Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

7 grudnia 2017 r.
13:07

Wójt pracuje, wójt nie odpoczywa. Inspekcja pracy wysłała na przymusowy urlop

Autor: Zdjęcie autora ask
4 11 A A

Główny Inspektorat Pracy zdecydował, że w Urzędach Gmin w całej Polsce przeprowadzi kontrole dotyczące niewykorzystywanych urlopów wypoczynkowych. To wynik skargi naszego Czytelnika, którego zaniepokoiło przepracowanie wójta gminy Trzeszczany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sierpniu napisał do Sekcji Kontroli Wewnętrznej Głównego Inspektoratu Pracy pismo, w którym informował, że wójt Trzeszczan notorycznie unika korzystania z urlopu wypoczynkowego. Przeprowadzona w listopadzie kontrola to potwierdziła.

– Ustalono, że wójt gminy posiadał zaległy urlop wypoczynkowy za lata 2015-2016. Do Urzędu Gminy skierowany został więc wniosek o niezwłoczne udzielenie wójtowi zaległego urlopu – informuje Robert Pietrzak, p.o. kierownika SKW IP.

Próbowaliśmy spytać wójta, dlaczego unika wolnego. Nie udało się, bo do końca tygodnia przebywa na… urlopie wypoczynkowym. To, czy wykorzystał wszystkie przysługujące mu dni wolne, na początku kwietnia sprawdzi lubelski Okręgowy Inspektorat Pracy. To jednak nie koniec sprawy.

