poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Gry

Uprising44: Jak powstaje gra o Powstaniu Warszawskim (wideo)

Dodano: 14 grudnia 2011, 17:55
Autor: RAD

Uprising44: Głównymi bohaterami gry będą Cichociemni
Uprising44: Głównymi bohaterami gry będą Cichociemni

Uprising44 to polska gra opowiadająca o Powstaniu Warszawskim. Pierwsze informacje o tej produkcji pojawiły się niedawno; w czerwcu. Ale teraz sporo się zmieniło. Teraz do akcji wchodzą Cichociemni.

Tematyka pozostaje bez zmian: to Powstanie Warszawskie. Ale już forma rozgrywki jest inna. Początkowo miał to być RTS z elementami RPG, a sami twórcy – DMD Enterprise – określali swoją produkcję jako coś w stylu Men of War czy Commnados. Mieliśmy dowodzić 4-osobowym oddziałem powstańców i nieustannie borykać się z przeważającymi siłami wroga i brakami w zaopatrzeniu.

A teraz?

Teraz wszystko będzie się koncentrować wokół Cichociemnych. Skupienie się na konkretnych ludziach ma zaowocować bardziej emocjonująca historią. Zmienia też gatunek gry. Teraz będzie to połączenie RTS-a z grą akcji (z perspektywy trzeciej osoby).

Kierowani przez nas Cichociemni będą tez mieli znacznie bardziej zróżnicowane zadania: sabotaż, likwidowanie mniejszych stanowisk oporu niemieckiego, zdobywanie/utrzymanie pozycji w mieście. W dalszym ciągu będziemy też dowodzić oddziałami powstańczymi.

Te zmiany pociągnęły za sobą kolejne; związane z oprawą wizualną. Twórcy mają już za sobą pierwsze sesje motion capture, a na zaprezentowanych dziś nowych screenach i grafikach Uprisin44 prezentuje się znacznie ciekawiej niż kilka miesięcy temu. W grze zobaczymy też bardzo charakterystyczne lokacje z powstańczej Warszawy.

Będzie wieżowiec Prudential, Plac Napoleona i pobliska Poczta Główna.

A kiedy premiera? Jak wszystko dobrze pójdzie, to na przełomie wiosny/lata 2012 roku. W Polsce grę – na PC i Xbox 360 – wyda Cenega.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24