piątek, 23 lutego 2018 r.

Hrubieszów

Estoński pokerzysta przegrał zakład, zamieszka "za karę" w Hrubieszowie. Dlaczego wybrał to miasto?

Dodano: 31 maja 2017, 20:28
Autor: ask

Miał być już dziś, ale chwilę się spóźni. W piątek wieczorem do Hrubieszowa przyjedzie Janar Kokk, pokerzysta który „za karę” musi spędzić miesiąc na Lubelszczyźnie. Lokalni samorządowcy wiele sobie po tej wizycie obiecują

Wakacje w Lubelskiem to skutek przegranego zakładu. Podczas ubiegłorocznego Cash Game Festival Janar Kokk założył się z Martinem ,,Franke” von Zweigbergkiem o to, kto lepiej wypadnie podczas pokerowych zmagań. Estończyk przegrał. Miał do wyboru – przez cały rok płacić zwycięzcy po 5 euro dziennie lub przeprowadzić się do wskazanej przez niego miejscowości. Kluczem w poszukiwaniach miejsca była jak największa odległość od dużego lotniska, morza, oceanu i jezior oraz jak najmniejsza liczba dróg prowadzących do miejscowości.

– Decyzja, czy płacić czy jechać, była łatwa – tłumaczy Janar Kokk. – Kocham podróże i nowe miejsca. Liczę na to, że pobyt we wschodniej Polsce będzie ciekawą przygodą. Mieszkańcy wydają się bardzo życzliwi. Kiedy o sprawie napisały media dostałem mnóstwo wiadomości od różnych ludzi z Hrubieszowa. To było bardzo miłe.

– Początkowo Janar Kokk miał pojawić się u nas 31 maja, ale ostatecznie poinformował nas, że przyjedzie 2 czerwca późnym wieczorem – mówi Marta Majewska, zastępca burmistrza Hrubieszowa, która skontaktowała się z pokerzystą natychmiast gdy tylko pojawiły się doniesienia medialne o nietypowym zakładzie. – Zaprosimy go do urzędu żeby przywitać i zaproponować mu różne sposoby spędzania wolnego czasu.

Kokk zdradził Majewskiej, że głównym powodem, dla którego wybrał Hrubieszów spośród innych miejsc spełniających kryteria jest fakt, że w tym mieście urodził się (w 1925 roku) Henryk Orenstein. To jeden z najbardziej znanych pokerzystów, który zrewolucjonizował tę grę. Po II wojnie światowej, Orenstein wyemigrował do USA.

– Wprawdzie dom, w którym urodził się Orenstein nie jest w najlepszym stanie, ale Kokk na pewno bardzo chętnie go odwiedzi. Mamy mu do zaoferowania także o wiele więcej: zabytkową architekturę, wielokulturowość, kuchnię kresów. Jestem przekonana, że Janar Kokk wyjedzie od nas z przeświadczeniem, że był to bardzo udany miesiąc i będzie naszą żywą reklamą – podkreśla Majewska. 

Czytaj więcej o: Hrubieszów Janar Kokk
Użytkownik niezarejestrowany
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli większego zasypia niż Hrubieszów w unii europejskiej niema tylko pogratulować.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (1 czerwca 2017 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 UZASADNIJ!!! Panie tępaku ask  z Dziennika Wschodniego, Hrubieszów od wieków, to Chełmska Ziemia, a Ty wmawiasz ludowi, iż to lubelska ziemia i że Lubelszczyzna dotyczy woj. lubelskiego, a więc uzasadnij naukowo, iż to prawda jest, że nasze woj. lubelskie, lubelską ziemią jest! Od lat Wam się tłumaczy, a rozumek tępawy, udowodnić, nie potrafi  i z urojenia majaczy, a mania wielkości, to dowód Waszej słabości. Morał!!! Pismaki Wasze złudne wywyższanie, utwierdza, iż rozumek pogodzić się nie umie, iż Lubelszczyzny nie było i nie ma na mapie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że nie poprawili błędów. "W prawdzie" piszę się razem.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 06:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sezon ogórkowy w Dzienniku Wschodnim oficjalnie nastał, ten artykuł u was czytałem miesiąc temu, a wy znów go jako news. lol.
Rozwiń
Gość
Gość (31 maja 2017 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokarmcie go dobrze, bo chudo wygląda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!