poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Hrubieszów

Wójt pracuje, wójt nie odpoczywa. Inspekcja pracy wysłała na przymusowy urlop

Dodano: 7 grudnia 2017, 13:07
Autor: ask

Główny Inspektorat Pracy zdecydował, że w Urzędach Gmin w całej Polsce przeprowadzi kontrole dotyczące niewykorzystywanych urlopów wypoczynkowych. To wynik skargi naszego Czytelnika, którego zaniepokoiło przepracowanie wójta gminy Trzeszczany.

Urząd Gminy Trzeszczany
Urząd Gminy Trzeszczany (fot. Urząd Gminy Trzeszczany)

W sierpniu napisał do Sekcji Kontroli Wewnętrznej Głównego Inspektoratu Pracy pismo, w którym informował, że wójt Trzeszczan notorycznie unika korzystania z urlopu wypoczynkowego. Przeprowadzona w listopadzie kontrola to potwierdziła.

– Ustalono, że wójt gminy posiadał zaległy urlop wypoczynkowy za lata 2015-2016. Do Urzędu Gminy skierowany został więc wniosek o niezwłoczne udzielenie wójtowi zaległego urlopu – informuje Robert Pietrzak, p.o. kierownika SKW IP.

Próbowaliśmy spytać wójta, dlaczego unika wolnego. Nie udało się, bo do końca tygodnia przebywa na… urlopie wypoczynkowym. To, czy wykorzystał wszystkie przysługujące mu dni wolne, na początku kwietnia sprawdzi lubelski Okręgowy Inspektorat Pracy. To jednak nie koniec sprawy.

– Mając na uwadze możliwość występowania podobnych nieprawidłowości również w innych gminach, inspektorzy skierują do urzędów pisma z prośbą o informacje na temat zaległych urlopów wypoczynkowych wójtów gmin – dodaje Pietrzak.

Aga
kola
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Aga
Aga (8 grudnia 2017 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To akurta chyba wie każdy, że oni na urlopy nei chodzą. Przecież mają "nienormowany czas pracy" jak sami mówią. Prywatę załatwiają w godzinach pracy a za zaległy urlop kilkanaście tysiączków na koniec kadencji się wieźmie...
Rozwiń
kola
kola (7 grudnia 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
widać z tego, że wójtowie mają tak "ciężką" pracę, że nie muszą wypoczywać, a na odejscie  dostaną porządny ekwiwalent za urlop od podatników orzącej za nainiższą krajową.
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2017 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy radni zapomnieli już o skowronkowej, na apelach i uroczystościach są a drogi nie ma.... A na wybory sobie przypomną....
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2017 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ze skowronkowa?????
Rozwiń
z
z (7 grudnia 2017 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie  o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
 Przecież ta gazeta to przedłużenie PO w Lublinie. Czego więc oczekujesz?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!