Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

warsztat jogi "dno miednicy - budowanie stabilnosci" Krakow kursy szkolenia masaz

Utworzony przez masaz tajski kurs, 5 października 2008 r. o 09:49
Warsztat jogi pt. "Dno miednicy - budowanie stabilności", Kraków Prowadzący: Maciej Wielobób Czas: 19 października 2008, godz. 9.00-17.30 (przerwa 12.00-14.00) Miejsce: Pracownia Jogi Macieja Wieloboba, Kraków Nowa Huta os. Dywizjonu 303 pawilon 1 (Ośr. Kult. "Klub 303") Koszt: 90 zł Miednica to centrum ciała człowieka. Stanowi oparcie dla kręgosłupa i narządów jamy brzusznej. Niestety świadomość tego obszaru jest zazwyczaj niska. Podczas warsztatu wykorzystamy budowę kostną miednicy dla łatwiejszego i bezpieczniejszego wykonania asan, ale będziemy też odkrywać pracę mięśniami dna miednicy. Skoncentrujemy się na zagadnieniach nutacji i kontrnutacji krzyżowo-biodrowej (odpowiemy na pytanie po co wyciągamy pośladki do tyłu i na zewnątrz w siadach), neutralnym ustawieniu miednicy, na mudrach takich jak: mula bandha i aświni mudra (napięcia dna miednicy), będziemy obserwować jak oddech "pracuje" dla dobra pozycji. Zapraszamy! Szczegóły na: http://pracowniajogi.pl lmw@pracowniajogi.pl (0) 600 914 280 Maciej Wielobób (ur. 8 kwietnia 1980) - jogą i poszukiwaniem swojej ścieżki rozwojowej został niejako "zarażony" już w dzieciństwie przez swoich rodziców. W stosunkowo młodym wieku miał okazję poznać wielu wybitnym nauczycieli szerokopojętej jogi i medytacji: H.J. Witteveena, Mahmuda Khana, Hidayata Inayata Khana, Tengę, Gonsara i Dagyapa Rinpoche. Pierwsze kroki stawiał w Sivananda Jodze w wieku 14 lat, potem przez wiele lat ćwiczył wschodnie sztuki walki - głównie judo. Dopiero na studiach (pedagogika specjalna) wrócił do praktyki jogi - tym razem wg metody Iyengara. Zaczynał u Romka Grzeszykowskiego, ale wiele dały mu również warsztaty z Christophem Tissot i Lois Steinberg, a największe wrażenie zrobił na nim Sharat Arora. Codzienna praktyka, asysta, kurs nauczycielski... Początkowo nauczał w krakowskiej Sadhanie, aby w połowie 2007 roku założyć swoją szkołę jogi w Nowej Hucie w Krakowie - Pracownię Jogi Macieja Wieloboba. "Szukam jasnych kryteriów i namacalnej pracy w jodze. Dzięki temu łatwo oceniać czy to, co robię, działa. Tak odbieram podejście wielkiego kodyfikatora jogi klasycznej - Patańdżalego." - mówi. Dużo czyta, poszukuje - teksty klasyczne jogi, dzieła mistrzów, ale też studiuje anatomię, fizjologię i psychologię człowieka. Szczególną uwagą obdarza Jogasutry Patańdżalego, które wg niego dają jasne, pozbawione sentymentalizmu i źle rozumianego ezoteryzmu, wręcz "naukowe" kryteria rozwoju w jodze. Obecnie wykłada filozofię jogi na kursie nauczycielskim, jak również regularnie pisze dla serwisu www PSJI i dla portalu joga-joga.pl. Jest Sekretarzem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Opinie o Maćku: "Maciej Wielobób jest doświadczonym nauczycielem jogi wg metody Iyengara. Posiada niezwykły dar motywowania uczniów do pracy nad ciałem i pokonywania swoich ograniczeń. Jednocześnie zwraca dużą uwagę na dokładne, świadome wykonanie asan. Cechuje go duża delikatność i indywidualne podejście do ucznia, zawsze uwzlędnia jego potrzeby. Na zajęciach prowadzonych przez Maćka panuje atmosfera pracy, ale też radości płynącej ze wspólnie wykonywanej praktyki. Dużym atutem jest przekazywanie przez niego podczas zajęć elementów anatomii człowieka, filozofii jogi oraz efektów działania poszczególnych asan na nasze ciało (...)