Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

14 września 2009 r.
15:49
Edytuj ten wpis

Dragon Age: Początek. Do grania i czytania

Autor: Zdjęcie autora rad
0 6 A A

Dragon Age: Początek Zdrada i miłość. Smoki i rycerze. Czary i wielkie miecze. A do tego hordy straszliwszych stworów nie wiadomo skąd. Wszystko będzie w grze i… w książce, która ukaże się również w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I jedno, i drugie zapowiada się nad wyraz dobrze. Zacznijmy od gry.

Po pierwsze, odpowiedzialne jest za nią studio BioWare, co dla większości graczy jest synonimem doskonałego RPG. Mass Effect, Star Wars: Knights of the Old Republic i saga Baldur's Gate – te tytuły mówią same za siebie.

A Dragon Age już zostało okrzyknięte duchowym spadkobiercą Baldur's Gate.

O czym to jest

Zaczyna się bardzo klasycznie: los ludzkości spoczywa w rękach kilku wybrańców przeznaczenia. A dokładnie w twoich rękach, graczu. Jesteś Szarym Strażnikiem, członkiem starożytnego bractwa od wieków strzegącego ziem Ferelden. Teraz jednak ktoś zdradził, a twoim zadaniem jest odnalezienie zdrajcy. Inaczej Ferelden legnie w gruzach.

W grze nie zabraknie romansu i – bardzo ostatnio modnych – "trudnych wyborów moralnych”. To oznacza, że czasami trzeba będzie poświęcić przyjaciół dla dobra ludzkości.

Świat gry tez ma nas zaskoczyć: wielkością (jak zapowiedziano, będzie dwa razy większy od uniwersum znanego z Mass Effect) i różnorodnością. Dzięki temu Dragon Age: Początek wystarczy na kilkadziesiąt godzin gry. Mówi się nawet o 100, jeżeli chętnie będziemy brać zadania poboczne.
Klasycznie i bogato

Jak na porządnego RPG przystało, własną postać wybierzemy z sześciu dostępnych klas, a zwiedzając świat gry skompletujemy własną drużynę. I my, i członkowie drużyny będą mieli do dyspozycji ponad 100 magicznych zaklęć i umiejętności i mnóstwo żelastwa do wywijania i zakładania.

Nieźle zapowiada się też polska wersja językowa. Na łamach oficjalnego bloga polskiej społeczności fanów gier BioWare – www.bioworld.ea.pl – opublikowano już pierwsze nagrania Alistaira, jednego z głównych bohaterów gry. Wcielił się w niego znany aktor filmowy i dubbingowy, Jacek Kopczyński.

Nie tylko na monitorze

Dragon Age: Początek to nie tylko gra komputerowa. Gra będzie również bazą dla klasycznej, papierowej gry role-playing. System RPG tworzy zespół, na czele którego stoi Chris Pramas; jeden z autorów bestsellerowego Warhammer Fantasy Roleplay. Gra powinna być dostępna jeszcze we wrześniu.

A w październiku, na 2 tygodnie przed premierą gry, pojawi się polskie wydanie powieści Dragon Age: Utracony Tron. To książkowy prequel stworzony przez Davida Gaidera, głównego scenarzystę gry Dragon Age: Początek i współtwórcę gier: Baldurs Gate 2: Cienie Amn.

Książka traktuje o losach niejakiego Marica, przywódcy armii rebeliantów, próbującego wyswobodzić naród z rąk obcego tyrana.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TOBI 83 / 22 września 2009 o 01:41
A ja liczę, ze dostane lepszą pracę A tego Dragon Age to nawet chętnie sprubuję. Byle tylko gra była bardziej "dorosła" niż większośc ostatnich produkcji, gdzie wszystko wygląda jak opakowanie po cukierku. Np. za klimat i mrocznośc "maski zdrajcy" to bym się nie pogniewał.
Avatar
che che / 15 września 2009 o 01:16
A ja czekam na MODERN WARFARE 2 !!!!!!!!!!!!!! Licze, ze bedzie fajniejsze
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 22:31
Coś mi ucieło... To ja chyba na Risen jednak poczekam. licze, ze bedzie mroczniejsze
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 22:29
divinity 2?
[topic="0"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090807/GRY/599087660[/topic]
Avatar
Saucehead Tharpe / 14 września 2009 o 21:50
A wiecie, że za wydanie tej książki zabrała się lubelska Fabryka Słów? A co do gry to chyba wolę Divinity 2: Ego Draconis - jakoś mnie bardziej w tamtą stronę ciągnie. Pozdrawiam!
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 20:12
no rzeczywiscie, fajnie sie zapowiada. Ale teraz co druga gra sie fajnie zapowiada, czlowiek kupuje bo sie naogladał i naczytał reklam, a potem sie okazuje ze to gra dla dzieci. Ja tak miałem przy Mass Effect. I jak Dragon Age tez takie będzie, to podziękował
Avatar
TOBI 83 / 22 września 2009 o 01:41
A ja liczę, ze dostane lepszą pracę A tego Dragon Age to nawet chętnie sprubuję. Byle tylko gra była bardziej "dorosła" niż większośc ostatnich produkcji, gdzie wszystko wygląda jak opakowanie po cukierku. Np. za klimat i mrocznośc "maski zdrajcy" to bym się nie pogniewał.
Avatar
che che / 15 września 2009 o 01:16
A ja czekam na MODERN WARFARE 2 !!!!!!!!!!!!!! Licze, ze bedzie fajniejsze
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 22:31
Coś mi ucieło... To ja chyba na Risen jednak poczekam. licze, ze bedzie mroczniejsze
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 22:29
divinity 2?
[topic="0"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090807/GRY/599087660[/topic]
Avatar
Saucehead Tharpe / 14 września 2009 o 21:50
A wiecie, że za wydanie tej książki zabrała się lubelska Fabryka Słów? A co do gry to chyba wolę Divinity 2: Ego Draconis - jakoś mnie bardziej w tamtą stronę ciągnie. Pozdrawiam!
Avatar
bezimienny / 14 września 2009 o 20:12
no rzeczywiscie, fajnie sie zapowiada. Ale teraz co druga gra sie fajnie zapowiada, czlowiek kupuje bo sie naogladał i naczytał reklam, a potem sie okazuje ze to gra dla dzieci. Ja tak miałem przy Mass Effect. I jak Dragon Age tez takie będzie, to podziękował
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 2 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 2 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 0 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 20 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 79 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 8 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!