Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

23 września 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat. Bardzo, ale to bardzo zła wiadomość

Autor: Zdjęcie autora rad
0 8 A A

Polska premiera gry dopiero w pierwszym kwartale 2010 roku. A Rosjanie będą w nowej zonie już od 2 października...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taką informację podął wydawca gry, Bit Composer. Jest o to tyle dziwne, że twórcy gry, czyli ukraińskie studio GSC Game Word dawno już grę skończyło, wysłało do tłoczni i S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat już 2 października pojawi się na rynku rosyjskim. Owszem, podobnie sprawa wyglądała z poprzednimi stalkerami (Cień Czarnobyla i Czyste Niebo), które na rynku rosyjskim pojawiały się nieco wcześniej.

Nieco, czyli góra 2-3 tygodnie. Tymczasem teraz różnica to kilka miesięcy. A tak długi czas oczekiwania na kontynuację najlepszej gry, w jaką kiedykolwiek grałem, to bardzo zła wiadomość. Podejrzewam, że nie tylko dla mnie, bo poprzednie części S.T.A.L.K.E.R.-a sprzedały się na całym świecie w grubo ponad 2 milionach egzemplarzy.


Czekając na snorka

Jest jednak i dobra strona tej złej wiadomości. Przy wszystkich swoich zaletach (klimat, grywalność, pomysły na prowadzenie rozgrywki, itd.) S.T.A.L.E.K.R. miał jedną wadę: bez kilku patchy trudno było delektować się grą (bo się zawieszała, wywalała do pulpitu, albo nie dawała skończyć).

Stąd fakt, że kilkaset tysięcy rosyjskich graczy przejdzie grę i da znać, co szwankuje, to dobra wiadomość, bo wersja którą dostaniemy w przyszłym roku będzie połatana. Inna sprawa, że gra wciąż nie ma wydawcy w Polsce.


Przy okazji podano też wymagania sprzętowe Call of Pripyat. Są identyczne, jak w przypadku S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo.

Minimalne:
Windows XP, procesor 2.0 GHz Intel Pentium 4 lub AMD Athlon 2200+, karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 5700 lub Radeon 9600).

Zalecane:
Windows Vista, procesor Intel Core 2 Duo E7400 lub AMD 64 X2 5600+, 2 GB RAM, karta graficzna 512 MB RAM (GeForce 9800 GTX lub Radeon HD4850).

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szasza Zmywak / 19 października 2009 o 00:22
qorwa! Na torentach gra jest, spolszczenie jest, a jeszcze ci, ktorzzy grali puisza, że te to najlepszy Stalker!
Avatar
delete / 29 września 2009 o 01:00
ja nie ściągam. Będę czekał na polską premierę z nadzieją, że znów będzie ten sam lektor co w poprzednich częściach. To był świetny i bardzo klimatyczny pomysł. Jak go czasami usłyszę w telewizji, to mam wrażenie, że zaraz usłyszę wezwanie do bazy Wolności.
Avatar
dylu dylu / 28 września 2009 o 23:33
Kur... Na torrentach jest juz nowy Stalker. i mam dylemat: nie sciagac i czekac nie wiadomo ile na polska premiere? A i tak sporo ludzi sciagnie pirata i zaraz wszyscy beda wiedziec, co w stalkerze jest. Zadnej neispodzianki nie bedzie.

Sciagac tez zle, bo tylko po rusku jest a ja umiem tylko daswidania powiedziec. to pewnie nie wystarczy do grania
Avatar
cris / 27 września 2009 o 23:59
JESTEM ZAŁAMANY
Avatar
delete / 26 września 2009 o 15:28
Z tego wszystkiego znów zainstalowałem Czyste Niebo. Z początku nie byłem do niego przekonany. Ale teraz, po paru łatkach i nowym sprzęcie to zupełnie inna gra.
Klimat zabija, grafa niewiele gorsza i te "socrealistyczne" lokacje.
W sumie wojna frakcji dalej nie działa jak należy, ale samo chodzenie po zonie i sprawdzanie, czy gdzieś jeszcze nie ma jakiegoś zakamarka, którego nie widzieliśmy sprawia frajdę.
Jeżeli CoP będzie chociaz tak dobry, to biore w ciemno.
Avatar
Bla Bla / 24 września 2009 o 23:03
Mnie to nie dziwi nawet. Już tyle razy dostawaliśmy gry parę tygodni - a nawet miesięcy - po światowej premierze. Jesteśmy za małym rynkiem, żeby się nami przejmowali. Ale wolę już trochę poczekać na porządną polską edycję z jakimiś fajnymi dodatkami niż wcześniej dostać byle co. Ostatnio parę gier wydano u nas wręcz żenująco: pudełko, płytka i 4 stronniczki nieczytelnej, burej instrukcji.

