poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Gry

Dead Space 2: Co musisz mieć, żeby się przestraszyć? (wideo)

Dodano: 27 grudnia 2010, 16:28
Autor: RAD

Wystarczą słabe nerwy i nawet kilkuletni komputer. Minimalne wymagania gry Dead Space 2 nie są straszne. W przeciwieństwie do samej gry...

Dead Space 2 ukaże się na PC, Xbox 360 i Playstation 3 już 28 stycznia. Nie będzie już takim zaskoczeniem jak poprzedniczka, na którą mało kto czekał, a która dla wielu okazała się jedną z najlepszych gier 2008 roku. Tym razem oczekiwania są znacznie większe, ale też gra zapowiada się bardzo dobrze:Pierwszy Dead Space był klasycznym survival horrorem. Wcielaliśmy się w inżyniera Isaaca Clarka, który udaje się na statek górniczy Ishimura. Coś tam się zepsuło... Na miejscu okazuje się, że cała załoga nie żyje, a zamiast niej po statku ganiają dość przerażające nekromorfy w kilku odmianach.

Fabułę i klimat gry najłatwiej porównać do takich filmów jak Obcy 2 czy Zaginiony horyzont. Do tego doszła niezła grafika z bardzo pomysłowym interfejsem wyświetlanym w postaci hologramów, jeszcze lepsza oprawa dźwiękowa i rewelacyjny system walki z nekromorfami. Właściwie nie było się do czego w Dead Space przyczepić.

Ale przy tworzeniu części drugiej przed twórcami - Visceral Games - stanął już spory problem: siłą napędową Dead Space był strach przed nieznanym. Tym razem wiemy już, czego się spodziewać. Dlatego twórcy musieli poszukać innych atrakcji. Będzie więcej otwartych przestrzeni i więcej akcji. Nie zabraknie ciasnych, mrocznych korytarzy, ale też w Dead Space 2 znajdziemy całkiem sporą stację kosmiczną The Sprawl.

Pojawią się oczywiście nowe rodzaje nekromorfów i multiplayer. Nie zmienią się zaś prawie wcale wymagania sprzętowe. Minimalne są takie:

System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Procesor: 2,8 GHz
RAM: 1 GB (XP), 2 GB (Vista/7)
Karta graficzna: 256 MB RAM obsługująca Shader Model 3.0. Czyli GeForce 6800 lub lepsza, ATI X1600 Pro lub lepsza
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24