poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Hrubieszów

Przegrał zakład i trafi "za karę" do Hrubieszowa. "To będzie dla mnie ciekawa przygoda"

Dodano: 15 maja 2017, 21:00
Autor: ASK

Janar Kokk
Janar Kokk (fot. Cash Game Festival)

Za niespełna dwa tygodnie do Hrubieszowa przyjedzie Janar Kokk, pokerzysta który „za karę” w przegranym zakładzie musi spędzić miesiąc na Lubelszczyźnie. Estończyk cieszy się na to przymusowe osiedlenie i liczy na partyjkę z mieszkańcami miasta.

W czasie ubiegłorocznego Cash Game Festival w Bułgarii Martin ,,Franke” von Zweigbergk i Janar Kokk założyli się o to, kto będzie lepszym graczem turnieju. Przegrał Kokk, który w ramach wcześniejszych uzgodnień miał przez cały kolejny rok płacić zwycięzcy po 5 euro dziennie lub przeprowadzić się do wskazanej przez niego miejscowości.

Kryteriami wyboru miejsca była jak największa odległość od dużego lotniska, morza, oceanu i jezior oraz jak najmniejsza liczba dróg prowadzących do miejscowości. Okazało się, że w całej Unii Europejskiej te warunki najlepiej spełnia Hrubieszów.

– Decyzja, czy płacić czy jechać, była łatwa – tłumaczy nam Janar Kokk. – Kocham podróże i nowe miejsca. Liczę, że pobyt we wschodniej Polsce będzie dla mnie ciekawą przygodą. Wygląda na to, że nie będę żałował tego wyboru, bo mieszkańcy wydają się bardzo życzliwi. Kiedy o sprawie napisały media dostałem mnóstwo wiadomości od różnych ludzi z Hrubieszowa. To było bardzo miłe. W ogóle się tego nie spodziewałem.

E-maila do pokerzysty napisała m.in. Marta Majewska, zastępca burmistrza miasta. – Przesłałam Janarowi Kokkowi zaproszenie w imieniu mieszkańców – przyznaje pani burmistrz. – Jego przegrany zakład jest dla nas doskonałym sposobem na reklamę. Wprawdzie Hrubieszów został wybrany z uwagi na jego niedostatki, ale chcemy udowodnić, że mamy wiele do zaoferowania: zabytkową architekturę, wielokulturowość, kuchnię kresów. Zastanawiamy się teraz, co jeszcze możemy zrobić, by pobyt u nas uatrakcyjnić.

Zgodnie z zakładowymi ustaleniami, Kokk przez miesiąc nie będzie mógł opuścić Hrubieszowa ani na moment. Pokerzysta nie wydaje się jednak tym faktem zmartwiony.

– Zamierzam robić to, co w dużej mierze robię na co dzień – mówi 30-letni pokerzysta. – Pracuję w internecie, więc nie ma większego znaczenia, gdzie jestem. Zamierzam też poznać ludzi, a może nawet zagrać jedną czy dwie partyjki pokera z mieszkańcami.

Hrubieszowskie korzenie

W Hrubieszowie (w 1925 roku) urodził się Henryk Orenstein. To przedsiębiorca i pokerzysta, który zrewolucjonizował tę grę. Po przeżyciu II wojny światowej, wyemigrował do USA, gdzie został jedną z najważniejszych osób w branży zabawkarskiej. To dzięki niemu świat usłyszał o ,,Transformersach”. To właśnie Henryk Orenstein wynalazł kamerę, która pozwoliła na pokazywanie kart graczy w transmisjach telewizyjnych z turniejów i gier cashowych. Ten rewolucyjny pomysł sprawił, że poker zyskał na atrakcyjności i przyciągnął do stołów widzów zafascynowanych grą.

Źródło: pokerbreak.net

Czytaj więcej o: Hrubieszów poker Janar Kokk
Nie jestem robotem
Chełmianin N
gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem (18 maja 2017 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może niech mu Pani Burmistrz fundnie podróż.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (16 maja 2017 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość napisał:
Zmień panie CH ..... płytę ,bo to się robi już nudne ,dobrze to ch pasuje.
                   NUDNA PŁYTA!!! Płyta gra i grać będzie, zaś kogo denerwuje, niech do prawdy historycznej się dostosuje! Powiadasz mądry Panie, iż to robi się nudne, a to dlatego, iż pismaki lubelaki są marudne, bo dla nich odróżnianie pojęć jest za trudne, a więc niech zmienią swoją zakłamaną płytę na płytę prawdy naukowej i ucichnie nudne! Lubliniaki! Piszcie do PAN i nam panującego, żeby zmienili stanowisko, uczonego nudnego i morał taki: kiedy uznacie historię Lubliniaki?
Rozwiń
gość
gość (16 maja 2017 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmień panie CH ..... płytę ,bo to się robi już nudne ,dobrze to ch pasuję
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (16 maja 2017 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Jeszcze raz napiszę nie śmiejcie się z miast lubelsczyzny bo sami mieszkacie w czarnej dziurze . Polska B a nawet C - cala Polska z was się śmieje ......, .......
                  DOUCZ SIĘ!!! Cała Polska z Lubelszczyzny się śmieje, bo matoł z koziego grodu nie mądrzeje! Chory na urojenia Lubelskie ją promuje i ludek wi, gdzie czarna dziura widnieje, gdyż takowa kraina w kraju nie istnieje. Kto wiedzę ma - to gdzie leży kraina ta, w woj. lubelskim i jaki włsny teren ma? Zaś kto udowodnić naukowo nie potrafi, będzie znaczyć, że tępotę w głowie ma!                     >>>>>>> Morał taki! Uczcie się historii i geografii, żebyście kłamstwa nie rozpowszechniali. Hrubieszów, od dawna Chełmska Ziemia, a to nie Lubelszczyzna - lubelska ziemia! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.  >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelskie rządzi i jest najlepsze piszą hejty wieśniaki sloiki z okolic waawki i udają miastowych za nic w świecie nie chciałbym mieszkać gdzie indziej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!