A już tym bardziej stalker zasługuje na dobre wydanie. Poprzednie części bardzo mi się podobały, a i Zew Prypeci zapowiada się nienajgorzej. Nowe lokacje i parę smaczków... trzeba czekać
Mnie to nie dziwi nawet. Już tyle razy dostawaliśmy gry parę tygodni - a nawet miesięcy - po światowej premierze. Jesteśmy za małym rynkiem, żeby się nami przejmowali. Ale wolę już trochę poczekać na porządną polską edycję z jakimiś fajnymi dodatkami niż wcześniej dostać byle co. Ostatnio parę gier wydano u nas wręcz żenująco: pudełko, płytka i 4 stronniczki nieczytelnej, burej instrukcji.

A już tym bardziej stalker zasługuje na dobre wydanie. Poprzednie części bardzo mi się podobały, a i Zew Prypeci zapowiada się nienajgorzej. ... rozwiń
Avatar
wsciekly / 24 września 2009 o 21:49
Nie wiadomo kiedy bedzie gra, nie wiadomo kto ja wyda, nie wiadomo jaka bedzie wersja jezykowa. A myslalem ze najpozniej w listopadzie rusze w vintarem do nowej zony. Czy u nas zawsze wszystko musi byc pozniej i gorzej?
Avatar
Gość / 24 września 2009 o 05:17
rzeczywiscie, zla wiadomosc
Avatar
Szasza Zmywak / 19 października 2009 o 00:22
qorwa! Na torentach gra jest, spolszczenie jest, a jeszcze ci, ktorzzy grali puisza, że te to najlepszy Stalker!
Avatar
delete / 29 września 2009 o 01:00
ja nie ściągam. Będę czekał na polską premierę z nadzieją, że znów będzie ten sam lektor co w poprzednich częściach. To był świetny i bardzo klimatyczny pomysł. Jak go czasami usłyszę w telewizji, to mam wrażenie, że zaraz usłyszę wezwanie do bazy Wolności.
Avatar
dylu dylu / 28 września 2009 o 23:33
Kur... Na torrentach jest juz nowy Stalker. i mam dylemat: nie sciagac i czekac nie wiadomo ile na polska premiere? A i tak sporo ludzi sciagnie pirata i zaraz wszyscy beda wiedziec, co w stalkerze jest. Zadnej neispodzianki nie bedzie.

Sciagac tez zle, bo tylko po rusku jest a ja umiem tylko daswidania powiedziec. to pewnie nie wystarczy do grania
Avatar
cris / 27 września 2009 o 23:59
JESTEM ZAŁAMANY
Avatar
delete / 26 września 2009 o 15:28
Z tego wszystkiego znów zainstalowałem Czyste Niebo. Z początku nie byłem do niego przekonany. Ale teraz, po paru łatkach i nowym sprzęcie to zupełnie inna gra.
Klimat zabija, grafa niewiele gorsza i te "socrealistyczne" lokacje.
W sumie wojna frakcji dalej nie działa jak należy, ale samo chodzenie po zonie i sprawdzanie, czy gdzieś jeszcze nie ma jakiegoś zakamarka, którego nie widzieliśmy sprawia frajdę.
Jeżeli CoP będzie chociaz tak dobry, to biore w ciemno.
Avatar
Bla Bla / 24 września 2009 o 23:03
Mnie to nie dziwi nawet. Już tyle razy dostawaliśmy gry parę tygodni - a nawet miesięcy - po światowej premierze. Jesteśmy za małym rynkiem, żeby się nami przejmowali. Ale wolę już trochę poczekać na porządną polską edycję z jakimiś fajnymi dodatkami niż wcześniej dostać byle co. Ostatnio parę gier wydano u nas wręcz żenująco: pudełko, płytka i 4 stronniczki nieczytelnej, burej instrukcji.

A już tym bardziej stalker zasługuje na dobre wydanie. Poprzednie części bardzo mi się podobały, a i Zew Prypeci zapowiada się nienajgorzej. Nowe lokacje i parę smaczków... trzeba czekać
Mnie to nie dziwi nawet. Już tyle razy dostawaliśmy gry parę tygodni - a nawet miesięcy - po światowej premierze. Jesteśmy za małym rynkiem, żeby się nami przejmowali. Ale wolę już trochę poczekać na porządną polską edycję z jakimiś fajnymi dodatkami niż wcześniej dostać byle co. Ostatnio parę gier wydano u nas wręcz żenująco: pudełko, płytka i 4 stronniczki nieczytelnej, burej instrukcji.

A już tym bardziej stalker zasługuje na dobre wydanie. Poprzednie części bardzo mi się podobały, a i Zew Prypeci zapowiada się nienajgorzej. ... rozwiń
Avatar
wsciekly / 24 września 2009 o 21:49
Nie wiadomo kiedy bedzie gra, nie wiadomo kto ja wyda, nie wiadomo jaka bedzie wersja jezykowa. A myslalem ze najpozniej w listopadzie rusze w vintarem do nowej zony. Czy u nas zawsze wszystko musi byc pozniej i gorzej?
Avatar
Gość / 24 września 2009 o 05:17
rzeczywiscie, zla wiadomosc
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!