piątek, 19 stycznia 2018 r.

Hrubieszów

Hrubieszów i Tomaszów Lubelski razem zawalczą o rewitalizację

Autor: ask

UM Hrubieszów
UM Hrubieszów (fot. Google Street View)

Hrubieszów i Tomaszów Lubelski weszły do sieci rewitalizacyjnej Partnerskiej Inicjatywy Miast. To przedsięwzięcie Ministerstwa Rozwoju mające stać się nową formą współpracy między miastami zainteresowanymi wspólnym tematem.

Liderem sieci „Rewitalizacja” są Katowice. Oprócz nich znalazła się w niej Stalowa Wola, Gdynia, Łosice, Ostróda, Pabianice, Gryfino, Świebodzice, Przemyśl oraz Tomaszów Lubelski i Hrubieszów.

– Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się w listopadzie – zapowiada Paweł Wojciechowski, sekretarz Hrubieszowa. – Będziemy dzielić się doświadczeniami z rewitalizacji i wspólnie starać się rozwiązywać problemy, które przed nami stają. Mamy wiele do powiedzenia, bo znajdujemy się już na finalnym etapie prac przygotowawczych. Trwają konsultacje z mieszkańcami. Także w lipcu będziemy składać wniosek o dotację na przebudowę i remont budynku stojącego przy ul. 3 Maja 10, który przeznaczony będzie później na cele społeczne.

Ministerialny program potrwa 1,5 roku. W tym czasie miasta wspólnie z partnerami społeczno-gospodarczymi oraz mieszkańcami będą opracowywały Miejską Inicjatywę Działań, czyli spis nurtujących ich problemów razem z propozycją konkretnych rozwiązań i projektów. Opracowany zostanie także Plan Ulepszeń, czyli dokument zawierający zbiór rekomendacji dla polityki niezależnej od miasta. Mają znaleźć się w nim pomysły, jak na poziomie krajowym i europejskim można pomóc lokalnym partnerom. 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!