czwartek, 22 marca 2018 r.

Hrubieszów

Kolejne samobójstwo w domu opieki

Dodano: 24 sierpnia 2016, 20:43
Autor: ask

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza okoliczności śmierci 66-letniego pensjonariusza Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie (gm. Mircze).

30 lipca pracownicy Zakładu powiadomili policję, że jeden z ich podopiecznych targnął się na własne życie.

– 29 lipca o godz. 21 podczas obchodu pielęgniarskiego pacjent żył i rozmawiał z pracownikami „Drogi życia”. Z ich zeznań wynika, że nic nie wskazywało na to, że może dopuścić się tak desperackiego kroku – relacjonuje prokurator rejonowy Artur Kubik.

Kilka godzin później jedna z pielęgniarek odnalazła w sali na trzecim piętrze budynku zwłoki pochodzącego z Suśca Władysława K. Mężczyzna leżał na własnym łóżku, do którego ramy przywiązał pętlę z materiału oderwanego od prześcieradła. Gdy targnął się na życie w tej samej sali przebywało też dwóch innych pensjonariuszy. Obaj spali. Żaden z nich nie słyszał nic niepokojącego. Desperat nie zostawił też żadnego listu pożegnalnego.

– W trakcie zarządzonej sekcji zwłok nie znaleziono śladów wskazujących na działalność osób trzecich – mówi prokurator Kubik. – Bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś. Śledczy sprawdzają, czy ktoś namową, przez udzielenie pomocy lub zmuszanie nie doprowadził mężczyzny do targnięcia się na własne życie.

– Na razie nic nie wskazuje na to, że tak było – przyznaje Artur Kubik. – Nic też nie wskazuje, by w tej sprawie personel Zakładu dopuścił się zaniedbań.

Obecnie śledczy analizują dokumentację medyczną Władysława K. dotyczącą jego zachowania i stosowanego leczenia. Przesłuchiwani będą także kolejni pacjenci i pracownicy ośrodka.

Umorzeniem zakończyła się sprawa samobójstwa innego podopiecznego Niepublicznym Zakładu Opieki Zdrowotnej „Droga Życia”, do którego doszło w styczniu tego roku. 66-letni mieszkaniec NZOL popełnił samobójstwo wieszając się na sznurku od dresów, który przymocował do poręczy łóżka. Śledczy ustalili, że mężczyzna odebrał sobie życia z nieznanych przyczyn, ale bez udziału osób trzecich.

Czytaj więcej o: Hrubieszów mircze
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZy to był dom opieki prowadzony przez jakąś placówkę katolicką?
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Temu zdarzeniu powinien przyjrzeć się prokurator!!!
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NZOL To nie NZOZ brak kompetencji albo lenistwo Niepubliczny Zakład Opiekuńczo Leczniczy to nie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ten drugi to większość przychodnie lekarzy rodzinnych, prywatnych praktyk lekarskich etc. ZOLe to w skrócie placówki dla przewlekle chorych, którzy nie mogą ju przebywać w szpitalach.
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moc szatańska działa.Ten sam sposób odebrania sobie życia,ten sam wiek,obecność współlokatorów i to nie daje podstaw do popełnienia przestępstwa.Śmierdzi na odległość!
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 05:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie! Desperaci mieli po 66 lat może to ma jakiś związek...?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!