stację? zmień pracodawcę. II. Związków zawodowych jest więcej niż zakładów pracy - zapisz się do któregoś i płać składki członkowskie. III. Jeden dzień wolny? czy pracujesz 365 / rok czy w czasie równoważnym ? chyba jednak po pracy w święto masz inny dzień wolny. IV. Za co zapłata? jeżeli pracujesz tyle samo dni w roku jak inni z tą różnicą, że Twoje dni pracy przypadają inaczej niż biurokracie. V. Wniosek pisemny w sprawie terminu urlopu składa się na początku roku u pracodawcy, jak nie składasz to masz bałagan. VI. Zapłatę masz zagwarantowaną w umowie, którą otrzymujesz do podpisania, jak podpiszesz to tyle masz. Możesz nie podpisać i poszukać lepiej płatnej pracy. Dodatkowo wyjaśniam, że prowadzący również NIE jest pracownikiem Orlenu.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w odpowiedzi na żądania: I. Nie chcesz być pracownikiem prowadzącego stację? zmień pracodawcę. II. Związków zawodowych jest więcej niż zakładów pracy - zapisz się do któregoś i płać składki członkowskie. III. Jeden dzień wolny? czy pracujesz 365 / rok czy w czasie równoważnym ? chyba jednak po pracy w święto masz inny dzień wolny. IV. Za co zapłata? jeżeli pracujesz tyle samo dni w roku jak inni z tą różnicą, że Twoje dni pracy przypadają inaczej niż biurokracie. V. Wniosek pisemny w sprawie terminu urlopu składa się na początku roku u pracodawcy, jak nie składasz to masz bałagan. VI. Zapłatę masz zagwarantowaną w umowie, którą otrzymujesz do podpisania, jak podpiszesz to tyle masz. Możesz nie podpisać i poszukać lepiej płatnej pracy. Dodatkowo wyjaśniam, że prowadzący również NIE jest pracownikiem Orlenu.
I TO ZAPEWNE ROZPISAŁ SIĘ JEDEN Z PROWADZĄCY. MOŻE I NIE JEST PRACOWNIKIEM ORLENU ALE OD ORLENU DOSTAJE KASĘ DO ROZDYSPONOWANIA. CZYLI SOBIE JAK NAJWIĘCEJ A PRACOWNIKOM OCHŁAP.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny     Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I TO ZAPEWNE ROZPISAŁ SIĘ JEDEN Z PROWADZĄCY. MOŻE I NIE JEST PRACOWNIKIEM ORLENU ALE OD ORLENU DOSTAJE KASĘ DO ROZDYSPONOWANIA. CZYLI SOBIE JAK NAJWIĘCEJ A PRACOWNIKOM OCHŁAP.  
a mnie się wydaje, że to orlenowska podpucha...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze, że tak sie dzieje, bo pracownicy niższego szczebla zawsze są pomijani, na forum gowork.pl/opinie_czytaj,245072 jest nawet organizowany kolejny.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuje na stacji od kilku miesięcy najwyższa wypłata jaka otrzymałem netto to 1650 złotych przy wykonaniu wszystkich targetów na pierwszych i drugich miejscach z załogi.  Kpiną z pracowników stacji  jest fakt iż klient może nam nabluzgać od najgorszych a nikt z tym nic nie zrobi. Zareagujesz ciętą ripostą a kończy się to skargą i w najlepszym wypadku naganą a w gorszym  dyscyplinarnym zwolnieniem. Prowadzący kantuje jak tylko może żeby w jego kieszeni zostało jak najwięcej a pracownikowi daje tyle ile prowadzącemu się uwidzi dzień przed wypłatą. Prosząc o pasek z wypłaty zostałem wyśmiany,prowadzący stwierdził że nie ma takiej możliwości abym go otrzymał mimo tego że w kodeksie pracy jak wół stoi o obowiązku wystawienia takiego paska na prośbę pracownika. !!!!!!!!JAK STWIERDZIŁ KIEROWNIK REGIONALNY PRACOWNICY MAJĄ DOSTAĆ URLOPY PRZED OKRESEM WAKACYJNYM ABY W WAKACJE BYLI NA WYŁĄCZNOŚĆ KLIENTÓW!!!!!! Jest to czysta kpina z praw pracowników!!! Na każdym kroku mobbing i zastraszanie utratą pracy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Kpiną z pracowników stacji  jest fakt iż klient może nam nabluzgać od najgorszych a nikt z tym nic nie zrobi. Zareagujesz ciętą ripostą a kończy się to skargą i w najlepszym wypadku naganą a w gorszym  dyscyplinarnym zwolnieniem. 
I z tym się zgodzę. Gdy widzę przy tankowaniu jak pracownik nalewa paliwo a klient mu ciśnie to mnie krew zalewa. Zero kultury a potem skarżą na takich pracowników gdy ten nic zupełnie nie zrobił prócz dopełnienia swoich obowiązków. W ogóle Ci pracownicy nie są szanowani, a jest to praca jak każda inna. Więc i szacunek się należy. Płace są jakie są nic niestety z tym nie zrobimy. Pracę na stacji ja bym traktował jako przejściową, na chwilę i nadal szukał innej, lepszej pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na stacji orlen  pracuje 2 lata zarabiam miesięcznie 1350zł  netto  wszystko co tu czytałem jest prawdą jest stosowany ciągły mobbing w każdym meilu który przychodzi od menedżera jest nacisk na to że mało sprzedajamy mało wciskamy ludziom np takie świństwa jak energetyki hot dogi i oczywiście jest napisane że jeśli kierownik czegoś nie zrobi to on może zakonczyć z nim umowe ten wpada w panike i gnębi nas. Według menadżera każdemu i to nie są żarty każdemu klientowi muszę zaproponować chociaż  batona bo jak nie to kierownik ma mnie zwolnić.Jest jeszcze tak zwany tajemniczy klient wynajęty przez orlen jest to człowiek robiący raz w miesiącu u nas zakupy jeśli nie zaproponujesz akurat batonika hot doga pepsi i innych bzdur pisze na ciebie raport i wtedy napewno jesteś zwolniony.Wiem że w temacie nic nie da sie zmienić ale chcę chociaż żeby ludzie wiedzieli że orlen nie jest przyjazną firmą dla polaków niech ludzie w to nie wieżą dla nich jest ważna tylko kasa naprawdę jako pierwsi podnoszą ceny paliw są także zmowy cenowe wydzwaniają po innych stacjach ustalając jedną cene na całe miasto każa wciskać energetyki hot dogi tucząc już od najmłodszych lat dzieci im tylko by się przydała nauczka w postaci reportażu puscić to w tv niech ludzie zobaczą jaki to orlen jest przyjazny dla nich i pracowników ogólnie ludzie przestancie wogóle tam tankować to jest jedna wielka sekta udająca polską firme    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zorganizować się pogonić wyzyskiwaczy ,i brać się do roboty !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pracuje 3 lata na orlenie i u nas to samo!!!! Za nadchodziny zero kasy paska do wynagrodzenia brak a wynagrodzenie przy 17 zmianach po 12 h 1300 na rękę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...