piątek, 12 lutego 2016 r.

Gry

FIFA 11: Jak fachowo zrobić cieszynkę na boisku (wideo)

Dodano: 29 lipca 2010, 12:41

Nowe zagrania, błyskotliwe dryblingi i fantastyczne podania - tego mamy oczekiwać po grze FIFA 11. Jej twórcy obiecują zresztą znacznie więcej atrakcji.

Kiedy pięć lat temu polski oddział Electronic Arts organizował pokaz gry FIFA 05, przyszło 6 dziennikarzy, a wszystko działo się w małym, biurowym pokoju. Lipcowy pokaz FIFA 11 zorganizowano na stadionie Legii Warszawa. Na murawie ćwiczyli zawodnicy, na telebimach wyświetlało się logo gry, a obok pracowali jeszcze robotnicy kończąc przebudowę trybun.

Dziennikarzy tym razem było kilkuset. Byli też David Rutter i Ian Jarvis, producenci gry. I stanowiska z grą na PC i konsole, gdzie sprawdzaliśmy, czy to, co obiecują twórcy ma jakikolwiek związek z tym, co widzimy na monitorze. Ma. I to całkiem dużo…

PERSONALISTY+

Obaj właśnie o tym mówili najwięcej. W sumie słusznie, bo ta opcja odpowiada za zachowania piłkarzy na boisku. Efekt ma być zaś taki, że nasze wirtualne mecze niewiele będą się różnić od tego, co można obejrzeć w telewizji.

– To ewolucja pozwalająca na dokładne odzwierciedlenie unikatowego stylu każdego z zawodników, dzięki czemu posiadają oni indywidualną osobowość w grze FIFA 11 – tłumaczy producent gry, Kaz Makita. Jak to działa? Najpopularniejsi piłkarze będą mieli w grze swój styl.

Po raz pierwszy w historii serii doczekaliśmy się też kilku modeli zawodników. Dotąd wszyscy byli tego samego wzrostu i budowy ciała. Tym są trzy modele, a każdy wirtualny piłkarz jest "zbudowany” z zestawu 36 cech głównych i 57 dodatkowych, od których zależy jego styl gry.

Stąd Rooneyem łatwiej będzie uciec obrońcy i walnąć na bramkę w pełnym biegu, a Xavim z Barcelony wykonać nietuzinkowe podanie. – Część piłkarzy będzie miała własną mimikę – podkreślał David Rutter. – Indywidualne będą też "cieszynki” po zdobyciu gola.

Te zresztą będzie można tworzyć samemu i dodawać do gry (podobnie jak stadionowe przyśpiewki: wystarczy nagrać i zaznaczyć moment, w którym ma być wykonana). Fajna rzecz.

SZTUCZKI TECHNICZE

Kolejna nowość to Pro Passing. Gra łączy umiejętności i klasę sterowanego zawodnika z naszymi umiejętnościami. Im mamy je większe, tym łatwiej ogramy obrońcę, tym lepsze wyjdzie nam podanie, tym celniej strzelimy.

Do tego dochodzą nowe zagrania i gra ciałem. Piłkę będziemy mogli przyjąć głową, na klatkę… jak w prawdziwym meczu. A o to przecież chodzi, prawda?

KIEDY GRAMY

Na dziś gra jest ukończona w 80 proc. Lista bugów (błędów w grze) jest jeszcze dość długa, ale to akurat przy tak złożonej produkcji jest normalne. Ich wyeliminowaniu służą wciąż trwające testy i prace nad należytym doszlifowaniem poszczególnych elementów gry.

Oficjalna premiera FIFA 11 została zapowiedziana na 28 września (USA), a kilka dni później w Europie.

A tu jeszcze filmik, w którym możemy sobie obejrzeć wspomniane "cieszynki”:


Czytaj więcej o:
PITER^
termithe and
PITER^
3 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

PITER^
PITER^ (28 marca 2011 o godzinie 20:15)
tak, masz podaną kombinację klawiszy
termithe and
termithe and (28 marca 2011 o godzinie 19:56)
Fajne. A te inne filmiki co masz na youtubie, to tez wszystko na klawie?
PITER^
PITER^ (28 marca 2011 o godzinie 18:43)
Poradnik robienia cieszynek http://www.youtube.com/watch?v=rUpcIOhHv74 http://piter19920805.wrzuta.pl/film/1URmjyvDS4d/poradnik_cieszynek_fifa11_na_klawiaturze
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

13-14 lutego
komentarze (1)1
polubienia (0)0
11-02-2016

13-14 lutego

Alarm 24

CENEO