– Mając na uwadze możliwość występowania podobnych nieprawidłowości również w innych gminach, inspektorzy skierują do urzędów pisma z prośbą o informacje na temat zaległych urlopów wypoczynkowych wójtów gmin – dodaje Pietrzak.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aga / 8 grudnia 2017 o 07:59
To akurta chyba wie każdy, że oni na urlopy nei chodzą. Przecież mają "nienormowany czas pracy" jak sami mówią. Prywatę załatwiają w godzinach pracy a za zaległy urlop kilkanaście tysiączków na koniec kadencji się wieźmie...
Avatar
kola / 7 grudnia 2017 o 20:43
widać z tego, że wójtowie mają tak "ciężką" pracę, że nie muszą wypoczywać, a na odejscie  dostaną porządny ekwiwalent za urlop od podatników orzącej za nainiższą krajową.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 19:54
Czy radni zapomnieli już o skowronkowej, na apelach i uroczystościach są a drogi nie ma.... A na wybory sobie przypomną....
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 19:51
A co ze skowronkowa?????
Avatar
z / 7 grudnia 2017 o 15:11
undefined napisał:
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie  o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
 Przecież ta gazeta to przedłużenie PO w Lublinie. Czego więc oczekujesz?
Avatar
treserpsiarzy / 7 grudnia 2017 o 14:55
undefined napisał:
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie  o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
 Lol, może dlatego, że Puławy leżą w województwie lubelskim, a Zielona Góra w lubuskim?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 14:21
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:45
No i mamy drugą Japonię obiecaną przez towarzysza Bolka. Niestety działa to tylko na stołkach "spawalniczych", gdzie bez łomu nie obędzie się, by ich od niego oderwać. Szczerze. Jestem ździwiony, że w prywatnych firmach pracodawcy potrafią dopilnować, by każdy z pracowników wykorzystał do końca swój urlop. A państwowe stołki jak za PRLu, wykorzystać państwo na maksa. Ot, 27 lat "wolnej" Polski. Gdzie są ci od wachlowania Konstytucją w i pod Sejmem? Teraz weźcie Kodeks Pracy i walczcie o UCZCIWOŚĆ! Bo Wójtowie niczym rezydenci są okrutnie przepracowani i chorują przewlekle na... żądzę pieniądza.
No i mamy drugą Japonię obiecaną przez towarzysza Bolka. Niestety działa to tylko na stołkach "spawalniczych", gdzie bez łomu nie obędzie się, by ich od niego oderwać. Szczerze. Jestem ździwiony, że w prywatnych firmach pracodawcy potrafią dopilnować, by każdy z pracowników wykorzystał do końca swój urlop. A państwowe stołki jak za PRLu, wykorzystać państwo na maksa. Ot, 27 lat "wolnej" Polski. Gdzie są ci od wachlowania Konstytucją w i pod Sejmem? Teraz weźcie Kodeks Pracy i walczcie o UCZCIWOŚĆ! Bo Wójtowie niczym rezyd... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:32
Szkoda, że Główny Inspektorat Pracy nie pogonił na zaległe urlopy sędziów Trybunału Konstytucyjnego, z Rzeplińskim na czele.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:20
Podpisują i wychodzą na zakupy.
Avatar
Aga / 8 grudnia 2017 o 07:59
To akurta chyba wie każdy, że oni na urlopy nei chodzą. Przecież mają "nienormowany czas pracy" jak sami mówią. Prywatę załatwiają w godzinach pracy a za zaległy urlop kilkanaście tysiączków na koniec kadencji się wieźmie...
Avatar
kola / 7 grudnia 2017 o 20:43
widać z tego, że wójtowie mają tak "ciężką" pracę, że nie muszą wypoczywać, a na odejscie  dostaną porządny ekwiwalent za urlop od podatników orzącej za nainiższą krajową.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 19:54
Czy radni zapomnieli już o skowronkowej, na apelach i uroczystościach są a drogi nie ma.... A na wybory sobie przypomną....
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 19:51
A co ze skowronkowa?????
Avatar
z / 7 grudnia 2017 o 15:11
undefined napisał:
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie  o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
 Przecież ta gazeta to przedłużenie PO w Lublinie. Czego więc oczekujesz?
Avatar
treserpsiarzy / 7 grudnia 2017 o 14:55
undefined napisał:
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie  o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
 Lol, może dlatego, że Puławy leżą w województwie lubelskim, a Zielona Góra w lubuskim?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 14:21
Kilkukrotnie pisaliście o pijanym radnym PIS... Natomiast nie piszecie o innym radnym miejskim z partii PO , lekarzu rodzinnym z Zielonej Góry, który jechał pijany. Uciekał policjantom, i jeszcze musieli go zakuć kajdankami... DLACZEGO? Pluralizm medialny działa w jedną "słuszną" stronę?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:45
No i mamy drugą Japonię obiecaną przez towarzysza Bolka. Niestety działa to tylko na stołkach "spawalniczych", gdzie bez łomu nie obędzie się, by ich od niego oderwać. Szczerze. Jestem ździwiony, że w prywatnych firmach pracodawcy potrafią dopilnować, by każdy z pracowników wykorzystał do końca swój urlop. A państwowe stołki jak za PRLu, wykorzystać państwo na maksa. Ot, 27 lat "wolnej" Polski. Gdzie są ci od wachlowania Konstytucją w i pod Sejmem? Teraz weźcie Kodeks Pracy i walczcie o UCZCIWOŚĆ! Bo Wójtowie niczym rezydenci są okrutnie przepracowani i chorują przewlekle na... żądzę pieniądza.
No i mamy drugą Japonię obiecaną przez towarzysza Bolka. Niestety działa to tylko na stołkach "spawalniczych", gdzie bez łomu nie obędzie się, by ich od niego oderwać. Szczerze. Jestem ździwiony, że w prywatnych firmach pracodawcy potrafią dopilnować, by każdy z pracowników wykorzystał do końca swój urlop. A państwowe stołki jak za PRLu, wykorzystać państwo na maksa. Ot, 27 lat "wolnej" Polski. Gdzie są ci od wachlowania Konstytucją w i pod Sejmem? Teraz weźcie Kodeks Pracy i walczcie o UCZCIWOŚĆ! Bo Wójtowie niczym rezyd... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:32
Szkoda, że Główny Inspektorat Pracy nie pogonił na zaległe urlopy sędziów Trybunału Konstytucyjnego, z Rzeplińskim na czele.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 13:20
Podpisują i wychodzą na zakupy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 68 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!