Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Osteopatia, terapia manualna, masaz na bole stawow, kregoslupa

Utworzony przez kurs masaz tajski, 14 września 2009 r. o 00:13
artykul z Gazety Lubuskiej sprzed paru dni o osteopatii, pod troche mylacym tytulem "Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów" http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...ROWIE/174306065 Rozumie, dlaczego redaktor dal wlasnie taki tytul - wszyscy wiedza, czym jest masaz i o jego skutecznosci, niewielu natomiast slyszalo o osteopatii i jej zaletach. Rozni sie ona tym od masazu, ze zajmuje sie glownie szkieletem, koscmi i stawami. W polsce bardziej jest popularne okreslenie "terapia manualna" - zajmuja sie nia wykwalifikowani fizjoterapeuci, czasami bardzo doswiadczeni masazysci - po specjalnych, dodatkowych kursach, nie objetych programem uczelnianym czy szkolnym. "Przewlekły ból potrafi bardzo uprzykrzyć życie i dotyka osób w każdym wieku. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty. Osteopatia jest specjalnością zyskującą coraz większą popularność Coraz częściej pacjenci skarżą się na przewlekłe bóle w układzie kostnym, w stawach i mięśniach. Dokuczają im migreny, kłopoty ze snem i koncentracją, a czasem nawet omdlenia. Nierzadko cierpią na spowodowane stresem i siedzącym trybem życia nerwobóle i bolesne, nienaturalne napięcie mięśni, na przykład żuchwy lub barków. - Problemy takie dotykają chorych niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia - podkreśla doktor Klaudiusz Kossowski, koordynator ortopedii i traumatologii w szpitalu specjalistycznym Med Polonia w Poznaniu. Długotrwałe i uciążliwe schorzenia mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty. Bez efektów ubocznych Osteopatia jest specjalnością, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nazywana jest często terapią manualną. Z tego powodu, że leczenie polega przede wszystkim na masażach i nastawianiu stawów, gimnastyce, czasem także na doborze odpowiedniej diety. Diagnostyka jest mało inwazyjna: polega na obserwacji ruchów chorego, dotyku, czasem zdjęciach rentgenowskich lub badaniach USG. Już kilka wizyt u specjalisty pozwala zmniejszyć dolegliwości! Dodatkową zaletą terapii jest brak skutków ubocznych. Ryzyko powikłań po wizycie u dyplomowanego osteopaty praktycznie nie istnieje. - Dlatego metoda ta od lat stosowana jest z powodzeniem w wielu krajach Europy i w USA. Ortopedzi w polskich szpitalach szkolą się coraz częściej w dziedzinie osteopatii, aby skuteczniej pomagać pacjentom z opisanymi dolegliwościami - tłumaczy ekspert. Znów zadowoleni Najważniejsze w osteopatii jest podejście do pacjenta. Chorobę definiuje się jako dysfunkcję całego organizmu, a leczenie jako pomoc w powrocie do harmonijnej współpracy wszystkich organów. Osteopatia zakłada, że budowa i procesy wewnątrz ciała mają na siebie wielki wpływ oraz znacząco determinują odczuwanie zadowolenia z życia. - Udowodniono, że długotrwałe bóle mogą prowadzić do zaburzeń postrzegania rzeczywistości, apatii, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Dlatego bardzo ważne jest przeciwdziałanie ostrym stanom choroby poprzez szybki kontakt z terapeutą, a jeśli dysfunkcja trwa już długo, należy jak najszybciej podjąć leczenie - zaznacza dr Kossowski. Skuteczność osteopatii potwierdza praktyka. Pacjenci mają duże szanse wrócić do normalnego życia. Zachęcam więc wszystkich cierpiących do kontaktu z lekarzem." http://massagethai.info kurs masaz tajski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja osobiscie polecam na bole stawow to co w tym linku jest zawarte http://www.stawy-kregoslup.pl/p/523/strona Jest to preparat, ktory naprawde pomaga. Prosze sie zapoznac z ogloszeniem. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WDc3497D napisał:
Ja osobiscie polecam na bole stawow to co w tym linku jest zawarte http://www.stawy-kregoslup.pl/p/523/strona Jest to preparat, ktory naprawde pomaga. Prosze sie zapoznac z ogloszeniem. Pozdrawiam
nie ma skladu. kot w worku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nie  mogę znowu jakiś specyfik cud?  jak   się  ma poblemy z kręgosłupem   to może   warto    skierować się do specjalisty? przecież  w  kraju  dobrych placówek nie brakuje wystarczy  wpisac  w google  ,  wiem że  w   Wrześni  jest Centrum Medyczne  NEUROMED  ,  na pewno nikogo nie pozostawią   bez pomocy  , pacuje tam lekarz  Orczyk  ale nie tylko , świetnie zna się    a podobnych   schorzeniach   pomógół już    wielu pacjentom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem zachwycona ta metoda, dla mnie rewelacja, nie spodziewałam się takiego efektu, dużo na pewno zawdzięczam podejściu w Fizjoterapia Mazur do pacjenta i całego problemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto spróbować terapii manualnej i osteopatii w Poznaniu centrum-kore.pl/oferta/terapia-manualna-osteopata-swarzedz/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...