poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Hrubieszów

Mobbing w wojsku? Żołnierze poskarżyli się na dowódcę. Prokuratura wszczęła śledztwo

Dodano: 2 grudnia 2017, 08:10
Autor: jsz

Dowódca kompanii w 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie niewłaściwie traktował swoich podwładnych. Do takich wniosków doszła prokuratura i wszczęła śledztwo w sprawie wojskowego.

Do mobbingu miało dochodzić od 2 lat w IV Kompanii 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie. Na zachowanie swojego dowódcy, Radosława P. poskarżyło się ok. 20 żołnierzy. Pismo w tej sprawie przekazali dowódcy jednostki. Stamtąd skarga trafiła do wydziału wojskowego Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

– W ramach czynności sprawdzających potwierdziliśmy, że miały miejsce nieprawidłowości. Stąd postanowienie o wszczęciu śledztwa – wyjaśnia mjr Robert Dąbek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie. – Będziemy teraz przesłuchiwać żołnierzy. Sprawdzimy na ile ich zeznania, składane pod rygorem odpowiedzialności karnej będą się pokrywały z wcześniejszymi relacjami.

Według autorów zawiadomienia, przełożony ich wyzywał i poniżał. Był wulgarny i zmuszał do wykonywania zadań, którymi nie powinni się zajmować.

– Chodzi np. o zamiatanie chodników – dodaje mjr Dąbek.

Radosław P. miał również cały czas mówić, że jest bogiem, podwładni do niczego się nie nadają i wszystkich ich pozwalnia.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku psychicznego i fizycznego znęcania się nad podwładnymi. Śledczy rozważają również zarzuty dotyczące znieważania podwładnych. Tego rodzaju przewinienie nie jest jednak ścigane z urzędu. Pokrzywdzeni wojskowi lub dowódca jednostki musieliby wtedy złożyć do prokuratury stosowne zawiadomienie. Jeśli dowódca usłyszy prokuratorskie zarzuty, będzie się musiał liczyć z karą do 2 lat więzienia.

Czytaj więcej o: wojsko mobbing
fala 86
j
 O Racja!
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fala 86
fala 86 (7 grudnia 2017 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ma pani rację 
Rozwiń
j
j (2 grudnia 2017 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polityka kadrowa ,w tym obecnego pisu ,to worek z gów..nem ,w budżecie ,policji,lesnictwie  i reszcie ,to tragedia ,już tow. lenin mawiał ze o wszystkim decydują kadry ,wiec lepiej nie bedzie
Rozwiń
 O Racja!
O Racja! (2 grudnia 2017 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wojsko!wojsko to jest szacun do Panstwa w ktorym sie sluzy!a nie od poniedzialku do piatku i weekend biba!teraz to nie zolnieze tylko odbimbac i chata!zero szacunuku dla ubioru i rzeczy ktorych sie do staje za darmo np placak(wypchany piwami po pracy )no moze w koncu jakis rezim!dyscyplina nie przedszkole!
Rozwiń
Asta
Asta (2 grudnia 2017 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moja była kompania, nikt mnie tam nie skrzywdził, nauczyli jak być facetem, nikt sie nie skarżył a jaka duma była , że to 4 kompania elitarna, najlepsza. Ze swoim hymnem na ustach maszerować to serce rosło. To jeszcze czasy , gdy dowódcą był kpt Jankowski , którego serdecznie pozdrawiam. A teraz opłacane ci...ki a nie żadne wojsko które miotła parzy w rączki. żal i tyle
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A innych spraw nie poruszacie naprzykład poniżania nie rególaminowego zachowania podawanie się za boga kto dał mu takie prawo.Ps rególamin ogólny dotyczy wszystkich żołnierzy a nie tylko wybranego korpusu.Na dodatek za nie przestrzeganie i łamanie są kary dotyczy to wszystkich żołnierzy ktoś ten rególamin wymyślił napisał po to aby wszystko było poukladane i żeby żołnierze się szanowali poto nasi dziadowie i ojcowie walczyli i gineli .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!