." Dorota Żuchalska, nauczycielka jogi, właściciel Studia Surya w Wieliczce "(...) Maciek posiada ogromną wiedzę, poczucie humoru i ma świetne podejście do uczestników zajęć(...) Polecam Maćka jako nauczyciela jogi." Anna Jurkiewicz, mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym 2007 i 2008 "(...)Wcześniej chodziłam na zajęcia do innych nauczycieli. Jest bardzo ważna rzecz, która wyróżnia Maćka. Każdego uczestnika zajęć traktuje indywidualnie, widzi jego problemy z ciałem i pomaga się z nimi uporać. Jest bardzo dokładny, ma duży zasób wiedzy (również z anatomii), można w pełni mu zaufać. Jego wiedza, praktyka i stałe poszukiwania powodują, że każda asana nabiera znaczenia, coraz większej głębi. Jest wymagający, ale wiadomo, że tak naprawdę chodzi o wydobycie z uczestników wysiłku, który zaowocuje lepszą świadomością ciała.(...)" Lidia Kućma, lekarz medycyny "Miałem przyjemność chodzić na zajęcia Maćka przez rok i muszę stwierdzić, że poczyniłem znaczny skok w swoim rozwoju. Instrukcje są bardzo szczegółowe i klarowne, więc często odkrywałem pozycje na nowo. Właśnie przy Maćku nauczyłem się polegać na swoich odczuciach, a nie na małpowaniu ruchów nauczyciela. Dopiero wtedy ćwiczenia nabrały sensu. Tempo zajęć jest dość szybkie, ale każdy robi tyle, ile jest w stanie. Nie ma atmosfery chorej rywalizacji, lecz chęć pokonania swoich ograniczeń. Każdy spotyka sie ze wsparciem i zrozumieniem, lecz bez pobłażliwości. Na zajęciach panuje atmosfera skupienia i pracy. Maciek posiada niezykłą umiejętność motywowania swoich uczniów, posiada poczucie humoru i zna mnóstwo anegdot związanych z praktyką jogi. Jest nauczycielem, po ktorym widać, że wie, co robi i co chce osiągnąć.(...)" Jakub Preisner "Moja przygoda z jogą zaczęła się rok temu. Mimo opinii koleżanek, że joga jest dla młodych postanowiłam spróbować mając 54 lata. Z początku zaskoczyło mnie, że grupy są mieszane: damsko - męskie, jak rownież duża rozpiętość wiekowa uczestników. Maciek potrafił jednak tak poprowadzić zajęcia, stopniując trudności, aby każdy niezależnie od płci i wieku nie czuł się gorszy. Każdemu poświęca indywidualnie czas starając się, by wykonywanie poszczególnych asan było coraz dokładniejsze. Zwraca uwagę na problemy zdrowotne uczestników i stara się dostosować ćwiczenie indywidualnie do możliwości każdego uczestnika. Jego ciekawe opowieści skracają trudy wytrzymywania dłużej w poszczególnych pozycjach i poszerzają naszą wiedzę o jodze. Tłumaczy również znaczenie asan dla zdrowia i pracy poszczególnych narządów, czym motywuje nas do lepszego ich wykonywania. Atmosfera zajęć jest bardzo przyjazna, bez rywalizacji. Każdy jest w czymś dobry. Mój mąż (56 lat) widząc jak chętnie chodzę na jogę, że zeszczuplałam i zrobiłam się sprawniejsza również dał się namówić na zajęcia Maćkiem i jest już od pół roku jego wiernym uczniem. Od września dołączył syn. Idziemy na jogę bez obciążeń, że czegoś nie potrafimy. Nie zrobimy dziś, uda nam się to za jakiś czas i wiemy, że Maciek nam w tym pomoże." Małgorzata Utrata " Do zajęć "skłoniły" mnie problemy z kręgosłupem - ból i napięcie, które utrudniało normalne funkcjonowanie. Maciek trafnie zaordynował ćwiczenia i po kilku tygodniach ból zelżał, potem minął i tak jest do dziś, a od tego czasu mineły prawie 2 lata. To co wyróżnia Maćka od innych prowadzą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaklady bukmacherskie w polsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...