niedziela, 25 lutego 2018 r.

Janów Lubelski

Janów Lubelski: Śmieci pod kontrolą. Sprawdzają umowy

Dodano: 1 lutego 2017, 12:35
Autor: aa

Urzędnicy sprawdzają, czy wszyscy przedsiębiorcy mają podpisane umowy dotyczące odbioru odpadów komunalnych. W związku z wejściem w życie zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, od 1 lipca 2013 r. właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są do posiadania umowy na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów z uprawnionym podmiotem. Do niezamieszkałych nieruchomości zalicza się m.in. szkoły, urzędy, domy kultury, biblioteki, ośrodki zdrowia, zakłady produkcyjne, obiekty usługowe i handlowe, biura czy też sklepy.

– Mamy wygnały od mieszkańców i od radnych, że nie wszyscy się z tego obowiązku wywiązują, albo też mają za małej pojemności pojemniki – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. – W związku z tym zostałem zobowiązany przez radę do przeprowadzenia kontroli umów.

Takie kontrole już trwają. – Urzędnicy sprawdzają, czy jest podpisana umowa, na ile pojemników i jaką ilość opadów – wyjaśnia burmistrz. I dodaje: W przypadku przedsiębiorców i umów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych mieliśmy dwa modele. Albo uchwała rady miejskiej zmusić ich do płacenia za śmieci albo dać możliwość indywidualnego zgłoszenia i zawarcia umowy. Wybraliśmy ten drugi wariant. Stąd te kontrole.

Jeśli są przedsiębiorcy, którzy umów na odbieranie odpadów komunalnych jeszcze nie podpisali, powinni niezwłocznie to zrobić i kopię tego dokumentu przesłać lub dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim. Urzędnicy przypominają, że uchylanie się od obowiązku – brak umowy z odpowiednią firmą na wywóz śmieci, grozi mandat w wysokości 500 zł. 

Czytaj więcej o: Janów Lubelski
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2017 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może w Lublinie na Romanowskiego posprawdzać umowy, może skończyłoby się podrzucanie siatek z butelkami, słoikami itp. Naprawdę koszt wywozu śmieci to nie majątek. Ciekawe ile osób zgłaszają do opłaty gospodarze, którzy wynajmują całe piętra; na pewno liczba minimalna, czyli 2 osoby.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!