niedziela, 18 lutego 2018 r.

Inwestycje

Most w Kamieniu stoi i czeka na samochody. Wreszcie przestanie być "ślepy"

Autor: Paweł Puzio

W maju most w Kamieniu pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe
W maju most w Kamieniu pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe

W drugiej połowie października pojedziemy nowym mostem w Kamieniu. Dobiegają końca prace przy budowie 1,7 km nowego dojazdu do mostu po stronie mazowieckiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ponad kilometrowy most w Kamieniu przez Wisłę od kilku miesięcy stoi i czeka na samochody. Pomyślnie przeszedł już próby obciążeniowe, aby 30 sierpnia uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Niestety od tego czasu stoi pusty, bo po stronie mazowieckiej nie było dojazdu. Od maja trwa bowiem budowa 1,7-kilometrowego odcinka drogi 747.

Kierowcy już mogą odliczać dni do otwarcia nowej przeprawy. – Prace po stronie Mazowsza są na ukończeniu, do połowy października droga powinna zostać oddana do użytkowania – przyznaje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Koszt przebudowy tego odcinka to ponad 12,9 mln. zł. Środki na ten cel w całości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Drogowcy poza usypaniem nowego, wysokiego na 4 metry nasypu, po którym biegnie droga, zmierzyli się z budowa małego mostu na rzece Struga. Przy nowym dojeździe jest także ścieżka rowerowa i chodnik.

– Nareszcie będę miał bliżej do znajomych w Lipsku. Teraz do najbliższego mostu, w Puławach czy Annopolu, mam ok. 40 kilometrów i kolejne 40 do Lipska. Po otwarciu mostu w Kamieniu w jedną stronę będę musiał przejechać nieco ponad 20 kilometrów – cieszy się Andrzej Borowiec z Opola Lubelskiego.

Ale to nie koniec trudności na drodze do Lipska. Po uruchomieni mostu i oddaniu nowego 1,7-kilometrowego dojazdu kierowcy znowu wjadą w budowę. – II etapem inwestycji będzie budowa ponad 8-kilometrowej drogi po nowym śladzie od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754 do drogi krajowej nr 79 wraz z obwodnicą Lipska. Budowa tego odcinka powinna zostać zakończona do końca 2016 – dodaje Burdon.

Most w Kamieniu

Most jest konstrukcją stalową (skrzyniową) z żelbetową płytą. Składa się z 10 przęseł. Dwa szczytowe przęsła mają 80 metrów, a osiem przęseł w środku – 108 metrów. Biegną po nim dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra, dwa pasy awaryjne o szerokości 2,5 metra, ścieżka rowerowa o szerokości 4 metrów i 1,5-metrowy chodnik. Koszt budowy mostu to 215 mln zł.

Gość
gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 października 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja z mosty tam z mostu się cieszę, ale bardziej z drogi do Lublina, wkońcu nietrzeba sę wlec przez te wioseczki. Medal dla Pomysłodawców i Wykonawców drogi.
Rozwiń
gość
gość (7 października 2015 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miło by było, gdyby most otrzymał imię św. Stanisława. Święty Stanisław kojarzony jest z obydwoma brzegami. To imię lączyło by ludzi, a nie dzieliło. Bardzo proszę wziąć mój głos w tej sprawie pod uwagę.

dziekujemy i czekamy na drugi etap albo i trzeci też ale to pewnie może potrwać szampany chłodzić

Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dziekujemy i czekamy na drugi etap albo i trzeci też ale to pewnie może potrwać szampany chłodzić
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pewno PESEL przetnie wstęgę, a potem rzuci się na kanapki

Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreszcie pielgrzymki na Jasną Górę nie będą musiały przeprawiać się tratwą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!